Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Mustafa TUNA geldi böyle oldu ASKİ suya % 50 ye varan indirim yaptı
  • Facebook da Paylaş
Mustafa TUNA geldi böyle oldu ASKİ suya % 50 ye varan indirim yaptı
  • 11-12-2017
  • 2 yorum
  • 5270 okunma
Ankara Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir yasası ile bağlanan 16 ilçede su faturalarına %50 ye varan indirim yaptı

Ankara'da Mustafa TUNA farkı göreve geldiği günden beri aldığı doğru kararlar ile Ankaralıların beğenisini kazanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa TUNA vatandaşın bir derdine daha merhem oldu.

Son aldığı karar ile Ankara genelinde bulunan mandıralarda su ve atık su bedelini yüzde 50 oranında düşürerek 6,80 TL'den 3.40 TL'ye Ayrıca bütünşehir yasasıyla bağlanan 16 ilçede konut ve işyerlerinden su ve atıksu bedellerinde yüzde 5 oranında indirim yapıldı. 
Yine 16 ilçede hizmet bedelini merkezde 5 TL den 3 TL'ye köylerde 5 TL'den 2 TL'ye düşürdü. Buna göre şikayetlere neden olan ödenmemiş borcundan dolayı veya başka sebeplerden açma kapama işlemi yapılan abonelerden alınan 21,5 tl'lik ücrete yaklaşık %30 indirim yaparak 15 TLl'ye; büyükşehir yasasıyla bağlanan ilçelerde merkezde 13 TL köylerde (mahalle) ise 12 TL'ye düşürdü.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın göreve gelmesi ile başlayan güzel gelişmelerin devamını diliyoruz. İndirimler yılbaşından itibaren yürülüğe girecek.

Etiketler : Mustafa - TUNA - geldi - böyle - oldu - ASKİ - suya - % - 50 - ye - varan - indirim - yaptı -
YORUMLAR
  • ŞABAN ÇAVUŞ   13-12-2017 14:33

    2019 yılında köylerden alınacak vergiler de inşallah iptal olur.Lütfen bu konuda da duyarlı olalım sesimizi duyuralım

  • Veysel BAYRAM   11-12-2017 23:11

    B.Şehir hizmet ve imar/İnşaat yönetmelikleri metropol ilçelere (Altındağ,Keçiören, Y. Mahalle gibi) göre hazırlanmış yönetmeliklerdir. Yeni mahalle olanlar için ek yönetmeliklerin acilen yapılması, Özellikle su ve elektrik vb. faturalarındaki sayaç okuma bedelinin kaldırılması (Bu mantık ile bakkala kasaba vb. de terazi, avm vb barkod okuma bedeli de hak olur) dilek ve temennisi ile.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın