Ana Sayfa  /    /  Sama Dubai:Bu daha ilk adım
  • Facebook da Paylaş
Sama Dubai:Bu daha ilk adım
  • 21-03-2007
  • 0 yorum
  • 5494 okunma
İETT arazisini alan Sama Dubai, gayrimenkul projelerinin ilk adımının Dubai Towers olacağını, toplamda 5 milyar dolara ulaşacak yatırım yapacaklarını açıkladı.

5 milyar dolarlık projelerimizin ilk adımını attık

Sama Dubai İcra Kurulu Başkanı Farhan Faraidooni, kamuoyunda daha önce oluşan tüm kuşkuları ve soru işaretlerini ortadan kaldıran son derece şeffaf ve adil bir ihale sürecinin başarıyla tamamlandığını belirterek, ''Bu noktadan sonra, toplamda 5 milyar doları bulmasını planladığımız gayrimenkul projelerimizin ilk adımını teşkil edecek Dubai Towers projemize odaklanacağız'' dedi.

Sama Dubai'den yapılan yazılı açıklamada, Dubai Holdingin gayrimenkul geliştirme ve yatırım şirketi olan Sama Dubai'nin, Levent'teki İETT arazisi için açılan ihalede 980 milyon YTL artı KDV ile en yüksek teklifi vererek kazandığı hatırlatıldı.

İETT arazisinin 46 bin 241 metre karelik inşaat alanı ile İstanbul'un en değerli arazilerinden biri olarak gösterildiği vurgulanan açıklamada, Sama Dubai'nin bu araziyle ilgili yatırım niyetini ilk olarak 2005 yılı Ekim ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirmeyi planladığı bir ortaklık ile beyan ettiği, ilerleyen dönemde belediyenin ihaleye gitme kararını memnuniyetle karşılayan şirketin ortaklıktan vazgeçerek bu ihaleye bağımsız olarak katılma kararı aldığı anımsatıldı.
     
''KUŞKULARI ORTADAN KALDIRAN İHALE SÜRECİ''

Sama Dubai İcra Kurulu Başkanı Farhan Faraidooni, daha önce pek çok kez Dubai Towers projesi ile ilgili kararlılıklarını sürdürdüklerini ifade ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Türkiye'yi, global büyümemizin mihenk taşı olarak görüyoruz. Kamuoyunda daha önce oluşan tüm kuşkuları ve soru işaretlerini ortadan kaldıran son derece şeffaf ve adil bir ihale sürecini başarıyla tamamladık. Bu noktadan sonra, toplamda 5 milyar doları bulmasını planladığımız gayrimenkul projelerimizin ilk adımını teşkil edecek Dubai Towers projemize odaklanacağız.'' Faraidooni, bu projenin, Dubai Holdingin en büyük uluslararası projeleri arasında yer aldığını belirterek, böylesine büyük bir proje için Türkiye'yi tercih etmelerinin, Türk ekonomisinin büyüme potansiyeline olan güvenlerinin ve ülkenin global bir iş, ticaret ve turizm merkezi olarak stratejik pozisyonuna olan inançlarının bir sonucu olduğunu vurguladı.

İhaleyi kazanmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Faraidooni, bunun, Türkiye ile daha güçlü ekonomik bağlar kurmada ve bir bütün olarak bölgenin kalkınması için şart olan işbirliğini güçlendirmede önemli bir adım olduğuna inandıklarını bildirdi.
     
''İMAR VE PLANLAMA KANUNLARINA HARFİYEN UYACAK''

Dubai Towers İstanbul projesinin büyük ekonomik, ticari ve turistik faydalar yaratacağını, kentin dünyanın önde gelen iş, alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri olmasına önemli katkıda bulunacağını vurgulayan Faraidooni, şöyle devam etti:

''Yapacağımız iş, İstanbul siluetine yeni bir yüksek bina eklemekten ibaret değil. En üst kalitede ofis alanlarını, dünya klasmanında lüks bir oteli, rezidans dairelerini ve son derece özel bir alışveriş merkezini bünyesinde bir araya getirecek eşsiz bir kompleks yaratacağız. Sama Dubai, büyük ölçekli projeler geliştirmedeki bilgi birikimini ve tecrübesini Türkiye'ye transfer ederken, bu güzel şehrin kültüründen, birikiminden ve İstanbullular'ın tavsiyelerinden sonuna kadar yararlanacak, İstanbul'un imar ve planlama kanunlarına harfiyen uyacak. Yapacağımız binaların zaten son derece çekici olan İstanbul siluetini en güzel şekilde tamamlayacağından eminiz.''
     
SAMA DUBAI...

İştiraklerden, ortaklardan ve yatırımlardan kurulu dünya çapında bir portföy oluşturarak sektörün lideri olmayı hedefleyen Sama Dubai'nin aktif bir şekilde faaliyet gösterdiği gayrimenkul geliştirme alanları arasında kuleler (Dubai Towers markası altında), büyük çaplı tatil köyleri (Salam markası altında), iş merkezleri, mega alışveriş merkezleri bulunuyor.

Sama Dubai'nin mevcut projeleri arasında Dubai'de, Katar Doha'da, İstanbul'da ve Fas Kazablanka'da Dubai Towers, Fas Rabat'ta Amwaj, Bahreyn'de ve Umman'da Salam Resort & Spa, Fas'ta Marina de Casablanca, Dubai'de Lagünler yer alıyor.

Etiketler : Sama - Dubai:Bu - daha - ilk - adım -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın