Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Nevruz Kızılcahamam'da coşkuyla kutlandı.
 • Facebook da Paylaş
Nevruz Kızılcahamam'da coşkuyla kutlandı.
 • 01-01-1970
 • 3 yorum
 • 5497 okunma
21.03.2012- Kızılcahamamlılar Teknik ve Endüstri meslek lisesi bahçesinde yapılan 21 Mart Nevruz şenliği programında bir araya geldi

 Her yıl  21 Mart'ta kutlanan Nevruz ilçemizde de son bir kaç yıldır okulların öncülüğünde kutlanmaya başladı.Kızılcahamam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ev sahipliğinde organize edilen Nevruz okul bahçesinde coşku ile kutlandı..

Yeni yılda doğanın uyanışı ve bahar bayramı olarak kutlanan Nevruz şenliğine ilçe kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkan vekili Cevat Yüce, Jandarma Komutanı Mustafa Hazırbulan,  Emniyet Müdürü Bülent Biliş, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Demirtaş, İlçe Müftüsü Tahsin Aydın, SGK müdürü Çiğdem Acar, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, okul müdürleri, sivil toplum örgütlerinin başkanları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı nevruz etkinliklerinde nevruz ateşi ilçe kaymakamı Mustafa Çit tarafından yakıldı, demirlerin dövüldüğü şenlikte, Teknik ve Endüstri Meslek lisesi Folklor ekibin halk oyunları gösterisinin ardından ilçede bulunan okullar arasında halat çekme, yoğurt yeme, çuvalla yürüme ve elma yeme yarışmaları düzenlenen nevruz şenliklerinde kazanan öğrencilere hediyeler verildi.

İlçe kaymakamı Mustafa Çit yaptığı açıklamada "Kızılcahamam ve yurtta baharın gelişi ile ortaya çıkan bu coşku ve birlikteliğin, tüm yurda yayılmasını diliyorum, güzel bir etkilik izledik emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Nevruz şenliği daha sonra Meslek Lisesinde verilen öğle yemeğinin ardından sona erdi.

 

 

 

eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
 • BU kişi kızılcahamam hayranı   27-03-2012 20:01

  nevruz dedin böle olur işte kızılcahamam derler

 • ahmet   24-03-2012 15:03

  Protokolün değil öğrencilerin ve gençlern eğlendiği bir program oldu

 • cevdet   23-03-2012 20:59

  program güzeldi. en azından çocuklar eğlendiler.bütün bayramlar böyle kutlanmalı. çocuklar eğlenmeli. ayakta sap gibi bekletilmemeli

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın