Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Oyun parkı ölüm parkı olmasın ../..Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
Oyun parkı ölüm parkı olmasın ../..Foto Galeri
 • 10-06-2009
 • 17 yorum
 • 5458 okunma
Kızılcahamam soğuksu milli parkı içerisinde bulunan her gü

Kızılcahamam soğuksu milli parkı içerisinde bulunan her gün yüzlerce çocuğun oyun mekânı olan park kullanılamaz bir durumda, oynamaya gelen çocukların kâbusu olmaya devam ediyor.

Uzun zamandan buyana bakıma muhtaç ve kimsenin ilgilenmediği her yanı kırık dökük bu parka sahip çıkıp, tamir edecek veya ettirecek bir yetkili aranıyor.

Geçtiğimiz günlerde parktaki oyun guruplarına çıkan bir çocuk düşerek yaralandı. Her gün yüzlerce çocuğun oyun oynamak için geldiği veya aileleri piknik yaparken oyun oynadığı bu parkta daha ciddi sakatlanmalar olmadan yetkililerin önlem alması gerekiyor.

Kızılcahamamhaber olarak milli park yetkililerinden parktaki oyun grupları ile ilgili çözüm bulmalarını bekliyoruz.Parkın bu içler acısı durumunun uzun zamandır devam ettiğini dile getiren vatandaşlarda yetkilerin biranönce bu parkla ilgili önlem almasını ve yeniden buraya park yapılmasını istediler.

İşte içler acısı bir durumda oyun değil tehlike parkı halini almış yanı başımızdaki parktan görüntüler sunuyoruz.

 

 

 

 

Etiketler : Oyun - parkı - ölüm - parkı - olmasın - ../..Foto - Galeri -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
 • asa   11-06-2009 15:10

  eed bnm arkadasm biqere o delik te kaldı kafası çıkmadı yarım saat urastım çıkartmal için xD

 • Mustafa   11-06-2009 13:09

  Miili parkımızdan sorumlu mühendis Ankarada ilgili şubede görev yapıp burayada haftada bir veye onbeş günde bir gelirse sorumluluk duygusu o kadar olur,şeflikten işçi statüsünde bir görevli arkadaşımız onun buradaki görev alanındaki sorumluluğunu takip edecekte beyefendi Ankara'dan ilgilenecek bu memleket gitmiş inanın,duram aynen böyle ,çıkıp yalan desinler,

 • ali   11-06-2009 08:01

  yapın gari yeti gari......

 • Veysel BAYRAM   10-06-2009 23:35

  Haber, fotoğraflar ve yorumlar işin ciddiyetinin ve aciliyetinin kanıtı gibi, Muhterem Mustafa ÖZDEMİR, Kızılcahamam soğuksu milli parkı içerisinde, özellikle engelli çocuklarımızın kullanımı amacıyla yapılan ama Kızılcahamamlıların ve misafir çocuklarımızın eğlence yeri haline gelen çocuk parkındaki dikkat çekilmesi gereken olumsuzlukları gündeme getirdiğin için teşekkür ederim, Soğuksu Milli parkımız, Büyük Şehir Belediyesi öncesi bakımsız hali ile, % 10–20 doluluk oranında hizmet verir iken, Ankara Büyük Şehir Belediyemizin himayelerinde oluşturulan, güvenlik, temizlik, asfalt yol ve normal sayınında üzerinde oturma grubu takviyesi ile mevcut % 5-10 doluluk oranının, % 100 doluluk oranının üstüne çıkardığı ve bu oranın ilçemiz turizmine kazandırdığı girdileri canlı, canlı yaşamaktayız.. 2004 -2009 yılları arasında ABŞ. Belediye Başkanımız küstürülme yerine, onere edilebilse idi, bugün daha farklı bir Milli parkımız olurken böylesine olumsuzluklarda yaşamayacaktı. Habere konu olumsuzlukları 2–3 sene önce ve olumsuzluklar % 5–10 seviyelerinde iken, konuyu Kızılcahamam Belediye Meclisine taşıdım, “(Mealen), Kızılcahamam Milli Parkımızın tasarrufu ABŞ. Belediyemizde olsa da, milli parkımızdan ve bu park da bulunan çocuk oyun grubundan, bizim ve misafirlerimizin çocukları faydalanmaktadır. Çocuk parkındaki eğlence gruplarında kırılan tahtaların çocuklarımıza vereceği zarardan hepimiz sorumluyuz, ABŞ. Belediyesinin bu olumsuzluklardan haberi olmaya bilir, Ya gidip haber verip yaptıralım, yâda gerekli organizasyonu sağlayarak biz yapalım. Burada çok bir masraf yok. Bir iki tahta, bir iki beşe onu bizim ustalarımız bile monte ederek olumsuzluğu giderebilir” sonuç olarak zamanın belediye başkanı ve ona tabi meclis üyelerin oy çokluğu ile “önergenin ciddiyetine ve aciliyetine bakmadan, teklifi Veysel Bayram yaptı diye gündeme bile almadan ret ettiler.” (Arşivler ne yanılır, nede yalan söyler! ) Ogün’den buyana bu olumsuzluklar artarak devam etti ve bugünkü duruma geldi. Milli parkımızdaki fevkalade hizmeti gölgeleyen, ilçe turizmimizi etkileyen, en önemlisi çocuklarımızın hayatını riske sokan bu basit olumsuzluk, derhal giderilmesi için gerekenler yapılmalıdır. Siyaset uzun soluklu bir yarış olup, canlı örneği önümüzdedir. Habere konu çocuk oyun grubundaki basit kırık-çıkık tamiratlarının onarımı ile “Soğuksu Milli Parkımızın” büyük şehir Belediyemizce genişleterek ve geliştirilerek hizmete sunulması ve devamını sağlamak AK Parti İlçe Teşkilatımıza yakışır ve kayıp edilen siyasi değerlerin bir nebzede telafisine zemin hazırlar. Şayet mümkün olmaz ise, Sayın Belediye Başkanımız Coşkun Ünal, olağan üstü bir çalışma ile bu noksanlıkları da giderebilir düşüncesi ile saygılar sunarım 0555 335 85 12

 • Orhan Deniz   10-06-2009 21:43

  kızılcahamamın göz bebeği Soğuksu Milli Parkının görünümü tam anlamıyla içler acısı. Sadece oyun alanları değil halkın faydalanması gereken hemen her yerde benzer görünümleri görmek mümkün. Yorumcuların hemen hepsi görevlileri ve yetkilileri eleştirirken biraz da halk olarak öz eleştri yapmamız gerekiyor. Bu araçları korumak insan olarak bizim görevimiz değil mi? Bir kere yaşı büyük bazı sorumsuzlar aşırı şiddet gösterip oyun guruplarını ve de masaları harap ediyor. Sonra denildiği gibi oradaki güvenlikçi elemanlar da hiç bir şeye müdahale etmeden aşağı yukarı volta atmakla görev yaptıklarını sanıyorlar. Ayrıca gelen geçen arabaları da durdurup geyik yapıyorlar. Hız yapana, gürültülü müzik dinleyene, çevreyi kirletene de hiç müdahale etmiyorlar. Bu anlayışla her ay oyun gurupları yenilense de sonuç değişmeyecektir. Biraz sorumluluk lütfen. Böyle bir anlayış olmaz. İçimizdeki şiddet duygusunu bastırmadan, milli parkta medenice eğlenemeyiz.

 • gökhan   10-06-2009 18:01

  soğuksu milli parkı kızılcahamam bel mi ait yoksa büyük şehir belediyesinemi. büyük şehir belediyesine ait ise kızılcahamam belediyesinin burda bir sucu bulunmuyor orda bulunan güvenlik görevrililerin ve kim görevli ise onun ilgisizliğin sucudur böyle yapıp gitmekle olmaz önemli olan yaptıktan sonraki hizmetidir.

 • battal   10-06-2009 17:13

  kusura bakmayında bizim halkımıza demirden olsa yine dayanmaz 50 yasındaki insanlar bile oynarsa olacaga o

 • bende   10-06-2009 16:19

  bende bir kere pikniğe gitmiştik oradan gidiyordum bir ayağım aşağıya doğru indi ve sonrada korkmuştum

 • Kazım   10-06-2009 15:40

  editöre teşekkürler çok önemli bir konu

 • halktan   10-06-2009 15:20

  bence bu park çok kötü onceden biraz iyidi ama şimdi çok kötüleşti bu park tamirat yapılmalı vaeya daha eylenceli birşeyler yapılmalı soğuksuya çünkü şoğuksu çok güzel bir yer soğuksuya layik bir park yapılmalı

 • ANNE   10-06-2009 14:58

  En Değerli varlığımız Çocuklarımı lütfen biraz duyarlılık. Çocuklar eğlence için gittikleri parktan sonra soluğu hastanede almasın..

 • mehmet   10-06-2009 14:57

  Kızılcahamam haber, haberde farkı,bütün haberleri farklı iyi bir gözlemci, takipci haberin kalbi Kızılcahamam Haber.

 • sade   10-06-2009 12:43

  kaç kuruşlıuk iştir anlamıyorum.çocuklarımızın tek eğlence yeri parkların hepsi aynı durumda.bakımsız ve son derece ilkel.adeta her şey çocuklar sakatlansın diye yapılmış.demir çıkıntılar kullanışsız oyuncaklar vs vs. sayın başkan her şeye el attı bunuda aradan çıkarmalı. göksu parkında bir çocuk parkı var ora muhakkak örnek alınmalı. soğuksudaki parkında sorumlusu odunlarını kırıp mangal yakmada kullanan kendini bilmez bir iki serkeştir.

 • KAZIM   10-06-2009 12:28

  Geçen sene çocuk pparkında sıkıntıyı biz çektik yiyenimin yanağı çiviyle çizildiydi acilde dikiş attırdık demekki hala aynı vaziyette

 • bilal üstün   10-06-2009 10:33

  editöre teşekkürler bunu haber yaptığın için. yetkililer NEREDESİNİZ.

 • Mehmet   10-06-2009 09:44

  Soğuksu Milli Parkından söz açılmışken; 1.Mevcut faliyet görüntüsüyle güvennikçilerin gerekli olmadığı kanatindeyim. Çünkü güvenlikçiler milli park içerisinde meydana gelen hiç bir olumsuz olaya müdahale etmiyorlar. Yalnızca onları yol boyu gezerlerken görüyoruz. Hatta onlardan bazıları dikkatsiz davranışları nedeniyle tepki çekmektedirler. En azından gelip geçenleri bakışlarıyla rahatsız etmemeye özen göstermelidirler. Bir de güvenlik adına küçücük bir görüntü de olsa bir şeyler yapmalıdırlar. Örneğin yüksek tonda müzik çalan araç sahiplerini uyararak çevreyi rahatsız etmemelerini sağlayabilirler. 2.Milli Parkın Üçte ikisinden fazla kısmına yangından koruma amacıyla giriş çıkış yasağı koymayı mantıklı bulmuyorum. Çünkü; yasak konmadan önceki yangın vakasıyla yasaktan sonraki yangın vakası oranlarında bir değişiklik yok. Ayrıca yangın çıkması halinde itfaiye araçlarının yasak konmayan bölgeyle diğer bölgelere ulaşımı konusunda çok bir zaman farkı olmayacaktır. Bir de bu yıl fazla yağış alınmasından dolayı yeşilin daha canlı olması yangın çıkmasını engelleyecek en önemli husustur. Burası MİLLİ PARK ise hiç bir yerine giriş çıkışa yasak konulamaz. Yetkililer gerekli tedbirleri alarak bir an önce yasak bölge uygulamasını kaldırmalıdırlar. Aksi takdirde önerim; Milli Park sınırlarını yasak olmayan bölgeye çekerek milli parkı küçültmelidirler. 3.Yol kenarlarındaki sarhoş görüntüleri de çok çirkin.

 • Bedensel Engelliler derneğinden   10-06-2009 09:15

  Soğuksu Milli parkı içerisinde bulunan bu parkın asıl amacı Engelli çocuklar için yapılan oyun parkı olarak yapıldı ise de yıllar önce büyükşehir belediyesi asfalt çalışması sırasında burasını bozdu,hatta tabelasının bir kısmı kırıldı sayın milli park görevlileride buna seyirci kaldı,bir kaç kez uyarmamıza ve onarılması ıçın hatırlatmamıza rağmen duyarsızlıklarını yıllarca korudular,şimdi bakıyoruzki sağlam kalan bir tarafı yok ve her gün orada oynamak isteyen yüzlerce çocuğumuzun sakat kalmasına sebeb olacak ve kimse buna ses çıkarmayacak belki bu haber ve yorumu okuduktan sonra o duyarsız milli park yetkilileri konuya el atıp bir an önce onarımını yaparlar diye tahmin ediyoruz.Bu memleket öylesine sahipsiz ki bazı kişiler makamları işgal ediyor ama yaptığı bir hizmetide olmuyor ve bundanda ilçemiz ve ilçemizde yaşayan halkımız büyük zarar görüyor. herkese engelsiz,sağlıklı ve hizmete duyarlı çalışmalar temenni ediyoruz.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın