Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Peygamber aşkı camiye sığmadı. GALERİ
 • Facebook da Paylaş
Peygamber aşkı camiye sığmadı. GALERİ
 • 09-06-2010
 • 15 yorum
 • 5524 okunma
Kur'an-ı Kerim'de 'bin aydan daha hayırlı' olduğu bildirilen Kadir Gecesi'nde Kızılcahamamlılar camilere akın etti. Yabanabat camiinde peygamberimizin sakalı şerifinin ziyaret edileceğini günler önceden duyan Kızılcahamam, Çamlıdere ve köylerinden akın akın gelen insanlar camiye sığmadı
Kur'an-ı Kerim'de 'bin aydan daha hayırlı' olduğu bildirilen Kadir Gecesi'nde Kızılcahamamlılar camilere akın etti. Yabanabat camiinde peygamberimizin sakalı şerifinin ziyaret edileceğini günler önceden duyan Kızılcahamam, Çamlıdere ve köylerinden akın akın gelen insanlar camiye sığmadı. Çevre camiler ve bahçelerde ibadet coşkusu yaşandı.
Fazlı Çoban ve ekibinin ilahı ve mevlit okuduğu gecede teravih namazından sonra Ankara’dan geldiği belirtilen cam tüp içerisindeki Peygamber efendimizin sakalı şerifi camiyi dolduran müminlerin ziyaretine açıldı.
Kat kat örtüye sarılan sakalı şerif hoca efendilerin elinde camiyi dolduran binlerce kişi öpüp alnına koyarak efendimize olan hasretini gidermeye çalıştı. Kalabalık cemaatin sakalı şerifi ziyaret ettiği gecede zaman, zaman saflar bozularak izdiham yaşandı. Sabırsız bir millet olduğumuzu bu kutsal gecede de gösterme imkânı bulduk. Gece saat 01.00 e kadar devam eden ve bayanların ziyareti esnasında da izdihamların olduğu gözlemlenirken hocaların sürekli uyarıları ve görevlilerin çabaları sonucunda bin aydan daha kutsal bu mübarek geceyi kızılcahamamlılar farklı bir şekilde geçirme imkanı bulan camiyi dolduran binlerce insan peygambere olan hasretlerini dile getirdiler.

Kundaktaki çocukların da getirildiği gözlenen bu mübarek gece Kızılcahamam’da farklı bir şekilde kutlanılması sağlanmış oldu. Kızılcahamam müftülüğü ve Kızılcahamam Belediyesinin birlikte organize ettiği geceye Kızılcahamam Belediye Başkanı coşkun Ünal ve İlçe Müftüsü Tahsin Aydın’da katıldı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Etiketler : Peygamber - aşkı - camiye - sığmadı. - GALERİ -
YORUMLAR
 • selo   08-09-2010 12:22

  Herkes aynımı düşünmek zorunda.Bana göre mübarek olayları bile reklam aracı olarak kullanıyorlar.Sizle aynımı düşünmek zorundayım.Zam haberlerinin altında hiç yorumunuz yoktu.Burası mhp nin değil halkın kızılcahamamı.

 • Sefer Çetin   08-09-2010 07:36

  Mübarek Kadir Gecesinde böyle güzel bir organizasyonda emeği geçenleri kutluyorum. Bu mübarek günde beni üzen halkımızın birbirinin hakkına riyaret etmemesi, görevli hocanın "Peygamberimiz burada olsaydı bu halinizi görseydi acaba ne derdi." sözü bile bazı insanları kendine getirmedi. İnsanlar huşu içinde vazifelerini yapmaya çalışırken ortalığı karıştırdılar belki 1-2 saatte insanların rahatça Sakal-ı Şerifi ziyaret etmelerine mani oldular. Tabii insanların hakkına uymayanlara sormak lazım ; O kadar insan sıra beklerken sen kul hakkı çiğneyerek önlere geçmeye çalıştın düzeni bozdun ne kazandın. Halkımızın biraz daha birbirlerine saygılı olması temennisiyle.

 • ahmet   07-09-2010 18:42

  nazar etme ne olur çalış seninde olur......belliki eleştiren arkadaşlar akp li 5 sene içerisinde bırak sakalı şerifi getirmeyi kandillerde proğram bile yoktu.

 • tülay aracı   07-09-2010 18:30

  süleyman düzgün soyadın gibi ol; yani düzgün .belliki hızlı bi siyasetcisin ve buda senin kanına dokunmuş.bak o kadar yorum var. herkes takdir ederken vesile olan insanları sen nerelere çekmişsin olayı.

 • Aydın   07-09-2010 18:05

  MHP nin en iyi başardığı iştir. Halkın zayıf noktalarından siyaset yapmak. Şehit kanından siyaset yapmaktan bile çekinmezler. Bu seferde dinimizi alet ettiler. Halkın zayıf noktası nedir dindir vatandır bayraktır. Allah hakkı için ilçe ilçe olalı 30 tl ye bayrak satan başka bi belediye gördünüz mü? Utanmasalar mübarek sakalı şerif bizim diyecekler olur da bu kadar olur.

 • yasin   07-09-2010 06:31

  süleyman düzgün beyefendi ne yazık ki halkımız sabırsız ve saygısız tahir taşkın orda iyi niyeti ile bundan hiçbir şüphemiz yok herkesi sıraya koymaya çalıştı suç mu işledi kargaşayı kavgayı önledi suç mu işledi ???

 • alkışlıyorum   07-09-2010 04:17

  bu işe sebeb olanları baştan aşağı orada saatlerce bekleyip insanlara yardımcı olanları çok yoğun ilgi göstererek peygamber aşkını orada sergileyenleri alkışlıyorum bu işin siyaseti olmaz bende oradaydım bu yoğun karmaşafda herkes çok güzel bir şekilde mübarek geceyi idrak ettiler herhalde belediye başkanıda bu kadar yoğun ilginin olacağını düşünememiştir darısı bundan sonraki kandillere cenabı mevlam kızılcahamam belediyesine kızılcahamam müftülüğüne bu yaptıkları hayırlı iş ve aldıkları dualarla daha hayırlı işler yapmayı nasip etsin tekrar tekrar herkesten allah razı olsun teşekkürler sayın başkan teşejkkürler sayın müftüm

 • metin araç   07-09-2010 03:26

  süleyman düzgün ve selo aynı kişiler olduğunuz ne kadarda belli. eleştiriden öte çok komik duruma düşüyosunuz :)

 • Asım Koçak   07-09-2010 02:38

  bugüne kadar düşünülemeyen ve yapılması imkansız gibi görünen böylesine büyük bir (peygamber efendimizin sakal-ı şerifiyle ] buluşmayı başarıyla gerçekleştiren ve kızılcahamamlıları büyük bir mutluluga ulaştıran belediye baskanı coskun ünal basta olmak üzere emeği gecen herkesten Allah razı olsun.

 • mehmet bağdan   07-09-2010 02:05

  MHPli, arkadaşlar hayırlı bir işte boy göstermişler bundfa kıskanacak ne var böyle bir organizasyonda akp li arkadaşlar yapsınlar bizde onlarla gurur duyalım,bu sahiplenilmek değil aksine bir hizmettir.müftülükten ,belediyeden ve hizmeti geçen tüm herkesten Allah cc razı olsun.İnşallah seneyede bu tür porganizasyonlar devam eder.kınamayın lakin teşfik edin.Saygılrımla

 • kızılcahamamlı   07-09-2010 01:55

  getırıp goturenlerden ALLAH razı olsun kardesım arbede oldu adamlar cıktı duzelttı tahır baskandan hocalardan ALLAH razı olsun muftu bey yardıma ıhtıyac oldugunu soyledı adamlarda ucbucuk saat hızmet ettı ben tahır taskının avukatı degılım ama olay onumde vuku buldugu ıcın yazma ıhtıyacı hıssettım emegı gecenden ALLAH razı olsun.

 • Aydın   06-09-2010 16:01

  coşkun ünal böyle güzel bir günde sakal-ı şerifi kızılcahamama getirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

 • Süleyman DÜZGÜN   06-09-2010 15:18

  Peygamber aşkı ile geldik.birde ne gördük .sıraya Milleti MHP İLçe Başkanı Tahir Taşkın ,Cinciksanın oğlu Selim,Mhp İlçe Teşkilatından İnsanlar sıraya koyuyorlar.Bu işi Beldiye organiz ettiyse orada Belediye görevlileri bulunsun .Şu Mübarek kadir Gecesinde MHP li,ler boy gösteriyor.Brava be Coşkun iliğine kadar her şeyi Siyesete bulaştırdın ya.sana bravo.şunca yaşıma geldim böylesine bir Partizan yönetim görmedim.Kardeşim sen Belediyeyi Partinle mi yönetiyorsun.Şu Mübarek günde birde avanelerini,yardakçılarını dışarı koymuşssın Milleti kapıyorlar.köpek gibi.100 den fazla adam aldın Belediyeye.herşeye zam yapıp.İçerde Partililerin sıraya koyacağına Milleti onlar yapsaydı bu işi.Doğru Siyaset nasıl olacak Halk diyecekki helala olsun be MHP lilere diyecek alkışlayacak.alırda gidermisiniz arabadan soğanı..kepaze etttiniz ger şeyi içine ettiniz Mübarek Gecenin Allah affetsin

 • selo   06-09-2010 14:38

  Bunu bile reklam konusu yaptınız ya bravo...

 • ahmet   06-09-2010 10:46

  belediye başkanından ve onu getirrp götürendeb allah razı olsun çok teşekkür sayın coşkun ünal

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın