Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Seyhamamı cazibe merkezi oluyor
 • Facebook da Paylaş
Seyhamamı cazibe merkezi oluyor
 • 12-08-2010
 • 9 yorum
 • 6830 okunma
Kaplıcalar diyarı kızılcahamam'ın yanı başında sessiz kendi haline bekleyen Seyhamamı canlanıyor
 
Ankara İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Arslanoğlu, Kızılcahamam'a bağlı Sey Hamamı'nda bulunan bölgeye has köy evlerini aslına uygun olarak restore ettiklerini söyledi.
Arslanoğlu, Sey Hamamına gelerek incelemelerde bulundu ve restorasyon çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Arslanoğlu, burada yaptığı açıklamada, Ankara İl Özel İdaresi olarak Kızılcahamam'ın Sey Hamamı Kaplıcalarını, Ankara'nın yeni cazibe merkezi haline getirdiklerini belirtti.
Bölgede altyapı ve kanalizasyon çalışmalarının bittiğini ifade eden Arslanoğlu, ''Meydan düzenlemesi yapıldı. Sey Hamamında bulunan bölgeye has köy evlerini aslına uygun olarak restore ediyoruz. Burada bozulmamış yaşam hayatını korumak amacı ile yaptığımız çalışma çerçevesinde ilk etapta 8 adet eski köy evini restore ettirdik. Geriye kalan 20 ev için ise 2011 yılı bütçesine ödenek ayırdık'' dedi.
Sey Hamamı'nın Kızılcahamam–Çerkeş karayolu üzerinde bulunduğunu, tarihi ve şifalı kaplıcaları ile şirin bir belde olduğunu ifade eden Aslanoğlu, Sey Hamamı'nın 43 derece su sıcaklığı ve birçok hastalığa şifa veren kaplıcası ile yıllardır yerli yabancı misafirlerini ağırlamaya devam ettiğini bildirdi.
Böylesine güzel ve bozulmamaış bir yerleşim yerini bu haliyle turizme kazandırmak istediklerini vurgulayan Arslanoğlu, ''Bölge turizm açısından oldukça elverişli. 28 yataklı bir apart otel olmasına rağmen yetersiz kalıyor. Bu yüzden yıkılmaya yüz tutmuş bu eski evleri restore ederek, sahiplerinin bu evleri pansiyon olarak çalıştırmasını amaçlıyoruz. Böylelikle, köylülerede ek bir kazanç kapısı açılacak. Ayrıca bölgeye yatırımcıları da bekliyoruz'' dedi.
 
-SEY HAMAMI-
 
Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinin Çerkeş yolu üzerinde bulunan Sey Hamamı, Ankara metropolünün önde gelen kaplıca yöresi olarak, kaplıca turizmi ile turistlere hizmet veriyor. 
Kaplıcada özellikle romatizma, kalp ve dolaşım, kadın hastalıkları, böbrek ve idrar yolu hastalıkları, mide ve bağırsak hastalıkları, sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme, beslenme bozukluğu gibi hastalıklara faydalı olduğu belirtilirken, yoğun orman örtüsüne sahip olan yerleşim bölgesi, iş temposunun stresini atmak, dinlenmek, spor yapmak, avlanmak, gürültü ve kalabalıktan uzakta sessiz ve temiz bir ortamda iyi bir vakit geçirmek için önemli bir merkez konumunda. 
 
 
Etiketler : Seyhamamı - cazibe - merkezi - oluyor -
YORUMLAR
 • SEYHAMAM    18-12-2010 01:46

  Sayın Başkan, ilçemizin sorunlarını yakından takip ederek sorunların çözümlenmesi konusunda destek oldunuz. Vatandaşla kaynaştınız örnek oldunuz. Unutulmayacak çalışmalarınızla ilçe halkının sevgi ve takdirini kazandınız. Memleketimize ve milletimize hizmet ederek hizmet yeteneğinizi ve kudretinizi gösterdiniz. Geniş kapsamlı ve insan odaklı daimi kalıcı sosyal hizmetlerinizden dolayı Seyhamamı halkı adına teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim. Seyhamamı Köyü Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Emine ULUDAĞ

 • habib akbulut   15-12-2010 17:35

  sayın daydın kardeşim, 25-01-2010, tarihinde (ASKİ su damarlarımızı boşaltıyor..) yaptığım yorum aynen şöyleydi: Bizim oranın uşağı biribirine dutgun olmaz. Hadi toplanalım desek iş işden geçmiştir. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az. değişen birşey yok kızılcahamamlılardan hiç bişey olmaaazzzzzz. çünkü bizim topraamızdan çölmek de olmaz.

 • angaralı saygın   09-12-2010 16:30

  valla temin; bende diyodum şu seyhamamına el atacak biri yok mu diye ARSLAN OĞLU helal ossun sana.

 • Has Ankaralı   09-12-2010 09:18

  Köylerimizi güzelleştirmeye, geliştirmeye çalışan Ankara İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Arslanoğlu'nun yüreğine sağlık. Malum köy yollarımız yarım yamalak. Eminim ki bu konuya da el atar. Seyhamamı'nı güzelleştirmeye çalışan Sn. Arslanoğlu'na Seyhamamlıların en azından bir teşekkür plaketi vermeleri borçtur...

 • yabancı   09-12-2010 04:49

  yakın birzamanda sıcak suyuda bulamıyacagız

 • Veysel BAYRAM   09-12-2010 00:20

  İl Gene Meclisi Başkanlığını iki dönemdir başarı ile sürdüren Sayın Arslanoğlu bizim için büyük bir imkan, Şimdide Seyhamamı evlerini koruma ve restorasyon çalışmalarına teşekkür eder başarılarının devamını dilerken, 2004 2009 döneminde Kızılcahamam Belediyesi ve Belediye Başkanı Adem Özbekler dışında, çevremizde bulunan irili ufaklı bütün belediyeler ve belediye başkanları çevrelerinde bulunan eski evleri koruma ve restorasyon çalışmaları için proje karşılığı teşvik (hibe) kredilerini alıp kullanmışlardır. Kızılcahamam’ında bu vb kredilerden yararlandırılması Adem Özbeklere defalarca hatırlatılmıştır. Kızılcahamam’ın bu vb teşviklerden mahrum kalmasının tek sebebi ve sorumlusu, dolayısı ile AK partinin seçim kayıp etmesinin ilk sorumlusu, seçildiği görevin sorumluluğu ile ilgili bir azmi, gayreti, hedefi olmayan ve kimsenin önünde ceket düğmesi iliklemeyi hazmedemeyen Adem ÖZBEKLERDİR

 • yaşar    08-12-2010 21:25

  aydına günaydın aydın günaydın sular bundan önceki belediye zamanında ankara büyük şehir belediye başkanı melih gökçeğe gümüş tepsi içinde sunulmuştur atı alan üsküdarı geçti

 • berrin baloglu   08-12-2010 16:03

  emegi gecenleri kutlarim.seyhamami gelisme gösterebilecek bir yerlesim yeri. destek verilmeli

 • aydın   08-12-2010 05:45

  İlçemizin suları nereye götürülüyor. Bu ilçenin sahibi kim. Kaymakamı, belediye başkanı nerdeler. Seçim zamanı hemşehri oldukları akıllarına gelen usta siyasetçilerimiz nerdeler. Nerde bir yeşerti gördüler burda su vardır diyip vuruyorlar sondajı. Böyle giderse kızılcahamamda yeşillik kalmayacak. Bırakın yüzeyden akan dereyi yerin altından akan suyu da nerdeyse süngerle çekecekler. Bütün bunlar yapılırken kimse görmüyor mu. Tırlarla borular taşınırken görmüyor musunuz. Böyle giderse adına festivaller düzenlenen SU yu artık bulamayacaksınız. Bir kimse de demiyor mu hemşerim sen bu suyu canının istediği yerden sondajı vurup bağı bahçeyi talan edip götürüyorsun. Kızılcaham denilince tek akla gelen SU dur. Adına festivaler düzenlenmektedir. Malesef son aylarda herkesin gözünün içine baka baka birileri sularımızı toplamakta kimse de ne oluyor hayırdır dememektedir.Su DEV borularla gidiyor ama Ankara vilayetinden ilçemize hiç bir hizmet yapılmamaktadır. Alternatif içme suyu kaynakları bulundu müjde çifte bayram diye birisi orda afişler asmaktadır. Biraz şu ilçeye sahip çıkalım. Su bu ilçenin adıyla özdeşleşmiştir. Öyle bana değmeyen yılan bin yaşasın zihniyeti ile arı gibi çalışan ASKİ yi görmemezlikten gelmenin altında ben başka bişiyler ararım kimse kusura bakmasın.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın