Ana Sayfa  /    /  PKK yöneticileri Belçika'da serbest
  • Facebook da Paylaş
PKK yöneticileri Belçika'da serbest
  • 09-02-2007
  • 0 yorum
  • 5467 okunma
Belçika, Kongra-Gel yöneticileri Zübeyir Aydar ve Remzi Kartal’ı önce yakaladı sonra siyasi sığınma hakkı verdi. Siyasi sığınma hakkı alan Aydar ve Kartal yeniden serbest bırakıldı.
Avrupa’da yürütülen PKK operasyonu kapsamında gözaltına alınan Kongra-Gel Başkanı Zübeyir Aydar ile eski DEP milletvekili Remzi Kartal’a Belçika’nın siyasi sığınma hakkı verdiği ve ardından da serbest bırakıldıkları bildirildi.

Fransa ve Belçika’da eş zamanlı olarak terör örgütü PKK’ya yönelik olarak başlatılan “Ahtapot” operasyonu kapsamında gözaltına alınan PKK/Kongra-Gel Başkanı Zübeyir Aydar ile üst düzey yöneticisi Remzi Kartal, Belçika’dan siyasi sığınma hakkı aldığı için serbest bırakıldı.

Operasyon hakkında bilgi veren Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, örgütün finansmanının önlenmesi konusunda uluslararası alanda yürütülen çalışmaların sonuç verdiğini söyledi.

Çok sayıda örgüt üyesinin gözaltına alındığı bilgisinin Türkiye’ye aktarıldığını kaydeden Çalışkan, bu isimler arasında bulunan örgüt yöneticileri hakkında siyasi sığınma hakkı aldıkları için herhangi bir işlem yapılamadığını söyledi.

Çalışkan, ülkelerin siyasi sığınma hakkı verme konusunda daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Öte yandan, Çalışkan, Hrant Dink’in katil zanlısı Ogün Samast’ın yakalandıktan sonra Samsun Emniyeti’nde çekilen görüntülerini basına sızdıranların kötü niyetli olduklarını söyledi.
Etiketler : PKK - yöneticileri - Belçika'da - serbest -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın