Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Semer Köyü Yağmur ve Şükür Duasına Binlerce Köylü Katıldı
  • Facebook da Paylaş
Semer Köyü Yağmur ve Şükür Duasına Binlerce Köylü Katıldı
  • 11-07-2016
  • 2 yorum
  • 5630 okunma
Kızılcahamam Semer köyü her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği "yağmur ve şükür"duası etkinliği

Kızılcahamam'ın Çankırı sınırında bulunan ilçeye 50 km mesafedeki en kalabalık köylerinden Semer köyünde bayramın üçüncü günü her yıl geleneksel olarak yaptıkları Yağmur ve Şükür duasına binlerce köylü katılarak birlikte bir gün geçirmenin, uzun süre göremedikleri yakınlarını görmenin huzur ve mutluluğunu yaşadılar.

Semer köyünün hemen üst kısmında bulunan Goymat mevkinde bulunan yeşil ve ormanla çevrili alana toplandılar. Burada köy muhtarlığı, İstanbul ve Ankara derneklerinin ortaklaşa düzenledikleri bu geleneksel "Yağmur ve Şükür" duasına binlerce insan katıldı.

Kızılcahamam'ın köyleri arasında her yıl birçok etkinlik yapılıyor, 104 köyü bulunan ilçede yapılan köy etkinlikleri içerisinde şüphesiz en kalabalık olanı.Gelen bütün köylüler ve misafirlere kavurma pilavın ikram edildiği "Yağmur ve Şükür" duası etkinliğinde öğle namazında birlikte dua ediliyor. 

Etkinliğin en güzel yanlarından bir taneside gürültünün olmayışı, burada çıkan tek ses her ağacın gölgesinde toplanan köylülerin birbirleri ile hasret gidermeleri

 

YORUMLAR
  • Yorumcu okur   12-07-2016 17:06

    Fahrettin ilhanı neden etkinliklerde göremiyoruz.

  • Süleyman Çakır   12-07-2016 12:31

    Semer köyü geleneksel yağmur duamız bu yıl yaklaşık 3.000 kişinin katılımı ile huzur içinde yapıldı Türkiye nin dört bir tarafından gelen köylüler birbirleriyle hasret giderdiler bizlere bu imkanı sağlayan köy muhtarı Ali Osman Geçer'e İstanbul dernek başkanı Katip Albayrak'a Ankara dernek başkanı Necati Kaya ya şükranlarımı sunarım bu organizasyona ilgi duyarak haber yapan İlçemizin basındaki sesi Kızılcahamamhaber'e de selam ve sevgilerimi sunarım her şey birlik ve beraberliğimiz için olsun.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın