Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Muteşem ramazan akşamlarına büyük ilgi.
 • Facebook da Paylaş
Muteşem ramazan akşamlarına büyük ilgi.
 • 23-08-2009
 • 5 yorum
 • 5476 okunma
Ramazan ayının başlaması ile beraber Kızılcahamam Belediyesi tarafından düzenlenen Muhteşem Ramazan akşamları Büyük kaplıca yanında her akşam değişik bir etkinlik ile devam ediyor

Ramazan ayının başlaması ile birlikte Kızılcahamam Belediyesi Büyük kaplıca yanına kurduğu iftar çadırı yanında her akşam farklı etkinliler düzenliyor.

33 yıl aradan sonra Ağustos ayına denk gelen bu Ramazan aynın gündüzünün uzun olması oruç tutanları biraz zorlasa da geceleri yapılan etkinlikler ile bir o kadar kısalıyor.

Ramazan boyunca her gün değişik bir eğlence değişik bir aktivite düzenleyerek Muhteşem Ramazan akşamları adı altında Tasavvuf Türk Musikisi, Türk Sanat ve Türk Halk Müziği, Orta oyunları, Hacivat, Karagöz, Meddah ve sema gösterileri ile Kızılcahamamlılara farklı bir Ramazan geçirmeyi planlıyor.

Akşamları teravih namazından sonra düzenlenen etkinlikler yoğun ilgi görüyor. Her akşam kaplıca parkını dolduran yüzlerce kişi yapılan etkinlikleri izlemek için büyük kaplıca parkını dolduruyor.Tasavvuf ve türk halk müziği konserleri ile büyükler eğlenirken Hacıvat ve Karagöz oynları ile küçükler farklı bir Ramazan geçiriyor.İşte ilçemizde bu yıl ilk kez düzenlenen bu etkinlikler ile sizleri baş başa bırakıyoruz Kızılcahamam Belediyesi Muhteşem Ramazan etkinlikleri ile baş başa bırakıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : Muteşem - ramazan - akşamlarına - büyük - ilgi. -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
 • zafer    11-10-2009 19:13

  baskanım buyuksunuz askerdeyım goremedım ama verdıgım oy helallı hos olsun:)

 • ankaraLı   11-09-2009 00:46

  bızı cekmemıs kameraman nasıl bı kameramancı bu

 • Bir anne   09-09-2009 12:37

  Her hafta cuma, cumatresi ve pazara ait programlar da anons edilse çok güzel olur. Oğluma hala hacivatla karagöz'ü izlettiremedim. Her gittiğimizde farklı etkinlikler vardı. Gitmediğmiz günlerde ise çıktığını öğrendik.

 • KIZILCAHAMAMLI   26-08-2009 00:48

  coskun baskanı tebrık etmek gerek bu seneye kadar böyle etkınlık dolu bı yıl gecmedı

 • buse   23-08-2009 18:23

  bu çok güzel ya gittim ve çok eylendim eylenceli olmuş

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA