Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Paralel ci Benim Dedi ve Paralel Yapıyı Deşifre Etti
 • Facebook da Paylaş
Paralel ci Benim Dedi ve Paralel Yapıyı Deşifre Etti
 • 12-10-2014
 • 11 yorum
 • 5901 okunma
Kızılcahamam Başsavcısı Fatih Muşmal, 'paralelci benim' başlığı ile kaleme aldığı yazısında örgüte sert eleştiriler yönelterek yapının iç yüzünü ve kimler olduğunu çarpıcı detaylar ile verd

Ankara Kızılcahamam Başsavcısı Fatih Muşmal, paralel yapını tüm yasadışı işlerini "Paralelci benim" başlıklı manifesto gibi bir yazı kaleme alarak deşifre etti. Başsavcı Muşmal, adalet. org sitesinde yayımladığı yazıda, paralel yapının marifetlerini madde madde sıraladı. "Hatay'daki patlamada olay yerine gitmektense, MİT TIR'larına operasyon yaptılar" dedi. İşte Başsavcı Fatih Muşmal'ın kaleminden paralel yapının iç yüzünü ve kimler olduğunu anlatan çarpıcı detaylar: 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg İçinde yargı mensuplarının da olduğu binlerce kişiyi mevhum (gerçekte olmayıp var sanılan) isimler üretilerek dinleyenler, dinleme kararı verenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Dışişlerindeki devletin en mahrem konularının görüşüldüğü konuşmayı dinleyenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg HSYK 3. Dairesi'nde 7500 civarında soruşturma dosyasını bekletenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Maaşın yüzde 10'unu 'himmet' olarak verenler, bunu toplayanlar. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Meslekte hiç Asliye Ceza Hâkimliği yapmadan, Ağır Ceza Mahkeme Başkanlığı'na, hiç Asliye Ceza Hâkimliği ve Reislik yapmadan Yargıtay üyeliğine atananlar, bunları atayanlar. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Hâkim adaylığı sınavında, 3 dakikada 180 soruyu cevap anahtarına işaretleyenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Bu kişiye 3 dakikada soru işaretleme imkanı sağlayanlar. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Bu olay nedeniyle açılan soruşturma sonucunda KYOK (Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar) verenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Verilen KYOK kararına yapılan itirazı reddedenler. Dershanelerde sınavda sorulacak polislik sorularına çalışanlar, bu sorulara çalıştıranlar. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Kurumlara ve dahi yargıya "İMAM" seçenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Ehliyet ve liyakatinin nasıl belirlendiğini bilemediğimiz Anadolu Adliyesi'ne 38 bin, Manisa Adliyesi'ne 42 bin sicilli komisyon başkanları atayanlar, bunların yetkilerinin değiştirilmesine muhalefet edenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Hakkâri'de kadrosu olup, kurulda doğu hizmetini tamamlayanlar. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Adliye önünde bildiri dağıtanlar. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg İdari yargıya intikal etmiş bir davada, 13 kişilik bildiriye imza atanlar. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg BAM (Bölge Adliye Mahkemeleri) kurulma sürecinde (2013 Kurban Bayramı öncesi) kendisine telefon açan Atilla isimli bir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'na, "BAM' a seni atamayacağız da kimi atayacağız" diyenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Kıyım kararnamesi deyip istifa ettiğini ilan ettikten sonra, Kurula 1. Daire'deki görev yerinin değiştirilmesi dilekçesi verenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Bir kalemde yüksek yargıya 160'ları seçenler, seçtirenler, seçilenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Samsun'da bir teftişte, 26 meslektaşa orta not verenler, verdirtenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg Bir Ağır Ceza Merkezi'nde reise beklendiği kadar, üyelere pekiyi not verenler. 
http://www.sabah.com.tr/c/i/bullet.jpg "YBP (Yargıda Birlik Platformu) bir hükümet projesidir. Arkasında bakanlık var" deyip, 2010 seçimlerine aralarında dönemin bir müsteşar yardımcısının olduğu bakanlık listesiyle girip, sadece kendilerinden asıl üyeleri seçtirenler.

Etiketler : Paralel - ci - Benim - Dedi - ve - Paralel - Yapıyı - Deşifre - Etti -
YORUMLAR
 • serhat   15-10-2014 11:00

  Ya neymiş bu paralelciler arkadaş memlekette her taşın altından o çıkıyor. madem çıkıyorda ulan 15 senedir niye farketmediniz de şimdi farkediyorsunuz demekki yönetim zafiyeti var. Siz kendiniz diyorsunuz başkası demiyor. Olan millete oldu piyon yapıldık, kendi ülkemizde sömürgeciliğe maruz kaldık. PKK yla pazarlık masasına oturan, Işid denen taliban bozması yahudi destekli örgüte desteği(tamamen müslüman olan nüfusu hedef almış örgüt ve islami eserleri mabedleri yok eden zaten burdan anlarsınız neye çalıştığını), Türklüğü içine sindrememiş sahte göstermelik imanlı ama yalan söylemeyi iyi kıvıran, Askerleri içeri atıp senelerce darbeci itahmında bulunan ve tvlerle gazetelerle milleti uyuturken milletin paralarını ceplere indirmeler, Yandaşlara istihdam açmalar benden değilsin deyip ayrımcılık yapmalar, Bunların hepsini ebesimi gelip yaptı 15 sene neyin başında oturuyordu devletinmi başka bişeyinmi? Diceğim o ki körler sağırlar birbirini ağırlar biz gibi enayilerde okumadan, görmeden, yazmadan, düşünmeden bunlar ve bunlar gibi yandaşlığa adım atmış olanların saçmalamalarını dinlemek olur. Reklam kokan, güya hükümet yakın gözükmeye çalışan masum köylü, ne acı ki gerçek bu realist düşün gerçekci ol. Değerlerinden,onurundan, ahlakından,dininden ve vatanından asla hiç bir zaman vazgeçme, vazgeçene de inanma...

 • serhat   15-10-2014 09:46

  Arkadaşlar bir başsavcının yazısı siyasi içerikli bir sitede yayınlanıyor, ve sonra bunun üstünden siyasi manifestolar oluşturuluyorsa, Türkiye de bağımsız yargı, yani etki altında kalmadan karar verebilen yargı nerde?

 • Veysel BAYRAM   15-10-2014 00:45

  "kaan" bey beynim ve olaylar çok net. Kazan devlet hastanesinde bir günde beyin MR ve Tomografisi çekip teşhis koyabiliyorlar acilen tavsiye ederim. ve "cahil" bey bu hakaretimsi sıfatı bana diye kendini ifade etmen gereken yere yazmışsın bu bir. Türkiye'de siyasetin girmediği bir yer koltuk altı kalmıştı ona bile girdi bu iki. Görülüyor ki sen bendende bizlerden de çok çok daha iyi bilmişlerden ve(Türkiye batsa da) benim dediğim osun diyenlerdensin bu da üç.

 • vedat   12-10-2014 20:32

  Sayın savcımız çok iyi yerleri hakediyor.

 • vahide   12-10-2014 20:30

  bu kadar şeyi nasıl biliyormuş merak ettim doğrusu

 • sinemm   12-10-2014 09:00

  Bunların hesabı zor başsavcıbey.Halkın gözünden düşmüşler önceden abonelikle satılann zaman gazeteleri şimdi bedava dağıtılıyor çunkü alan yok.

 • Veysel BAYRAM   12-10-2014 01:18

  Hukuku yanıltan, Yanlı ve yanlış iddianame hazırlayan, yargılayan, karar veren hakimler, bir üst mahkemede yargılanmadığı sürece. Binlira için filozof gibi müvekkiline akli denge raporu vb. talep eden 1000 lira için hakimi savcıyı yanıltacak savunma yapan savunma aklı verem avukatlara, cahil vatandaşa verilen cezanın (Makam göre) 3-5-10 katı verilmez ise. AYM - HSYK - Yargıtay Yasamanın/Yürütmenin kararlarını bozar durdurur ise bu kurumların üyeleri devletten güçlü devlet adamına kafa tutar rencide eder devlet adamı yutkunur ise. Yurt içinde Yurtdışında devlete kafa tutanlar devlet tarafından beslenmeye, ortam için tavize tavizle yalvarmaya devam edilir ise, bizde daha çok Demirtaşlar - Kılıçdaroğulları - Bahçeliler - paraleller yataylar dikdörtgenler çıkar.

  0

  0

  • hakkı    15-10-2014 09:44

   Veysel Bayram sen Rahmetli Adem Özbeklerin Helalliğini nasıl alacaksın onu düşün... Hala insanların Veballerini alacak yorumlar yaparak Kendi hesabını zorlaştırma..

   0

   0

  • kaan   12-10-2014 23:17

   beyniniz iltihaplanmış sizin bi paralel tutturdunuz Allah akıl fikir versin...

   0

   0

  • cahil   12-10-2014 19:08

   hukukun içine siyaseti karıştıma çok bilmiş veysel bayram efendi

   0

   0

  • yes   12-10-2014 08:39

   siz çok iyisiniz ya düne kadar kucak kucağa olan bunlar değilmiydi ?

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın