Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  SBS öncesi Okullar kaç puanla öğrenci alıyor
 • Facebook da Paylaş
SBS öncesi Okullar kaç puanla öğrenci alıyor
 • 01-01-1970
 • 3 yorum
 • 5664 okunma
SBS Sınavları Geçtiğimiz hafta Kızılcahamam'da yapıldı. 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı sınavların henüz sonucu açıklanmadı ama öğrencilerin sonuçlar kadar gidecekleri okullarda merak ettiği konular arasında. Kızılcahamamhaber.com olarak sizler için araştırdık ve iki bölüm halinde yayınlayacağımız bu haberin ilk bölümünü yayınlıyoruz

SBS Sınavları Geçtiğimiz hafta Kızılcahamam'da yapıldı. 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı sınavların henüz sonucu açıklanmadı ama öğrencilerin sonuçlar kadar gidecekleri okullarda merak ettiği konular arasında. Kızılcahamam haber.com olarak sizler için araştırdık ve iki bölüm halinde yayınlayacağımız bu haberin ilk bölümünü yayınlıyoruz

Kızılcahamam haber.com olarak ilçemizde 300-400 öğrenciyi ilgilendiren bir konu ile ilgili bir araştırma yaptık. Sınav sonuçları açıklanmadan önce öğrenci ve velilerimizin ön bilgi edinmesi ve çocuklarını yazdıracakları okullar hakkında detaylı bilgi almalarını sağlamak üzere ilçemizde eğitim veren   

 • Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Kızılcahamam Anadolu Lisesi
 • Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
 • Anadolu Turizm Otelcilik Lisesi
 • Anadolu Sağlık Meslek Lisesi
 • Kız Meslek Lisesi

Okullarımızın genel özellikleri, kontenjan sayıları,  geçtiğimiz yıl aldıkları taban ve tavan puanlar olmak üzere aklınıza gelen soruları sizler için sorduk ve aldığımız cevapları buradan 2 bölüm halinde yayınlıyoruz.

İlk bölümde Kızılcahamam Anadolu Lisesi, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Anadolu Sağlık Meslek Lisesini sizlere tanıtıyoruz. Cuma günü ise kalan okullarımızı tanıtmaya devam edeceğiz

.  

 

 


1.         OKULUN İLETİŞİMBİLGİLERİ

ADRESİ

Akçay mahallesi yetiştirme sok No:2A 06890

Tel. ve Fax No

Tel.03127360040 Fax:7360042

Elektronik Posta Adresi

e.posta:[email protected]

Web Adresi

www.katem.meb.k12.tr

Facebook Adresi

www.facebook.com/katem.endustri

Twitter adresi

@khamameml

 

2.         OKULUN TARİHÇESİ VE YAPISI

Okulumuz, 1985-1986 Eğitim ve Öğretim yılında şimdiki hizmet binalarının  olduğu alanda bulunan ve Yetiştirme Yurdu olarak kullanılan bir binada, Elektrik ve Tesviye bölümleri ile birlikte hizmete başlamıştır. Gelişen teknoloji ve öğrenci sayısının artması ile 1996 yılında yeni bina yapılmış ve bu binada hizmet vermektedir.

Okul bünyesinde üç farklı program bulunmaktadır. Bu programlar, kuruluş özellikleri ve hedefleri itibari ile birbirinden farklılıklar göstermektedir. Anadolu Teknik Lisesi programı 1995 öğretim yılında, Teknik Lisesi programı 1995 öğretim yılında ve Endüstri Meslek Lisesi ise 1985 yılında mesleki eğitim ve öğretim faaliyetine başlamıştır.

Anadolu Teknik Lisesiprogramına kayıtlar MEB tarafından yapılan SBS sınav sonuçlarına göre yapılmaktadır. Bu programa kayıt olan öğrenciler kayıt sırasında alanlarını seçerek gelmektedirler. Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri ve bu yıl açılan Uçak Bakım-Uçak Elektroniği alanları olmak üzere üç alan vardır. Bu programa devam eden öğrenciler mesleki eğitimle birlikte üniversiteye yönelik olarak akademik eğitimde almaktadırlar. 9. Sınıfta ağırlıklı olarak İngilizce eğitim almaktadırlar.

Teknik Liseprogramına kayıtlar EML 9.sınıf veya diğer liselerin 9. Sınıfının sonunda Dil Anlatım-Matematik-Fizik-Kimya derslerinin ortalaması ile yılsonu not ortalaması 55 ve üzeri olan öğrenciler kayıt olabilmektedirler. Bu programa devam öğrenciler mesleki eğitimle birlikte üniversiteye yönelik olarak akademik eğitimde almaktadırlar Bu program altında Elektrik-Elektronik Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri alanları olmak üzere iki alan vardır.  

Endüstri Meslek Lisesiprogramına ise ilköğretim mezunu olan her öğrencinin kaydı yapılmaktadır. Bu programda dört alan vardır. EML öğrencileri 10 sınıfa geçmeleri durumunda belli kriterlere göre Alanlarını seçebilmektedirler. Okul ilçemizde ve bölgemize yakın sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara insan gücünü yetiştirmekte olup, 1985 yılından beri Bilgi Ve Sevginin Temel Değerler Olduğu Bir Öğrenme Ortamısloganı ilefaaliyetine devam etmektedir.

 

OKULUN ALANLARI / BÖLÜMLERİ

1.                  Endüstri Meslek Lisesi Programı

a.                  Bilişim Teknolojisi Alanı

b.                  Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı

c.                  Makine Teknolojisi Alanı

d.                 Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı

2.                  Teknik Lise Programı

a.                  Bilişim Teknolojisi Alanı

b.                  Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı

3.                  Anadolu Teknik Lisesi Programı SBS Puanı ile öğrenci alımı yapılmaktadır.

a.                  Bilişim Teknolojisi Alanı                               Taban puan: 302    Tavan Puan: 370

b.                  Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alan            Taban puan: 300    Tavan Puan: 340

c.                  Uçak bakım alanı                                            Taban puan: -----    Tavan Puan: -----  

Uçak Bakım-Uçak Elektroniği alanı bu yıl eğitim öğretime başlayacak olması nedeniyle taban puan ve tavan puan oluşmamıştır. Ancak 370-450 puan aralığı oluşması beklenmektedir.

Okul, öğrencilerinin staj ve okul sonrası istihdamı için Kazan-Saray bölgesinde bulunan fabrikalarla anlaşmalar ve protokoller yapmakta, öğrenciler mezun olduktan sonra işe yerleştirilmeleri için çalışmalar yapılmaktadır.

Okulumuzda 1999 yılında başlayan sınıf donatım malzemeleri ve bilgisayar imalatı ile döner sermaye çalışmaları da artarak ve gelişerek devam etmektedir. Bu doğrultuda yurdumuzun dört bir köşesine bilgisayar ve bilgisayar laboratuvarları kurulmuştur. Bununla birlikte Ankara ve civar illere de öğrenci sırası donatımları başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmektedir. Özel kurum ve kuruluşlar ile de çalışmalar yapılmaktadır.

ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ

ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ

Kızılcahamam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 1990-1991 Eğitim ve Öğretim yılında sağlık memurluğu bölümü ile açıldı. 1991-1992 Eğitim ve Öğretim yılında Hemşirelik bölümü açıldı.1994-1995 eğitim ve öğretim yılında ise Türkiye’de bir ilk olarak Tıbbi sekreterlik bölümü açıldı.

Kızılcahamam Yenice Mahallesinde sağlık ocağının hemen yanı başındaki yerleşkesinde hizmet veren okul 1990 yılından buyana sağlık sektöründe birçok mezun verdi.

Okulda toplam 7 derslikte 183 öğrenci eğitim görüyor.2012-2013 eğitim ve öğretim yılında Kızılcahamam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümünden 25, Tıbbi Sekreterlik bölümünden ise 14 öğrenci mezun oldu.

Bu sene Tıbbi Sekreterlik bölümüne bu sene öğrenci almayan okul Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği bölümlerine SBS puanı ile öğrenci alacak.

Kızılcahamam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

 • Hemşirelik Bölümü      : 24 kontenjan
 • Acil Tıp Teknisyenliği   : 24 kontenjan

Okul 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Hemşirelik Bölümüne 380 ile 390 arası Acil Tıp Teknisyenliği bölümüne ise 379 ile 383 SBS puanları arasında öğrenci aldı. Bu senede yine bu puanlara yakın veya bu puanların üzerinde puanlar ile öğrenci alması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl okula ilçemizden 4 öğrenci kayıt yaptırabilmiş,

Okul öğrencileri stajlarını Ankara Numune Hastanesi, Eğitim Araştırma Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde yaptırıyor.

İletişim Bilgileri

Kızılcahamam Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Tel: 736 00 32 – Fax : 736 00 43

[email protected]

 

Yenice Mahallesi  Sağlık Sokak No: 9  Kızılcahamam/Ankara 

Kızılcahamam ANADOLU LİSESİ

Kızılcahamam Anadolu Lisesi 1994-1995 Eğitim ve Öğretim yılında açıldı. Açıldığında kendi binası olmayan okul Hüseyin Kızılırmak Lisesi’nin üst katında eğitim ve öğretime başladı. 1998-1999 Eğitim ve öğretim yılında şuna ki yerleşkesine taşındı. 24 derslikli olarak yapılan okulun 18 dersliğinde eğitim veriliyor.

Fizik, Kimya, Biyoloji ve Fen laboratuarları, çok amaçlı olarak salonu, mutfağı ve geniş bahçesi, sportif imkân ve alanları mevcut olan donanımlı bir okul. Sabahçı öğlenci durumu olmayan okulda 476 öğrencisi bulunmakta

SBS puanı ile öğrenci kabul eden Kızılcahamam Anadolu Lisesi geçen yıl 180 kontenjana 356 ile 470 puan arasında öğrenci kaydı yaptı.

2013 – 2014 eğitim ve öğretim yılında ise okulun 150 öğrenci kontenjanI bulunakta

Ana ilkesi üniversiteye öğrenci hazırlamak olan okul, yabancı dil eğitimine de geniş yer vermekte, azami 30 kişilik sınıflarda eğitim veren Anadolu Lisesinde lise ikinci sınıftan itibaren öğrenciler alanlara ayrılmakta ve sınıf mevcutları 10-15 kişilik hale gelmektedir.

Başarı grafiği ile de göz dolduran Kızılcahamam Anadolu Lisesi Ankara’da bulunan 141 Anadolu Lisesi Arasında ilk 20 içerisine girme başarısı göstermektedir. Okulun üniversiteye yerleştirme başarısı ise % 70 ler seviyesinde devam ediyor.

 

İletişim Bilgileri

Kızılcahamam Anadolu Lisesi

Tel: 736 00 39 – Fax: 736 11 48

 

[email protected]

 

 

Akçay Mah.Yetiştirme Sok No: 2 Kızılcahamam / ANKARA

Etiketler : SBS - öncesi - Okullar - kaç - puanla - öğrenci - alıyor - - -
YORUMLAR
 • sedanur celik   21-07-2014 16:57

  299,99 puanım var saglık meslek lisesine girebilirmiyim

 • KAFASI KARIŞAN ÖGRENCİ    09-10-2013 21:38

  Uçak hakkında biraz daha bilgi ve saglık lisesi çok iyi lise :)

 • Öğrenci   22-06-2013 13:54

  Uçak bölümü hakkında daha net ve fazla bilgi verebilir misiniz?

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın