Ana Sayfa  /    /  Satılmış aydınlar ordu ile uğraşıyor
  • Facebook da Paylaş
Satılmış aydınlar ordu ile uğraşıyor
  • 17-03-2007
  • 0 yorum
  • 5552 okunma
Emekli Org. Tolon, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi TSK'nın etkisiz kılınmak istendiğini söyledi. Tolon, 'Birileri yatıp kalkıp orduyla uğraşmaktadırlar' dedi.
Emekli Org. Hurşit Tolon, "Milli Uyanış ve Güç Birliği Platformu''nun ATO Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantısında cumhurbaşkanlığı tartışmalarını değerlendirdi.

Tolon, ''Birileri köşe tutmak gayreti içerisinde, yatıp kalkıp orduyla uğraşmaktadırlar. Silahlı Kuvvetleri etkisiz kılmak, yapabilirlerse, halkın gönlündeki güveni kırmak için içeriden dışarıdan uğraşıyorlar. Kiralık aydınları ile uğraşıyorlar, satılmış aydınları ile uğraşıyorlar. Holdingci medyası ile uğraşıyorlar" diye konuştu.

Emekli Orgeneral, "İstedikleri kadar uğraşsınlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün nitelikleri şartlar ne olursa olsun bizler, sizler tarafından korunacaktır'' ifadesini kullandı.

Hurşit Tolon, Türkiye'nin her yönüyle kuşatılmış olduğunu söyleyerek, ''Lozan'ın intikamını almak isteyenler, Sevr'i hortlatmak isteyenlerle mücadele halindeyiz'' dedi.

Tolon, cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler öncesi, demokratik kitle ve sivil toplum kuruluşlarının bir güç birliği meydana getirmesi çağrısında bulundu.

Emekli Orgeneral Tolon, ''Bugün yüce Türk milletinin yaşantısı, kaderi ve geleceği kendi hür iradesi ve kararları ile belirlemediği, ağırlıkla yabancıların yönlendirdiği bir istikamete sürüklenmektedir'' şeklinde konuştu.

Lozan'ın intikamını almak isteyenler, Sevr'i hortlatmak isteyenlerle mücadele halinde olduklarını ifade eden Hurşit Tolon, Türkiye'nin 90 yıl öncesinin koşullarını yaşadığını ve her yönüyle kuşatıldığını söyledi.

Bu bakış açısının bir paranoya olmadığını ifade eden Tolon, ''bu gerçeklerin halktan saklandığı için paranoya olduğunun iddia edildiğini'' kaydetti.

Etiketler : Satılmış - aydınlar - ordu - ile - uğraşıyor -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın