Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Semer Köyü Doğa Yürüyüşü ve İftar
 • Facebook da Paylaş
Semer Köyü Doğa Yürüyüşü ve İftar
 • 27-07-2014
 • 6 yorum
 • 5703 okunma
Kızılcahamam Haber ve Yabanabat Doğa Dostları tarafından yapılan doğa yürüyüşü ve bu hafta Semer Köyündeydi.

Kızılcahamam Haber ve Yabanabat Doğa Dostları tarafından yapılan doğa yürüyüşü ve  bu hafta Semer Köyündeydi.

Ramazan dolayısı ile gece yürüyüşü olarak planlanan etkinliğe Bayram Arslanoğlu, Mehmet Gürsoy, Mustafa Özdemir, Osman Gökalp Eyüp Odabaş katıldı. Bu haftaki yürüyüşümüzde ilçe kaymakamımız Sayın Mustafa Çit’i misafir ettik, doğa dostu olarak tanıdığımız ve Kızılcahamam’ın her köşesini karış karış bilen Kaymakam bey ilk kez bizimle gece yürüyüşüne katıldı.

Saat 18.00 gibi Kızılcahamam’da çıkarak Semer Bölgesine doğru hareket ettik. Planımız Çankırı Gayren barajının etrafında iftar yapmak ve bölgede sahura kadar gece yürüyüşü yapıp sahurdan sonra ilçeye dönmek olarak çıktığımız yolda, İftara bir saat kala baraja ulaştık ama iftar öncesi odun sıkıntısı yaşayacağımız için buradan ayrılıp Semer köyünün hemen üzerindeki ormanlık bölgeye geldik, orman içerisinde güzel bir mekan seçerek iftar hazırlıklarına başladık.

Bölgeye çok yağmur yağmış, kuru odun bulmakta zorlandık, gece yürüyüşlerinde tercih ettiğimiz saç kavurma için hemen hazırlıklar başladı ve iftar saatine soframızı hazırlayıp bu güzellikler içerisinde iftarımızı açtık, iftar sonrası ay ışığı olmadığı için zifiri karanlıkta el fenerlerimizden yararlanarak yürümeye başladık. Başköy yaylası, Semer ve Orta köy sınırları arasında yaklaşık 15 km gece yürüyüşünün ardından konakladığımız alana gelip sahuru yaptık. Güzel bir etkinlik oldu biraz ıslansak da harika bir doğa içerisinde yapılan böyle bir etkinliğe herkesi bekliyoruz.

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Almancı Ramazan Amcamız

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler : Semer - Köyü - Doğa - Yürüyüşü - ve - İftar - -
YORUMLAR
 • bazlama sucuk reklamı.   07-08-2014 17:19

  bazlama sucuk reklamı.

 • Dr Değer ŞANLIER   31-07-2014 14:18

  Başta kızılcahamala kaynaşan Sayın kaymakamımızı kutlayarak sözüme başlamak istiyorum. Kızılcahamamımızın tanıtımına katkıda bulunan tüm arkadaşlara burdan teşekkür etmek istiyorum. yürüyüş kısmına deüelde o güzel yemek ve çay kısmına katılabilirim saygılarımla

 • reyyan   31-07-2014 09:09

  böyle doğal böyle iyi niyetli böyle halktan bir kaymakam bir daha zor gelir kızılcahamama...çok daha iyi yerleri hakeden bi insan

 • osman bulut ünsal   28-07-2014 12:49

  Gecen sefer gibi kaybolmadınız inşallah.

 • vatandaş   27-07-2014 17:39

  admin ilçemizde üniversite kazanan öğrencilerin haberini yapmayacak mısınız?

 • semer köyü   27-07-2014 16:11

  Semer Köyü kızılcahamam'ın son köyü olması sebebiyle hizmet almada her zaman sıkıntı yaşamaktadır umarız bu ayrımcılık son bulur. Doğa dostlarını ve sn Kaymakamımızı tebrik ediyoruz.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın