Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Nevruz kutlamaları Meslek Lisesinde yapıldı
 • Facebook da Paylaş
Nevruz kutlamaları Meslek Lisesinde yapıldı
 • 01-01-1970
 • 8 yorum
 • 5735 okunma
Kızılcahamam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından organize edilen Nevruz ( Bahar Şenliği ) kutlamaları Endüstri meslek lisesi bahçesinde yapıldı.

Kızılcahamam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından organize edilen Nevruz ( Bahar Şenliği ) kutlamaları Endüstri meslek lisesi bahçesinde yapıldı.

Kutlamaya Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Hazırbulan, Kızılcahamam Cumhuriyet Başsavcısı Hamza Kul, Emniyet Müdürü Kubilay Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Demirtaş, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, Kamu Kurumlarının Müdürleri, Okul Müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Nevruz kutlamaları KATEM öğretmeni Serkan Savaş’ın konuşması ile başladı. Öğrencilerden Kübra Yılmaz tarafından okunan Nevruz şiiri ile devam etti. Daha sonra nevruz ateşini İlçe Kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkanı Coşkun Ünal ve protokol üyeleri birlikte yaktı. Kutlamalar öğrencilerin bir birinden ilginç yarışmaları ile devam etti. Programın sonunda ilçemiz Orman İşletme Müdürlüğünde çalışan aşık ormani tarafından okunan şiir ve türküler ile son buldu.

YORUMLAR
 • iç anadolulu    27-03-2013 13:18

  "Fakat eski dinlerine özenen ve İslam’a tavır alan Marksist Kürtler".. Bunu yazanın kafası fena halde karışık..eski dinlerine özenen marksist kürt ne demektir ya..bunu yazan ne marksizmi biliyor ne de kürtlüğü..şöyle bir kavram var mıdır ki ateist olan çinliler eski dinlerine özendi..ayy bu nasıl bir kavram kargaşası.. saçma sapırdak cümleler kullanarak kendi iç dünyandaki edimleriden nasıl bir boşlukta olduğun açıktır. o yazıyı yazan dünyanın sayly yazarlarından biridir.

 • Al sana açılım Akp   24-03-2013 12:50

  Nevruz Türk'lerin Ergenekon'dan çıkış bayramıdır, kıroların mağaradan çıkışı değil!..... -Ahmet Kürşat-

 • sercan   23-03-2013 20:04

  arkadaş bir senin bir de benim içimiz rahat değil..gerisi sadece kendilerinin derdinde..Yazık ki ne yazık..

 • YaZıK   22-03-2013 18:21

  Ordudan polise emeği gecen herkesi tebrik ediyoruz, gurur duyun...! Barışmış; Vatanı savunmayı bırakıp pazarlamaya başlarsan tabi silah bırakırlar koyun sürüsü..! Diyarbakırda nevruz kutlamalarında yaşananlar ülkenın bolundugunun resmıdır ne dersenız deyın, şimdi soruyorum Akp yandasları bu olay gurur duyulacak bı olaymı? Sızın sayenızde bu ülke suanda er geçde olsa hatanızı anlayacaksınız ama iş işten geçmiş olacak. Aziz şehitlerımız bu çapulcular gövde gösterisi yapsın diyemı şehit oldular, içiniz rahatmı?

 • sedat   22-03-2013 18:16

  "Fakat eski dinlerine özenen ve İslam’a tavır alan Marksist Kürtler".. Bunu yazanın kafası fena halde karışık..eski dinlerine özenen marksist kürt ne demektir ya..bunu yazan ne marksizmi biliyor ne de kürtlüğü..şöyle bir kavram var mıdır ki ateist olan çinliler eski dinlerine özendi..ayy bu nasıl bir kavram kargaşası..

 • iç anadolulu    22-03-2013 10:41

  Bugün Türkler ve Müslüman Kürtler Nevrûz’u bayram olarak kutsamaz. İnançları kavidir. Fakat eski dinlerine özenen ve İslam’a tavır alan Marksist Kürtler cahiliye döneminin Nevrûz’unu yeniden kutsamaya ve bayram olarak tanımaya başladılar. Bu günü solcu Kürtlere kaptırmak istemeyen Kemalist rejim Nevrûz’un aslında Türk bayramı olduğunu iddia ederek kutsamaya başladı. Buraya kadar gelişen olaylarda Müslümanlar kendilerini ve zihniyetlerini muhafaza etmeyi başarmışlardı. Fakat son yıllarda cahiliye bayramı yeninden revaç bulmaya, İslamî zihniyetler başkalaşmaya, Müslümanlar çözüm adına çözülmeye başladılar. Ateşi kutsama kültü, Marksist Kürtçüler arasında büyük bir inanç umdesi olarak yaşamaya devam ediyor. Rejim bu kültü Türkler ve Müslüman Kürtler arasında da yaygınlaştırmak için girişimlerde bulunuyor. Allah’ın bayram ilan etme yetkisine alternatif yetkiler geliştirdiğini sanan rejim, bu uygulamaları daha önce baskı ile yapmış ve tam bir başarı sağlayamamıştı. Bugün taktik değişti. Artık rejim yeni kutsal günler ilan ederken bu işi asıl yetki sahibinin yetkilerini de inkâr etmeden yapıyor. Dikkât edin! Gizli şirk, diye bir şey kalmadı. Açık şirk Müslüman halkımızı çepeçevre kuşatmış durumda. Şeytan gizliden hareket ederek düşmanlarını çoğaltmak yerine açıktan operasyon yaparak şirki millete sevdirmeye çalışıyor. No:alıntıdır.

 • hasan   22-03-2013 08:21

  Hadi bakalım bu nevruz her zamankinden daha farklı olsun barış ve kardeşlik olsun..

 • KaN   22-03-2013 08:09

  Burası Türkiye Akpsi mutlumusun yüzde ellisi? Dünkü diyarbakırda yaşanan nevruz kutlamalırını şidetle kınıyoruz bir tane Türk bayrağı olmayan bı bayramı tanımıyoruz. Özgürlüğün lideri olarak tanıtan Pkklılar öcalanı, bız oyle bırını tanımıyoruz.Kızılcahamamda Akpyi destekleyenler peki buna ne diyeceksınız apo 99da asamadınız diyen sızdınız 10 yıldır nıye asamaınız. Sizde o yuz yoktur artık sesınızı kesınız. Ozunuze donunuz...

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın