Ana Sayfa  /  Köylerimiz  /  Pazar Köyü:Ziyaretleri devam ediyor
 • Facebook da Paylaş
Pazar Köyü:Ziyaretleri devam ediyor
 • 02-02-2007
 • 8 yorum
 • 5686 okunma
106 köyü bulunan Kızılcahamam'ın sorunlarını yerinde körmek ve yapılan hizmetleri kontrol etmek için yola çıkan, ilçe Kaymakam'ı Bilal Çelik ,İl Genel Meclis üyeleri ve beraberindeki heyet bu hafta Pazar bölgesinde incelemelerde bulundu.

Pazar bölgesi köy ziyaretine  İl Genel Meclis üyesi Fahrettin İLHAN,Ali YILMAZ,Köye Hizmet Götürme birliği Encümenleri Murtaza GÜNGÖR ve Abdurrahman ARIBAL Özel İdare Müdürü Sedat Topsakal katıldı. Cuma çıkışı köylülerle köy konağında bir araya gelen İlçe kaymakamı Bilal ÇELİK köylülerin sorunlarını bizzat köylülerden dinledi.

 

 

 

 

 

 

 

Önce köye neler yapıldı bunu öğrenen ilçe kaymakamı daha sonra köylüye sorunlarını sordu “muhtarımız var efendim ondan dinleyin cevabını alınca Muhtarı  her zaman dinliyorum siz söyleyin” dedi.

İÇME SUYU

Bundan sonra isteklerini sıralayan Pazarlılar en başta içme sularının yetersiz olduğunu ve su sıkıntısı yaşadıklarını dile getirdiler.9 km mesafeden 1978 yılında yapılan bir şebeke ile şimdiye kadar idare eden köylü zamanla eskiyen ve ihtiyaca cevap vermeyen bu şebekenin yanına sondaj sistemi ile ikinci bir şebeke daha ilave etmişler ,fakat yinede  ihtiyaca cevap vermediğini dile getirdiler ve bukonuda Özel idare ve Kaymakamlıktan yardım istediler .İlçe Kaymakamı Bilal ÇELİK gittiğim birçok köyde bu tür sorunlarla karşılaşıyoruz bunun en etkili çözümü köyde herkesin evine su saati takması bu takılmadığı sürece insanlar suyun vanasını kapamakta güçlük çekiyor veya bahçe suluyor bunu çözmek istiyorsanız Su Saati takacaksınız biz elimizden gelen yardımı yaparız fakat ne kadar buraya su taşısak suyu ev ihtiyaçlarında kullanmayıp farklı yönlerde kullanılırsa köylü sıkıntılar artarak devam eder dedi.

YAPILAŞMA YASAK

Nahiye su havzasında bulunduğu için yapılaşma yasak yeni bir yapı yapamadıkları gibi eskiyi de tamir edemiyorlar.Ankara dan emekli olup köye yerleşmeyi düşünen 34 kişi bir kooperatif kurup ev yapmak için temelleri atmış yalnız ASKİ buna izin vermemiş ve bütün evleri yıkmış.Bu konu da köyün en büyük sıkıntılarından daha önce köye gelen Milletvekilleri ve Bakanlar ada bu konuyu  dile getirmelerine rağmen bir çözüm bulamadıklarını ifade eden köylüler kaymakamdan yardım istediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

DOKTORUMUZ YOK

Pazar Bucağında Sağlık ocağı ve iki hemşire bulunuyor fakat doktor yok buda nüfusun büyük çoğunluğunu oluşturan yaşlılar açısından iyi bir durum değil bu konuda da haftada en bir günde olsa doktor gelmesi için İlçe Kaymakamı Bilal Çelikten Yardım istediler.

Sorunları dinledikten sonra  köylülere haklı gören Çelik Kızılcahamam Devlet Hastanesindeki Doktorların çoğunluğunun uzman olduğunu dile getirerek uzman bir doktorun köye gelmesi zor ama bu konuyu araştırıp yardımcı olacağının sözünü verdi.

 

kızılcahamam haber

 

Etiketler : Pazar - Köyü:Ziyaretleri - devam - ediyor -
YORUMLAR
 • xxxx   29-07-2008 19:52

  bence kızılcahamamam çok güzel ama tanıtım az ben halktan biri olarak yaptıgınız tanıtım ve etkinlikleri beyenmiyorum ayrıca ilçede her sene düzenlenen su festivali çok önemli bence festival etkinligi halktaki gençlere sorulmasını tavsiye ederim bence bu sene daha sevilen sanatçılar olursa daha iyi olur

 • Burak   05-10-2007 11:20

  Sayın Kaymakamımız bugüne kadar yapmış olduğunuz çalışmalardan ötürü sizi ve ekibinizi tebrik eder başarılarınızın devamını dileriz Teşekkürler.... PAZAR KÖYÜ www.pazarnahiyesi.tr.gg

 • sefa   29-05-2007 13:14

  Sayın kaymakamımızın köyleri dolaşması köylü ve köylerin sorunları ile ilgilenmesi gurur verici. www.cukurcakoyu.net

 • seyfi   15-05-2007 08:39

  Sayın Kaymakamımıza teşekkür ederim. halkımız ile iç içe idarececi dediğin böyle olur. muhtarın makamına derdini anlatabilmek için kazada bir günü giderdi sayın kaymakam dert dinlemek için köylünün ayağına gidiyor bundan daha iyi mülki amiri nerede bulacağız.inşallah başka yere tayini çıkmaz.

 • Mustafa ALP   11-05-2007 23:11

  KEMAL BEYE KATILIYORUM BENDE KİSEKÖYLÜYÜM MUHTAR UYUMUYOR UYUTULUYOR BİR YOL TARTIŞMASIDIR GİDİYOR BENİM İKİ TARLAMDANDA YOL GEÇİYOR GEREKEN FEDEKARLIĞI YAPIYORUZ HERKES EŞİT OLARAK FEDAKARLIK YAPSIN YOL HEPİMİZİN YOLU MUHTARI KAFAYA ALANLAR AVANTAJLI ÇIKIYOR MİNAREDEN ÇANIDAN GELEN YOLA BAKIYORUM SEKİZ OLMUŞ BU FALANCANIN TARLA ÇEVİR YOLU ŞU FİLANCANIN TARLA ÇEVİR ÖBÜR TARAFA ARTIK BU İŞE BİR NOKTA KOYMALI KAYMAKAMIMIZ BÜLENT BEYİN BU YOL İŞİNDEN TÜM KİSEKÖYLÜLERİ KURTARMASINI BEKLİYORUZ.

 • kadiralbayrak   09-05-2007 23:23

  kaymakamım bizim köyedegelin kızılcahammam binkoz köyü bekleriz basımızın üstünde yeriniz var

 • RESUL   05-05-2007 11:35

  ben sülelerliyim bizim köye niye gidilmedi ben sülelerli olarak gidilmesini tavsiye ederim teşekkürler.

 • kemal   18-02-2007 19:55

  Sayın Kaymakamımız, Güvem nahiyesi köylerine de gelin Yukarıkeseköyünün durumu içler acısı, Yukarı Çanlı köyünden ve Kerimler mahallesinden köyümüze girmek zor. Cenazelerde otobüzle gitmeye zorlanıyoruz. köyümüzün yolları bozuk bazı yerler dar. vatandaş tarlasından fedakarlık yapmıyor. gelin görün. muhtar uyuyor. köyümden nefret etmeye başladım

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın