Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Sen git diye, neler yapmak zorunda kalıyoruz be ERDOĞAN
 • Facebook da Paylaş
Sen git diye, neler yapmak zorunda kalıyoruz be ERDOĞAN
 • 18-06-2014
 • 11 yorum
 • 5593 okunma
Bir önceki yazımda çatı adayı arayan muhalefete bir öneride bulunmuştum. Demiştim ki, "Gelin siz de bu seçimde Erdoğan'ı "çatı aday" olarak gösterin.

Bir önceki yazımda çatı adayı arayan muhalefete bir öneride bulunmuştum. Demiştim ki, "Gelin siz de bu seçimde Erdoğan'ı "çatı aday" olarak gösterin. En azından siyasi hayatınızda bir zaferiniz olsun, ne dersiniz? İlerde torunlarınıza falan anlatırsınız ha? Hem, "Muhalefet olarak destek olmasaydık RTE kazanmazdı" gibi bir avuntu kaynağınız olur."

Bugün fikrim tamamen değişti.

Halk sırf bunlar aday gösterdi diye Erdoğan'a bile oy vermezdi vallahi. AK Parti tabanındaki oyların üçte ikisi halka hizmet gerçeğini farkedenlerden, üçte biri ise muhalefetin saçmalıklarına muhalefet edenlerden geliyor. 

Yine bir önceki yazımda "Avrupa'da partiler iktidar olmak için koalisyon yapar. Bizimkiler muhalefet olmak için koalisyon yapıyor" demiştim.

Haksız mıyım kardeşim?

Bir ay kapı kapı dolaş, sonra gel Tayyip Erdoğan'ın milletvekilliği adaylığı sırasında ismini çizip AK Parti'nin kapısından içeri almadığı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göster!

CHP'nin huyudur zaten!

Cumhuriyet kurulduğu günden bu yana başı ne zaman dara düşse bir dindarın kapısını çalıp yardım dilenir. Cumhuriyet kurulurken Mehmet Âkif'i dibine kadar kullanıp sonra sokağa terketmişlerdi. Öyle ki ölümünü bile saklamışlardı halk haberdar olmasın da mezar yeri bilinmesin diye. Aynı CHP'nin, bugünlerde birkez daha bir islam alimine ihtiyacı var. Belli ki  bu kez de Ekmeleddin İhsanoğlu'nu dibine kadar kullanıp postalayacaklar.

İlk kez Kemal Kılıçdaroğlu'nu huzurunuzda tebrik etmek istiyorum!.. Yaptığı şey her babayiğidin cüret edeceği türden birşey değil çünkü!

Sen git, PKK ve DHKP-C'nin savunucusu Hüseyin Aygün'ü,  çoğunluğu Erdoğan karşıtı olan Alevi toplumunu, Gezici tayfasını ve marjinalleşen sol kesimi Erdoğan'ın kötü bir kopyası sayılabilecek dindar bir adama oy vermeye zorla!

Büyük cesaret vallahi!

Bizim yörede ölmek üzere olanların başına hoca çağrılır Yasin-i Şerif okutulur. CHP ve MHP siyasi olarak ölmek üzereyken kendi hocalarını kendileri çağırdı.

Ekmeleddin bey gerçekten iyi bir insan. İyi bir hoca olduğu kadar tertemiz bir mazisi de var. Hocalığıyla da herkesin saygısını kazanan biri. Ancak millet hoca değil, lider arıyor. Memleket Tayyip Erdoğan gibi bir adamı kaybetmeyi en azından bu dönem göze alamaz.

Bu nedenle Ekmeleddin beyin kazanma ihtimali çok zayıf geliyor bana...

Mesele Ekmeleddin bey değil. Daha önce de söyledim. Partiler bir aday üzerinde uzlaşıp koalisyon yapabilir. Bunun demokrasilerde yeri varsa, söyleyecek sözümüz yok.

Ama gelin görün ki CHP'nin zulmünden kaçarak Mısır'a kaçan bir hocanın; İhsan Hoca'nın oğlu CHP tarafından Cumhurbaşkanlığına aday gösteriliyor. Bizim karşı olduğumuz işte bu omurgasızlık. 

Temelsiz çatının emelsiz politikasına vurgu yapıyoruz...

Muhalefetin asıl sorunu da bu işte. Mustafa Kemal'in askerleri arasından bir tane adam gibi adam bulunup aday gösterilememesi. Milliyetçiyim diye geçinen MHP'nin kendi içinden bir aday bulup çıkararaması. Erdoğan'ı rakip gibi değil de, düşman gbi gördükleri için mantıkla değil, hınçla, intikamla saldırıyorlar.

Ancak ortada inkar edilemez bir gerçek var. Erdoğan'a islamcı çizgide biriyle şah çekiyorsan, mat olmaktan kurtulamazsın. 

Deveye sormuşlar "Kuş musun, deve misin?" diye. "Seçim zamanı kuşum, seçimden sonra deveyim" demiş! Bizim muhalefetin durumu da o misal. 

Bakın görün!

Ekmeleddin bey seçimi kaybettiği gün Kılıçdaroğlu ekrana çıkacak, "Bizim islamcı ideolojilerle ve islami kesimden kimseyle bir ittifakımız olmadı, olamaz" diyecek. 

Dün aday açıklandıktan sonra sosyal medyaya bir göz atayım dedim. PC eylemcileri yine ikiye bölünmüştü!

Kimileri Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi yerden yere vuruyordu. Çatı adayının ismini doğru telafuz etmek isterken adeta azap çeker gibiydiler. Ekmeleddin yazabilme uğruna eklem spazmı geçeriyordu her biri...

En dramatik twiti ise Levent Üzümcü atmıştı.  "Sen git diye, neler yapmak zorunda kalıyoruz"diyordu Erdoğan için. Gezicilerin ve yeminli Erdoğan muhaliflerinin hallerini en iyi özetleyen cümleydi bu cümle.

Haksız da değil...

Fethullahçı oldular, dinci oldular, ateist oldular, i.ne bile oldular, Taksim'e aktılar. Adına Avrupa dediğimiz şeytanla aynı yatağa girip ülkeye ihanet bile ettiler Erdoğan gitsin diye ama olmadı.

Bakalım daha neler yapmak zorunda kalacaklar!

Kimileri ise Ekmelettin beyi Cumhurbaşkanı olarak ilan etmekle meşguldü dün. Bir ara gözüm Halk TV'ye takıldı. "Ekmeleddin ismi anlamı kral demektir" diyeni mi ararsın.  Aldığı ödülleri sıralayanları mı ararsın. 

Bir övgü bir övgü sormayın gitsin!

Son olarak bir de Gürsel Tekin bağlandı 'Erdoğan adayımızı gördükten sonra adaylıktan vazgeçebilir,  AK parti adayı adayını değiştirebilir" diyerek günün fıkrasını anlattı!

Pensilvanyadan gelen beddua çok etkiliymiş vallahi! 90 yıllık sol parti son dönemlerde Sübhaneke'yi tersten ezbere okumaya başladı. 

Sanırım bundan böyle CHP'nin söylemleri de değişmiş olacak.

Yarın birgün, "Bundan böyle 23 Nisan'da Kur'an-ı Kerim okuma yarışması, 19 Mayıs'ta islami ilimler yarışması, 10 kasımda Mevlid okutulacaktır tüm CHP'lilere duyurulur" diye bir genelge yayınlarlarsa hiç şaşırmam vallahi!

Kılıçtaroğlu da bundan böyle teheccüt namazına kalkar. İmam Ekmeleddin İhsanoğlu olur. Bunu Her-Kul Org yayınlar. Abiler de mütevelli toplantılarında bol bol ağlaşır durur artık.

Geriye bir tek Ayetullah seçmek kalıyor ki muhalefetin kafasında o isim de hazır! Yerel seçim savaşının Anafartalar komutanı Fethullah Gülen!

Etiketler : Sen - git - diye - - neler - yapmak - zorunda - kalıyoruz - be - ERDOĞAN -
YORUMLAR
 • Veysel BAYRAM   24-06-2014 00:52

  Muhterem Editör. Bazı arkadaşlar (tabiri caiz ise) "sen güdüksün güdük kal" anlayışı ile size yerinizde saymayı tavsiye ediyorlar. Ama Bazen Genel Politika konularını da gündeme alarak Kılcahamamlılarında istişare görüşlerini yansıtma imkanı sunmanızın memnuiyetti ile, bundan böyle genel politika hususlarını daha da çok gündeme getirerek bizlerinde genel politikayla ilgili görüşlerimizin kamuoyu ve ilgililer ile paylaşımına ve hatta kamuoyu oluşumuna imkan vermeniz dilek ve temennisi ile,,, işte bir örnek. (Konuyu Genellersek) Hıra dağı kadar MÜSLÜMAN Tanrı Dağı KADAR TÜRK olduğunu söyleyen, politikalarını buna göre belirleyen MHP - SP - BBP vb. partilerin,(Bunlar Din, Vatan, Millet, Devlet, Demokrasi için siyaset yapıyorlar ise?) T.C.'den sonra Dünyada mevcut TÜRK ve MÜSLÜMAN HALKLARA DEVLETLERE mazlumlara MAĞDURLARA her türlü yardımı yapan, 12 yılda ELDE ETTİĞİ SİYSAİ VE EKONOMİK GÜÇ İLE İSLAMIN ÖNÜNÜ AÇAN ve AYNEN (cennet Mekan) KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN GİBİ YANLIŞ YAPAN DÜNYA LİDERLERİNİ DOĞRUYA DAVET EDE BİLEN, UÇAK- HELİKOPTER - 3.HAVA LİMANI - 3 KÖPRÜ- KANALİSTANBUL - GEMİ - HELİKOPTER - UÇAK GEMİSİ VB. ÜRETEN AK PARTİ ile mi birlikte hareket etmeleri gerekir? yoksa CHP BDP vb. partilerle mi birlikte hareket etmeleri gerekir?

  0

  0

  • Redbath   26-06-2014 12:13

   Rica etsem Türkçeyi düzgün kullanır mısınız? Duru bir dilimiz var malumunuz.

   0

   0

 • özgür   21-06-2014 16:15

  valla aleyhe yazı-yorum yazmak cesaret işi.malum ileri demokrasi

 • mahmuthocaoglu   19-06-2014 22:21

  Erdogan´dan bu kadar korkunuz niye.Bu baskan secimle gelmedi mi?Geldi.CHP ve MHP ve digerleriyle birlestiniz adam tek basina iktidara geldi.Millete sayginiz olsun.Bu basbakani millet getirdi millet indirir.Illa sizin gibi düsünmek zorunda miyiz?Sizin adaminiz gelseydi bu millet cok iyi ve zekiydi öyle mi?Birazcik saygi göstermesini ögrenin lütfen....

 • Büyük Türkiye'nin küçük insanlarına ...   19-06-2014 13:57

  siz bugün ülkenizi satmışsınız yarın kendinizi de satarsınız size buraya yazı yazma hakkını kim veriyor bu ülke özgür bir ülkeyse gidersiniz kendi sayfanızda istediğinize hakaret edersiniz ama burada konuşamazsınız biraz yüreğiniz varsa objectif olursunuz. ALLAH ülkemizi sizin gibilerden korusun .

 • Türkçe Öğretmeni   19-06-2014 13:13

  Bu kadar taraflı bir yazı hayatımda görmedim. Daha düne kadar muhterem hocaefendi diye yere göğe sığdıramadığınız Fethullah Gülen ile ne oldu da hasım oldunuz? Bu halkı kandıramazsınız. Lütfen biraz adil olunuz. Sizin ortaklığınız öküz ölene kadardır. Bunu orta zekalı her insan görebilir.

 • emekli   19-06-2014 11:16

  tam bi saçmalık uydurma hikaye yazmış gösterilen aday milletin adayı

 • Emre Arslanoğlu   19-06-2014 07:48

  Gereksiz içi boş hatta bomboş taraflı yanlı yandaş bir yazı... Yerel gazete ve internet sitelerinde bu tür yazılara karşıyım... Khamam ve khamamlılarla ilgili haber ve yazı yazmalısınız..

  0

  0

  • için dolu beynin boş   20-06-2014 15:37

   bu yorumu yazan arkadaş senın içinde bagırsak böbrek dalak var ama beyin adına bişey yok sanırım.. burda yazara en ufak bı hakaretim varmı?? ben yazı için birşeyler yazmışım sen bana yazar için cevap vermişsin.. sizin gibi boş beyinlerden çekiyoruz ne çekiyorsak zaten... ben adımı soyadımı yazacak kadar cesaret varken sen adını bile yazamıyorsun....

   0

   0

  • İçi kimin boş merak ediyorum?    19-06-2014 17:08

   Süleyman Özışık bir yazar ulusal sitede yazı yazan benimde takip ettiğim bir insan Boş dediğin yazarın yazılarını en az 500 ila bir milyon arasında insan okuyor, sen ise yazıya dahi tahammül edemiyorsun Emre boş olan kim sence

   0

   0

 • Mehmet   19-06-2014 02:00

  Bu halk yanında Üstadım sesimizin çıktığınca gücümüzün yettiğince yanındayız bu aşk başka ölümüne varız reisi cumhurum.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın