Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Sarıkamış Harekatının 105.Yılında Şehitlerimizi Anmak İçin Yürüdüler
  • Facebook da Paylaş
Sarıkamış Harekatının 105.Yılında Şehitlerimizi Anmak İçin Yürüdüler
  • 06-01-2020
  • 0 yorum
  • 2361 okunma
Kızılcahamam Doğa Sporları Gönüllüleri bu hafta 105 yıl önce düzenlenen Sarıkamış harekatı sırasında donarak şehit düşen askerlerin anısına yürüdüler.

Kızılcahamam Doğa Sporları Gönüllüleri bu hafta  105 yıl önce düzenlenen Sarıkamış harekatı sırasında donarak şehit düşen askerlerin anısına yürüdüler. Kızılcahamam Kaymakamı Can AKSOY, Belediye Başkanı Süleyman ACAR, Cumhuriyet Başsavcısı Hamza OCAK, Cumhuriyet Savcısı Onur Fırat ARSLAN, Emniyet Müdürü Halil İbrahim ULUBEY,Belediye Meclis Üyesi Adem Emin ATAKUL,Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ersan ÜNAL ve Mustafa ÖZDEMİR tarafından her hafta düzenlenen doğa yürüyüşü bu hafta  "Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü" olarak düzenlendi.

Kızılcahamam Eğerli Kuzören ve Eğerli Alören yaylalarında 1795 rakamında soğuk, karlı ve zor bir parkurda yürüyüş yapan grup 8 km lik mesafeyi 7 saatlik yürüyüşün ardından tamamladı.

İlçe Kaymakamı Can AKSOY yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Kuşkusuz Türk tarihinin belki de en dramatik olaylarından birisidir Sarıkamış harekatı. Bugün burada gördüğünüz gibi kar üzerinde 90 bin şehidimizi gömmüştük. Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümünde, başta Sarıkamış şehitlerimiz olmak üzere Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Süleyman ACAR ise "Yürüyüş esnasında yarım metreyi bulan karda ilk kez bu kadar uzun mesafe yürüdüklerini belirterek attığımız her adımda, o günleri anımsadık, "Bizler, Sarıkamış ruhunu doğada yaşamak ve yaşatmak amacıyla bu hafta karlı ve zor bir parkurda Sarıkamış Harekatının 105.yılı olması münasebetiyle  yola koyulduk. Yürüyüşte, önümüzdeki yol tamamen karla kaplı ve hiç iz açılmamış halde bulunuyordu diyen belediye başkanı ACAR "karşılaştıkları hava şartlarının ağır olduğunu ancak Sarıkamış'ta vatan uğrunda donarak can vermiş olan kahraman Türk askerinin çektiği acıları anlamanın mümkün olamayacağına işaret etti. ACAR , "Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için yurt içinde ve yurt dışında sürdürülen operasyonlarda şahadete erişmiş kahramanlarımızı da rahmet ve özlemle anıyoruz. Ruhları şad olsun." diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın