Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Salın Yaylası İftar Programı ve Işık Dağı Gece Yürüyüşü
  • Facebook da Paylaş
Salın Yaylası İftar Programı ve Işık Dağı Gece Yürüyüşü
  • 16-07-2014
  • 0 yorum
  • 5549 okunma

Kızılcahamam Haber ve Yabanabat Doğa Dostları (YADO) tarafından her yıl ramazan ayında gerçekleştirdiği, İftar programı ve gece yürüyüşünin ilki Salın Yaylasında yapıldı.

Yürüyüşe Bayram Arslanoğlu, Osman Gökalp, Mustafa Özdemir, Muzaffer Eker, Alperen Arslanoğlu, Selçuk Aydoğan, ve yüp Odabaş katıldı.

İftara yakın iftarlıkları alıp yola koyulan ekip ilçemiz Salın Köyü yaylasına doğru yol aldı. Salın yaylasının yaklaşık bir km uzağına ormanın içerisine yapılmış harika manzarası ile görenleri büyüleyen göletin etrafında konaklayan ekip burada iftarlıkları hazırlamaya başladı.Menüde saç kavurma, salata, bazlama vardı. Hep birlikte iftara kadar yemeğin hazırlanmasının ardından yine birlikte iftar yapıldı. İftar sonrası içilen çayın ardından gece yürüyüşü için hazılıklar yapıldı.

Bayram Arslanoğlu hocamızın rehberliğinde Işık Dağı zirvesine yaklaşık 10-12 km bir yürüyüşün ardından sahır yapılıp sabaha eve dönüş yaplacaktı. Gece yarısı ayın aydınlattığı doğanın sessiz, insanın huzur bulduğu bir yürüyüşün ardından zirveye vardık. Burada Ormanda çalışan ve yangın nöbeti tutan arkadaşlara kısa süreli misafir olduk. Bizim için demledikleri çay gerçekten harikaydı. kendilerine teşekkür eidyoruz.

Daha sonra tekrar Salın yaylasına doğru yola çıktık.Sohbet ve Ormanın içerisinde dönüş yapacağımız patikayı es geçince, Çerkeşin Yoncalı köyü yakınlarına kadar yürümüşüz, Köpek sesi ve açık alana çıktığımızda gördüğümüz köylerin Kızılcahamam'a mı yoksa Çerkeşe mi ait olduğunu tartışırken, gecenin karanlığında yankılanan kimsiniz sesi ile irkildik. Baktık ki elinde tabancası ile bizi karşılamaya gelen, bölgede hayvancılık yapan bir çiftçi, yanına gittik durumu anlattık sağolsun bizi traktörü ile kestirmeden salın yaylasını görebileceğimiz bir noktaya bıraktı.

Sahura 15 dakika kala aracımızın yanına geldik, belki çay demeleyemedik ama yinede kahvaltı türü ile yaptığımız sahur ve yaşadığımız gece yürüyüşü harikaydı.

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın