Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Şehit ağacına 87 künye daha çakıldı
  • Facebook da Paylaş
Şehit ağacına 87 künye daha çakıldı
  • 01-01-1970
  • 2 yorum
  • 5468 okunma
Kızılcahamam da şehitler anısına dikilen ağaca ülke çapında son üç ayda meydana gelen terör saldırıları nedeniyle şehit düşen 87 asker ve polisin künyeleri çakıldı

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki şehit parkına 2 yıl önce konulan ''Şehit Ağacı''na, son dönemde şehit olan 86 askerin daha künyesi asıldı.

Şehit Fatih Duru Parkı'ndaki kurumuş sedir ağacına son dönemlerde verilen 87 şehidin künyesinin asılması amacıyla tören düzenlendi.

Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz, Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal ve bazı oda başkanlarının katıldığı törende, 86 şehidin künyesi Şehit Ağacına çakıldı.

Törenin ardından kızılcahamamhabere açıklama yapan Başkan Ünal, ilçede görev yapan Kıbrıslı bir doktorun önerisiyle ilçedeki şehit parkına 29 Ekim 2009 yılında dikilen ve üzeri özel bir sıvı ile kaplanan ağaca, Türkiye'nin verdiği her şehit için hazırlanan künyenin belli aralıklarla çakıldığını söyledi.

''7 BİN ŞEHİT KÜNYESİ ÇAKILDI"

Türkiye'nin 1980 yılından sonra verdiği şehit sayısı kadar künyenin ağaca çakıldığını anlatan Ünal, ''Bugün ağacımızda 7 bin 314 şehidimizin künyesi var'' dedi.

Şehitlere Kızılcahamam halkının da sahip çıktığını ifade eden Ünal, şehit ağacına Türkiye'nin her yerinden ziyaretçilerin geldiğini kaydetti. Ünal, ''Bu kadar şehit verdiğimiz bu dönemde herkesin birlik olup, kendisi ölçüsünde katkı yaparak terörün ortadan kaldırılması lazım'' diye konuştu.

''AĞAÇTA YER KALMAMIŞ, UMARIZ BAŞKA ŞEHİT VERMEYİZ"

ATB Başkanı Faik Yavuz da son dönemlerde hain saldırılarla şehitler verildiğini anımsatarak, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanların terör konusunda yaptığı çalışmalara, sivil inisiyatiflerin de destek vereceğine inandığını belirtti.

Türkiye'nin her başarısının arkasından böyle bir saldırının gerçekleştiğini ifade eden Yavuz, ''Türkiye, hem insan olarak hem de maddi olarak bu terör olayı nedeniyle çok kayıp verdi. Tek duamız ve temennimiz, bu terör olayının bir an önce bitmesi ve Türkiye'nin siyasi ve ekonomik anlamda olması gereken yerde olmasını istiyoruz'' dedi.

Terörün siyasal anlamda bazı özgürlükleri kısıtladığını dile getiren Yavuz, ''Anayasa değişikliği yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki en büyük engel terör. Onun için tek duamız bu çatışma ortamının bitmesi ve Türkiye'nin demokratik bir anayasaya kavuşmadır'' diye konuştu.

Yavuz, ağaçta künye çakılacak yer kalmadığını belirterek, ''Umarız bundan sonra şehit vermeyiz'' şeklinde konuştu. 

Etiketler : Şehit - ağacına - 87 - künye - daha - çakıldı -
YORUMLAR
  • acaba   24-10-2011 11:31

    arkadaşlar şehit 24 değilmiydi neden 87 tane çakılıyor acaba ?...............

  • aytn   22-10-2011 12:56

    şehitlerimiz için çok üzülüyoruz ve artık bu olaya son verilmesini istiyoruz onlar bizim canlarımız SEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ diyoruz

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın