Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Saadet Partisi Kızılcahamam Kampı Başladı
  • Facebook da Paylaş
Saadet Partisi Kızılcahamam Kampı Başladı
  • 13-02-2016
  • 2 yorum
  • 5666 okunma
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Dün analar ağlamasın diyenler, bugün her gün ama her gün 3-5 fidan gibi delikanlımızı al bayrağa sarılı olarak mezara uğurluyor.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Dün analar ağlamasın diyenler, bugün her gün ama her gün 3-5 fidan gibi delikanlımızı al bayrağa sarılı olarak mezara uğurluyor.” dedi.
SP Genel Başkanı Kamalak, Ankara Kızılcahamam’daki ilçe başkanları kampında açılış konuşması yaptı. Son 4 yılda terör olaylarının bağıra bağıra geldiğini belirten Kamalak, şehit cenazeleri ve oluk gibi akan anaların gözyaşlarıyla Ortadoğu’da olup bitenlerin gözden kaçırılmaya çalışıldığını, sırf gündem olması için anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi gibi konuların ele alındığını savundu. Dün Çanakkale’de ehli küffara karşı omuz omuz omuza verip birlikte siper kazan ecdadın torunlarının bugün birbirlerine karşı hendek kazar hale geldiklerini söyleyen Kamalak, “Dün ehli küffara karşı silahlanan Müslümanlar, bugün gâvurların silahları ile birbirlerine karşı silahlanıyor. Çünkü Milli Görüş iktidarda değil. Dağdan inenler, içeriden, dışarıdan gelenler, 7-8 yaşındaki çocukları toplayıp eğitim verdiler. Hükümet neredeydi? Evler silah toplantısına dönüştürülüyordu. Peki, hükümet nerede? Uyuyor. Barikatlar, hendekler kazılmış, nerde iktidar? Hükümetgaflet içinde.” diye konuştu. 
Öcalan’ın mektubunun canlı yayında on binlere okutulduğunu hatırlatan Kamalak, “Bize diyorlar ki Sayın Kamalak, hep iktidarı eleştiriyorsunuz. Yahu direksiyonda iktidar var, ben kimi eleştireceğim?” diye sordu.
EĞİTİM TERÖRÜ BESLİYOR, TOPLUMU DEJENERE EDİYOR
Söz konusu eğitim sisteminin terörü beslediğini anlatan Kamalak, sistemin toplumu dejenere ettiğini aktardı. 
SP lideri, “Siz iktidara geldiğinizde 2-3 yaşında olan bebekler, çocuklar bugün nasıl oldu da eli silahlı terörist haline geldi. Bugün okullarda müfredat değişikliğine gideceklerini açıklıyorlar. Bir aşamadır. Tebrik ederiz. Ama çok geç kalındı” dedi.
“BU MECLİSTEN YENİ ANAYASA ÇIKMAZ”
Kamalak, konuşmasında anayasa değişikliği tartışmalarına da değindi. İktidar ve partilerin anayasayı değiştirmek şöyle dursun, çorba içmek için bile bir masa etrafında oturamayacağını öne süren Kamalak, “Daha uzlaşma komisyonu toplanmadan Başkanlık sistemine karşı muhalefet partilerinin görüşlerini 
keskin şekilde açıkladıklarına göre bu meclisten yeni bir anayasa beklemek hayaldir. Bu tartışmalar, gündem saptırmadır.” değerlendirmesinde bulundu. 
“DOST PAZARDA GÖRSÜN TİPİ BAŞKANLIK”
Saadet Partisi ve Milli Görüş olarak prensipte Başkanlık Sistemine karşı çıkmadıklarını ifade eden Kamalak, şöyle konuştu: “Biz diyoruz ki nasıl bir Başkanlık Sistemi istiyorsunuz, getirin tartışalım. Ama ortada somut bir öneri yok. Sadece Türk tipi Başkanlık Sistemi diyorlar. İslam öncesi Türk tipi mi, İslam sonrası Türk tipi mi? Diyecekler ki, “elbette İslam sonrası?” Peki soruyoruz; Büyük 
Selçuklu tipi mi, AnadoluSelçuklu tipi mi, Osmanlı tipi mi? Osmanlı olacaksa Padişahlık tipi mi? Cumhuriyet dönemi Başkanlık tipi ise Atatürk Tipi mi, İnönü tipi başkanlık tipi mi? Cevap yok. Yapılan Nasrettin Hoca’nın örneğinde olduğu gibi, ‘Dostlar alışverişte görsün tipi Başkanlık."

YORUMLAR
  • ak   14-02-2016 01:07

    sayın kamalak bunların sebebi önceki hükumetler oy için bunları vekil ettiniz ben ne kadar türk,sem o da o kadar ....... denildi şahlanmaları için elden yapıldı amaç sadece oy içindi şimdi büyüttüğünüz ve bu hale getirdiğiniz ortamdan çıkmam için elbet bedel verilecek yapmıyorsunuz yap anada mani olmayın kıbrıs çıkarmasında masadan kaçanda bu zihniyetti bırakın kurultayınız yapın yolunuza bakın başkalarının işine karışmayn

  • Veysel BAYRAM   14-02-2016 00:45

    TBMM'de dün grup oluşturan partiler Başörtülüleri (Müslümanı) TBMM den ve hayatın her aşamasından kaldırarak, Kur’an okuma yaşını 12'ye çıkararak vb. ile T.C.den İslam’ı (haşa) kaldırmak istiyorlardı. TBMM'de Bugün grup oluşturan partilerden CHP ve aşırı ucu HDP 7 Haziran seçimleri öncesi genel başkanları ağzından “seçilirsek Okullardan Din (İSLAM) derslerini ve Diyaneti CHP Laikleştireceklerini/ HDP Kaldıracaklarını (her ikisinin açılımı T.C.den (“haşa) İslam’ı kaldıracaklarını”) ilan ettiler. Bahçeli yönetimindeki MHP ve Kamalak yönetimindeki SP + Destici yönetimindeki BBP’de seçim ittifakı yaparak (mevcut oylarından daha fazla oy ile katkı sağlamak için), 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde “”alın size oy seçilin de T.C.den İslam’ı (haşa) kaldırın” diye fiili destek verdiler. Küfre rıza küfürdür. Kurtuluşu da samimi tövbedir. Ve ayrıca CHP+HDP birlikteliğine fiili destek verenler mi Milli Görüşçü – Milliyetçi, Ülkücü, Nizamcı, 2002’de iktidar olan ve iktidar olduğu günden bugüne İslam’a Müslümanlara Vatanımıza Milletimize Devletimize ve Dünya Müslümanlarına/Türklerine/Kutsal Makamlara/Eserlere/Beldelere hizmet eden sahip çıkan ve bundan sonrasında da hizmet edeceğini sahip çıkacağını açıklayan AK PARTİ, KURUCU/BUGÜNKÜ LİDERLERİ ve DAVA ARKADAŞLARIMI?

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın