Ana Sayfa  /  Spor  /  Onlar kıt'aları yüzerek geçerek ilçemizin gururu oldular.
  • Facebook da Paylaş
Onlar kıt'aları yüzerek geçerek ilçemizin gururu oldular.
  • 31-07-2016
  • 0 yorum
  • 5629 okunma
Kızılcahamam kirmir havuzunda yüzmeyi öğrenen hemşehrilerimiz kıt'aları yüzerek geçtiler

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 28. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, İstanbul Boğazı'nda yapıldı.

Anadolu yakasında Kanlıca İskelesi'nden başlayan ve Avrupa yakasında Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı önünde son bulan yaklaşık 6,5 kilometrelik yarışa 49 ülkeden bin 541 sporcu katıldı.

Yarışlarda 217'si Türk 363 kadın, 866'sı Türk olmak üzere bin 178 erkek yüzücü İstanbul Boğazı'nda kulaç attı.

Türkiye ve İstanbul'un tanıtımına katkı veren yarışta sporcular, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın başlangıç startını vermesiyle Anadolu yakasında Kanlıca İskelesi'nden gruplar halinde İstanbul Boğazı'na atladı. Ayaklarına bağlanan çipler sayesinde dereceleri belirlenen yüzücülere parkur boyunca herhangi bir sıkıntı durumunda müdahale etmek için çeşitli deniz araçları eşlik etti.

Kızılcahamam'dan yarışmaya Mecit Bal ve Mustafa Özdemir katıldı. İlçemiz Kirmir yüzme havuzunda başlayan ve kendi çaba, gayret ve emekleri sayesinde Kızılcahamam'dan kıtalar arası yüzücü unvanı alan hemşerilerimizi Kızılcahamam haber olarak canı gönülden kutluyoruz.   

Asya'dan Avrupa'ya 6,5 km mesafeyi Mustafa Özdemir 1.14.03 ile geçerken Mecit Bal 1,42.55 lik dereceler ile İstanbul boğazını geçerek KITALAR ARASI YÜZÜCÜ ÜNVANINI aldılar.Kızılcahamam'dan kendi imkan ve gayretleri ile yüzmek isteyen insanımıza örnek olan spor dostu hemşerilerimizi tebrik ediyoruz başarılarının daim olmasını diliyoruz 

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın