Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Sigara yasağına ilk cezalar kesildi.
 • Facebook da Paylaş
Sigara yasağına ilk cezalar kesildi.
 • 18-09-2009
 • 10 yorum
 • 5392 okunma
Kızılcahamam ilçesinde, geçtiğimiz ay yürürlüğe giren 4207 sayılı kapalı alanlarda sigara içme yasağı sebebi ile yapılan denetimlerde ilk cezalar kesildi.

Kızılcahamam ilçesinde, geçtiğimiz ay yürürlüğe giren 4207 sayılı kapalı alanlarda sigara içme yasağı sebebi ile yapılan denetimlerde ilk cezalar kesildi.

Sigara içme yasağı çerçevesinde Kızılcahamam’da oluşturulan komisyonun ilçede faaliyet gösteren iş yerlerini denetlemesi sonucu kapalı mekânlarda sigara içenlere kişi başına 59 TL ceza kesildi.

Kızılcahamam’da yasağın yürürlüğe girmesinin ardından bütün kahvehaneler başta olmak üzere ilçedeki esnafların tamamına yakını yasağa uyduğu gözleniyor. Kızılcaamam kaymakamlığı tarafından oluşturulan ve Polis, Zabıta, Asker ve Sağlıkçıdan oluşan sigara yasağını denetleme komisyonu ilçede belirli aralıklarda denetleme yapıyor.

Yetkililer cezaların caydırıcı özelliği olduğunu belirtti. Bütün esnaflara sigara yasağı ile ilgili aydınlatıcı büroşur dağıtıldığını ve yasanın yürürlüğe girmesi ile denetimlere de başladıklarını ifada edildi.Bu bağlamda beşer kişiden oluşan iki ekip kuruldu Kızılcahamam’da yapılan sigara denetimlerinden şimdiye kadar 3 vatandaşımıza 59 ar TL ceza kesildi, bir iş yeri ise encümene sevk edildi.Yetkililer yasalar ne gerektiriyorsa bizler onu yapmak durumundayız. Bu sebeple vatandaşlarımız yasağa uysunlar dedi.Denetimlerin günlük yapılmaya başlandığı belirtildi.

Etiketler : Sigara - yasağına - ilk - cezalar - kesildi. -
YORUMLAR
 • şeyma    26-09-2009 13:13

  iyi olmuş içmedik leri için onlara çok taşekür ediyorum .

 • metinn   21-09-2009 21:48

  sen gördüğün her bi kişiye ihbarcılık yapıyonmu. yapmıyosan beni niye eleştiriyon. bak adamın biri yazmış kamu kurumları özellikle okullar zeminde içiyor diye... demekki bi bildiği var. eleştiremeyiz. lakin ilgili yerlere ihbar yapma cesaretini bi iki örnek uygulamayla görmemiz gerekir. ihbarcı saklanacak açıklanmayacak cesaretini bizim görmemiz lazıım . işgüzarlık yapma. doğruculuk yapma sen görünce ihbar et olmazmı dostum

 • metinn   21-09-2009 21:39

  sen bu ülkede ihbarcıların deşifre edilmeyeceğini bana inandır her suçluyu ihbar edeyim...))) ben şikayet etmiş ve suçlu duruma düşmüş olmayacağımı bilsem ararım aklım senin kadar çalışmıyor. )))) içen haklı, kesen haklı, ihbarcı ise suçlu olur dostum. burası mars değil...

 • süleyman   20-09-2009 00:40

  metın bey yetkılıler denetlemeye cıkınca gordugu herkese ceza yazıyor.eger sen aksama kadar 50 kısıyı gorup yetkılı bırımlere haber vermıyosan o senın hatandır.boyle bos keseden yorum atmak kolay gelıyo sana.devlet bangır bangır yasak dıyo ıcmeyen kımseye bı zararı yok.kendıne guvenemeyen cıksın dısarıda ıcsın.

 • ganyancı   19-09-2009 23:18

  gecmişş olsun kankaa bidaha yasaklar uy olurmu

 • mahmut   19-09-2009 10:03

  sayın editör hani rorumlar yayınlanmadı haberde yok bayramın mübarek olsun mustafa

 • metine    18-09-2009 22:42

  metin bey buralara güzelce yazıon madem öle içildiginden rahatsızsında neden 155 aramıosun herşeyi devletten bekleme

 • cihan   18-09-2009 16:27

  kaymakam bey ilk başta kamu kuruluşlarını nizama alsın tuvaletlere sigara kokusundan girilmiyor, okullarda öğretmenler taban katlardaki odalarda içiyor ama olan masun gariban insanlara oluyor

 • sigara   18-09-2009 15:13

  herkes içip duruyo bazı zavallılorda ceza ödüyo....

 • metinn   18-09-2009 10:14

  öyle olurya kanunlar önce garibanlardan itibaren uygulanmaya başlanır. bu komisyon kimdir bilmiyorum ama sıradan bir vatandaş olarak ben akşama kadar kapalı alanlarda sigara içen en az 50 kişi görüyorum. geçenlerde bir kahveye gittim kaplıca civarında, alternatifsiz bütün masalarda sigara içiliyor. gerçek suçluları es geçip gariban vatandaşa uygulamayın. vebal alırsınız.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın