Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Mustafa Özbekli Termal Turizmi 12 Aya Çıkartacağız.
 • Facebook da Paylaş
Mustafa Özbekli Termal Turizmi 12 Aya Çıkartacağız.
 • 23-11-2013
 • 8 yorum
 • 5550 okunma
Kızılcahamam’da yerel seçimler yaklaşırken adaylarda kendilerini tanıtmaya partileri için çalışmaya devam ediyorlar. Ak Partiden aday adayı olarak ismini duyuran ilçemiz Özbekler köyü nüfusuna kayıtlı Mustafa Özbeklide çalışmalarına devam ediyor.

Kızılcahamam’da yerel seçimler yaklaşırken adaylarda kendilerini tanıtmaya partileri için çalışmaya devam ediyorlar. Ak Partiden aday adayı olarak ismini duyuran ilçemiz Özbekler köyü nüfusuna kayıtlı Mustafa Özbeklide çalışmalarına devam ediyor.

Kızılcahamam’da esnaf ziyaretlerini sıklaştıran ve esnafla tanışan Özbekli  “biz hemşerilerimizle hasret gideriyoruz, onlarla tanışıp hal hatır soruyoruz” dedi. Mustafa Özbekli Kızılcahamam Habere yaptığı açıklamada şunları söyledi.  “Kızılcahamam’ın geleceği turizme bağlı, burada başka yaşam şansı yok, tarım ve hayvancılık ile ilgili fiziki ortam buna elverişli değil. Kızılcahamam’a termal turizm cenneti diyorlar ama gördüğüm kadarı ile bu sadece lafta kalmış. Ankara’nın 5 milyon nüfusu var bunun % birini dahi Kızılcahamam’a çekememiş caddeler bom boş, kimse gelmiyor, ilçede kimse kalmamış esnaf sezon bitti diye bu durumu kabullenmek zorunda kalmış, oysa termal turizmde kış önemlidir insanlar kışın gelir ama burada tam tersi kışın kimse kalmıyor” dedi.

Kızılcahamam’da Termal Turizmi 12 aya çıkartacağız.

Kızılcahamam’da Termal Turizmi 12 aya çıkartmamız gerekiyor. Termalde sadece hastalara değil sağlıklı insanlara da hitap etmemiz gerekiyor diyen Mustafa Özbekli konuşmasına şöyle devam etti. “bunun için Türkiye’de ilk olacak projeleri ilçemize kazandırmak istiyorum, Termal turizmde dünyada önemli bir yere sahip Almanya ile işbirliği yaparak ortak projeler geliştirerek, Kızılcahamam’ı şahlandıracak ve çehresini değiştirecek tesisleri kazandırmak bizim görevimiz. Bunun için büyük kaplıca bölgesine böyle bir proje kazandırma istiyorum. Bu tesisler ilçemize yapıldığında turizm alanında ilçenin çehresi değişecektir” dedi.

Termal Turizmde dünya genelinde çok ilerde olan Almanya bu konuda ilçenin örnek alacağı ülkelerden bir tanesi olabilir diyen Özbekli Turizmden başka geleceği olmayan Kızılcahamam’daki hedefimiz ilçede turizmi 12 aya çıkartarak turist sayını artırarak ilçemizi geleceğe taşımak bunun için turizmin içinden gelen birisi olarak birikimlerimi ilçem için kullanmak istiyorum” dedi.

 

Minya Kızılcahamam geliyor.

Kızılcahamam beton yığınına dönüşmüş,  2013 yılında maalesef ilçede çarpık yapılaşma devam ediyor, yapılan binalar şehri yaşanmaz kılmaya ortak yaşam alanlarını yok etmeye devam ediyor. Biz bu konuda yaptığımız çalışmada Kızılcahamamlıların ve gelen misafirin ve kalabileceği oturup sohbet edebileceği mekânlar maalesef yok, olanlarda yetersiz kalıyor. Bu konuda da projelerimiz hazır diyen Mustafa Özbekli şunları söyledi. “ İlçede geleneksel eski evlerden kalmadı, biz geleneklerimizi unutturmamak için “Minya Kızılcahamam” adı altında ilçeye gerçek manada katkı verecek ve vizyonunu değiştirecek, farklı bir güzellik katacak tek ve ikişer katlı, eski evlerden oluşan bir cadde oluşturacağız. Altında dükkanı olan otantik cadde ve sokakları ile ilçenin alışveriş merkezi haline gelecek, yöresel ürünleri, araç trafiğine kapalı caddeleri, hizmet edecek bir ilçe oluşturmak istiyorum bunun için aday adayı oldum. Amacım ilçeme hizmet etmek takdir parti yetkilerimizin ve hemşehrilerimin aday kim olursa olsun kazanan Kızılcahamam olsun amacımız bu dedi.

YORUMLAR
 • angarali   28-11-2013 16:03

  Insallah secilirde bu projeleri gerceklestirir, en azindan bunun bir projesi var bir faydasi olacagindan eminim.

 • emekli   23-11-2013 15:18

  tebrik ediyorum sizi. coşkun başkana karşı vizyon koyabilen bir seni gördüm. yanlış parti seçmişsin aday yapmazlar seni siyasi hayatınızda başarılar.

 • emekli   23-11-2013 15:17

  helal olsun çoşkun başkana karşı vizyon koyabilen bir sizi gördüm. tebrik ediyorum. siyasi hayatınızda başarılar diliyorum.yanlış parti seçmişsin üzgünüm seni aday yapmazlar bunlar.

 • vatandaş   23-11-2013 12:30

  eğer mustafa bey başkan seçilmesi bile mevcut belediye başkanı yada akp'den seçilecek belediye başkan adayı bu 2 projeyi mutlaka kendileri ilçemize kazandırmalı diye düşünüyorum

 • Hacı Tayfun   23-11-2013 12:13

  Kardeşim biri bu aday adaylarını uyarsa da boşa para harcamasalar. Kızılcahamam'ın Ak Parti adayı Muhittin Güney bu kesin şuan saklanıyor.

 • ünal beşparmak   23-11-2013 12:09

  Süpermen'in kopyası gibi buda nerden çıktı şimdi.

  0

  0

  • ünal beşparmak   06-12-2013 10:51

   kardeşim fiziki yapısı aynı Süpermen gözlükler kaş göz

   0

   0

  • Augsburglu Can   25-11-2013 11:42

   Hic de süpermenin kopyasi degil. Adayi tanimadan önyargili davraniyorsunuz. Adil olmak lazim.

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın