Ana Sayfa  /    /  Olmert Erdogan,ı İsrail,e davet edecek
  • Facebook da Paylaş
Olmert Erdogan,ı İsrail,e davet edecek
  • 29-01-2007
  • 0 yorum
  • 5476 okunma
İsrail Başbakanı Ehud Olmert’in, şubat ayında gerçekleştireceği Türkiye ziyaret sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı İsrail’e davet edeceği öğrenildi.

Diplomatik kaynaklar, mayıs ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Erdoğan’ın İsrail’i ziyaret etmesine önem verildiğini ifade ederek, bunun bölgeye dönük denge politikası çerçevesinde önem taşıdığını vurguladılar.

İsrail Başbakanı Ehud Olmert’in 15 Şubat’ta gerçekleştirmeye hazırlandığı Türkiye ziyaretinin ayrıntılarına ulaştı. Olmert’in sabah saatlerinde Ankara’ya gelerek akşam saatlerinde Türkiye’den ayrılmak istediğini belirten kaynaklar, yoğun görüşme trafiğinin buna göre ayarlanması için çaba gösterildiğini kaydettiler.

ERDOĞAN’A KRİTİK DAVET

Edinilen bilgilere göre İsrail Başbakanı Olmert ziyareti sırasında bir araya geleceği Başbakan Erdoğan’ı ülkesine davet edecek. İsrail’in bu daveti önemsediğini ve bunun Olmert’in öncelikleri arasında bulunduğunu belirten diplomatik kaynaklar şunları kaydetti:

”Başbakan Erdoğan son dönemde Suudi Arabistan, Ürdün, İran ve Suriye gibi bölge ülkelerini ziyaret etti. Bu nedenle İsrail’i de ziyaret etmesi gerekmekte. Bu Türkiye’nin bölgede yürüttüğü denge politikası açısından sembolik olarak önem taşıyor.”

İSRAİL SEÇİM ÖNCESİ İSTİYOR

Diplomatik kaynaklar, İsrail’in Erdoğan’ın ziyaretinin mayıs ayındaki cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde, Nisan ayında gerçekleşmesini istediği bilgisini verdiler. İsrail’in Ankara nezdinde nabız yokladığı davet ile ilgili olarak olumlu sinyal aldığı öğrenildi.


Etiketler : Olmert - Erdogan - ı - İsrail - e - davet - edecek -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın