Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Peygamberimizin hayatı ödül töreni
 • Facebook da Paylaş
Peygamberimizin hayatı ödül töreni
 • 01-01-1970
 • 5 yorum
 • 5591 okunma
Kızılcahamam Eğitim ve Gençlik Derneği tarafından bugün (30.04.2013) saat 18.00’da Asya Termal Tesisleri Anadolu Salonu’nda Kutlu Doğum programı yapıldı.

Kızılcahamam Eğitim ve Gençlik Derneği tarafından bugün (30.04.2013) saat 18.00’da Asya Termal Tesisleri Anadolu Salonu’nda Kutlu Doğum programı yapıldı. Programa İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa ÇİT ve Ailesi, Çamlıdere Kaymakamı Sayın Aydın ERDOĞAN ve Ailesi, İlçe Belediye Başkanımız Sayın Coşkun ÜNAL, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Cevat YÜCE, Çamlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Lokman ÇELEBİ, okul müdürleri ve değerli Kızılcahamam halkı büyük bir ilgi gösterdi.

Derneğimiz Başkanı Uğur Serdar TOMAZ’ın konuşması ile başlayan program Kur’an-ı Kerim tilavi ile devam etti. Öğrencilerimiz bir ay boyunca kitap okuma yarışması için çalışırlarken; bir grup öğrencilerimizde Peygamber Efendimiz’i anlatan Naatları ezberleyerek programda bizlere sundular. Kazım Karabekir İlkokulu öğrencilerinden Tolgahan ARSLAN’ın “Medine’nin Gülü”, Orhan Gazi Ortaokulu öğrencilerinden Ali CEYLAN’ın “Gelseydin” ve Kızılcahamam Anadolu Lisesi öğrencilerinden Rumeysa AFŞAR’ın “Sen Yoktun Sultanım” Naatları büyük alkış topladı. Programın sonuna doğru İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Rabia YILMAZ “Yetim Kızı” ilahisi ve Hatice Ayşe FURUNCU “40 Yaşındasın” Naatının ardından büyük bir merakla beklenen ödül törenine geçildi.

Derneğimiz tarafından düzenlenen “Peygamber Efendimizin Hayatı” konulu kitap okuma yarışmasına Kızılcahamam ve Çamlıdere’de ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitim gören 718 öğrenci katıldı. İki ilçede 6 okulda 43 farklı salonda yapılan sınavda 68 öğretmen görev aldı. 50 soruluk test şeklinde yapılan sınav sonucunda her dalda öğrencilere laptop bilgisayar, tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi gibi hediyeler verildi. Dernek başkanımız Kızılcahamam’daki öğrencilerin yaklaşık %15’inin katıldığını, yarışmaya olan ilgiden memnun olduklarını bu yarışmanın kendilerine ilerisi için cesaret verdiğini söyledi.

Yarışmanın en ilginç katılımcısı ise henüz 1. Sınıfta olan Yakup Demir oldu. Minik Yakup okuma yazmayı yeni öğrendiğini kitabı annesi ile birlikte okuduklarını ve bunun sonunda peygamber efendimiz hakkında çok şey öğrendiğini söyledi. Kendisinden yaşça büyük öğrencilerin arasında 50 sorudan 32 soruyu doğru cevaplayan Yakup’u derneğimiz unutmadı. Yapılan ödül töreninde en güçlü alkışı minik Yakup aldı. Yakup’un programa katılması bizler için sürpriz oldu ve bizleri çok mutlu etti.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildikten sonra İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Sema gösterisi ile program sona erdi.

 

İLKOKUL KATEGORİSİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER
  Adı Soyadı Okulu Sınıfı
1. AHMET SELİM ERDOĞAN ÇAMLIDERE MERKEZ ATATÜRK İLKOKULU 3. SINIF
1. ELİF SÜRGİT ÇAĞATAY İLKOKULU 4. SINIF
2. İPEK KARAKUŞ KAZIM KARABEKİR İLKOKULU 2. SINIF
3. TAHA FURKAN ÖYMEZ CUMHURİYET İLKOKULU 4. SINIF

  

ORTAOKUL KATEGORİSİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER
  Adı Soyadı Okulu Sınıfı
1. HATİCE GÜNDOĞAN PERİHAN ERDOĞAN ORTAOKULU 8. SINIF
1. RECEP TAYYİP ÜNLÜTÜRK ÇAMLIDERE MERKEZ ATATÜRK ORTAOKULU 6. SINIF
2. ÜNZÜLE NUR ÖYMEZ CUMHURİYET ORTAOKULU 7. SINIF
3. MÜNİFE KARAKAŞ GÜCEM ORTAOKULU 7. SINIF

  

LİSE KATEGORİSİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER
  Adı Soyadı Okulu Sınıfı
1. HÜMEYRA IŞIK TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ 12. SINIF
2. RUKİYE ERDURAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ 10. SINIF
3. SEVDA KILINÇ ÇAMLIDERE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ 9. SINIF

 

İlkokulların Sıralı Listesi

Ortaokulların Sıralı Listesi

Liselerin Sıralı Listesi

Etiketler : Peygamberimizin - hayatı - ödül - töreni -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
 • sare   03-05-2013 15:16

  Kafanızın içindeki örümcekleri görün önce.Bahsettiğiniz semazenler 11 yaşlarındaki kız çocukları.Yazık size bidat,bidat,bidat...

 • sibel   03-05-2013 01:09

  onlar kadın değil çocuk dikkatinizi çekerim.

 • ali özer   01-05-2013 16:29

  kadın semazenler. oh! ne hoş! hurafe, bidat tam gaz.

 • Vatandaş Kazım   01-05-2013 15:03

  Bu programları hazırlayanlara, öğrencilerin peygamber sevgisiyle dolmasında emeği geçen öğretmenlere çok teşekkür ederim. Ayrıca ilçemizde bu yıl eğitime açılan imamhatip orta okulu yönetici ve öğretmenlerinede çek teşekkür ediyorum.Kısa bir zamanda göz doldurmayı başardıkları için..Allah razı olsun.

 • durali   01-05-2013 11:18

  Güzel uygulama bu tür programlar devam etmeli ilçe bilinçlenmeli.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın