Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Müslümanlar kendi hazinelerine sahip çıksa
 • Facebook da Paylaş
Müslümanlar kendi hazinelerine sahip çıksa
 • 08-12-2013
 • 2 yorum
 • 5619 okunma
Anadolu Gençlik Derneği’nin iki gün sürecek Şube Başkanları Divanı Toplantısı’nın ilk günü büyük bir coşku ve heyecana sahne oldu. 81 ilden gelen şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri Ankara Kızılcahamam’da adeta gövde gösterisi yaptı

Anadolu Gençlik Derneği’nin iki gün sürecek Şube Başkanları Divanı Toplantısı’nın ilk günü büyük bir coşku ve heyecana sahne oldu. 81 ilden gelen şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri Ankara Kızılcahamam’da adeta gövde gösterisi yaptı. Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen programda, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve AGD Genel Başkanı Salih Turhan birer konuşma yaptı

KAMALAK: HASMIN ŞEHATEDİ YETER

Büyük sevinç gösterileri altında salona gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, dünyadaki sıkıntıların temelinde Firavun’i sistemlerin olduğunu söyledi. Hak-Batıl mücadelesinin ilk günden bu yana sürdürüldüğünü söyleyen Kamalak, konuşmasında ayrıca Milli Görüş’ün partilerinin neden kapatıldığını da kısaca anlattı.

Kamalak, Milli Görüş’ün ilk günden bu yana sadece doğruları söylediğini aktararak, kapatılan siyasi partilerin kapatma gerekçelerinin temelinde de islam olduğunu ifade etti.  Kamalak, Milli Görüş’ün doğru ve hak bir yolda ilerlediğini bunu hasımların da teyid ettiğinin altını çizerek, “Hasımların şehadeti hukuk da en büyük delildir. Bizim partilerimizi kapatmak için açılan davaların hepsinin temelinde İslam vardı. Laiklik gerekçesine dayanarak, partilerimizi kapattılar. Haramilerin bu konuda şehadet etmeleri bizim için önemlidir” dedi.

Kamalak, kurulan dünya sisteminde Müslümanların temsil edilmediğine işaret ederek, “Dünyadaki petrol yataklarının yüzde 70’i Müslüman ülkelerde. Maden yataklarının büyük bölümü yine bu bölgelerde yer alıyor. Müslümanlar kendi topraklarındaki bu büyük hazinelere sahip çıksalar, Batılılar ancak ve ancak bu dünyada dilenci olabilir” dedi.

Bu gün dünyada aşırı beslenmekten ölenlerin sayısının açlıktan ölenlerin sayısından fazla olduğuna da sözlerine ekleyen Kamalak, “Böyle bir dünyada en kısa zamanda adil bir sistem kurulmalıdır. Bu Firavuni düzeni savunanların, hak sebeplerinin arasında güç, imtiyaz ve çoğunluk var. Kendilerini haklı gören Irkçı Emperyalizm, o yüzden Afganistan’ı işgal etti. ABD’nin Irak işgali, Fransa’nın bu günlerde Mali’ye yaptığı askeri operasyonların temelinde bu vardır” açıklamasında bulundu.

 

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, konuşmasında önemli mesajlar verdi. Milli Görüş gençliğinin önemine işaret ederek başladığı konuşmasında Turhan, şu mesajları verdi:

ÜLKENİN GÜNDEMİ SANAL GÜNDEM

Son bir aydır ana haber bültenlerine kilitlenenler ise kızlı erkekli öğrenci evleri ya da dershane mevzu ile uyutulmaktadırlar. Bu ülkenin gerçek gündemi, yeryüzünün gerçek gündemi, bir Müslüman’ın değişmeyen gündemi hak batıl mücadelesidir. Omuzlarımızda dağların yüklenmekten imtina ettiği bir sorumluluk var.Bu gezegende 7 milyar insan yaşıyor. 925 milyon insan her gece aç yatıyor. Her 6 saniyede bir 1 çocuk açlık nedeniyle ölüyor. Her 4 saniyede bir 1 insan mülteci durumuna düşüyor. 1 milyar 500 milyon insan sağlıklı içme suyundan mahrum. Başbakan İsmail Haniye, 1 yaşındaki torunu Emel Haniye’yi geçen günlerde kaybetti. Gerçek gündem Gazze’de kucağında torununun soğumuş bedeniyle vakur bir şekilde yürüyen başbakan İsmail Haniye’dir. Gerçek gündem darbeye direndikleri için Mısır’da zindanlara atılan on altısındaki on yedisindeki iffet abidesi kızlardır. Gerçek gündem Suriye’deki kaostur, Libya’nın bölünmüşlüğüdür, Somali’nin çaresizliğidir.Gerçek gündem Doğu Türkistan’dır, Arakan’dır, Bangladeş’tir, Afganistan’dır, Pakistan’dır, Yemen’dir, Lübnan’dır, Mali’dir. Gerçek gündem İslam’ın yok sayıldığı, camilere ve mescitlere kilit vurulan Angola’dır.

28 ŞUBATLA HESAPLAŞMAYI BİZ YAPACAĞIZ

Gerçekte 28 Şubat Postmodern Darbesinin ürünü olan birilerinin siyasi ranta çevirmeye çalıştığı bir süreç var. 28 Şubat Sürecinin gerekçesi ne başörtüsüdür, ne İmam-Hatiplerdir, ne de Kur’an Kurslarıdır. 28 Şubat süreci iki gelişme nedeniyle işletilmiştir. Birinci gerekçe ırkçı emperyalizmin bu ülkeyi hortumlamasına engel olan havuz sistemidir. İkinci gerekçe yeryüzünde üç yüz yıldır süregelen sömürü sistemine son vermek üzere temelleri atılan D-8 projesidir. İşte Milli Görüş ırkçı emperyalizmin, Siyonizm’in, küresel sömürü düzeninin taşeronu olmak yerine; hakkı ve adaleti üstün tutan bir anlayışla Yeni Bir Dünya’nın kuruluşuna giden yolun temellerini attığı için 28 Şubat süreci işletilmiştir. On yıldır faiz sektörünün kar rekorları kırdığı bir ülkede 28 Şubat Darbe Davası bu süreçteki küçük rol sahiplerinin yargılanmasından öteye değildir. O yüzdendir ki, 28 Şubat zihniyeti ile hesaplaşmayı biz yapacağız.

Etiketler : Müslümanlar - kendi - hazinelerine - sahip - çıksa - -
YORUMLAR
 • koyyumurtasi   08-12-2013 18:35

  Bizim hazinemiz adam kayirma, iltimas, devlet malini cebe atma, millete sov yapma gibi geldi bana. Ve tebrikler ki etrafimizdaki butun buyukler bu hazineye sahip cikiyor. Sizin batili dediginiz adamlar devletlerinden 5 kurus koymazlar ceplerine, boyle bir durum yasanirsa hemen basarlar istifayi belki utanctan, belki artik o mevkide barinamayacaklarini bildiklerinden. Demokratik hukuk devleti olma yolunda nice yuzyillar ihtilaller gordu avrupa. Dolayisiyla, cumhuriyet de, demokrasi de hukuk da onlarin icine sinmistir fazlasiyla. Biz onlardan aldigimizdan daha pek hazmedemedik, sindiremedik, uzerimizde egreti duruyo demokratik degerler. Hak aramak bizim ulkemizde ayiptir, hele ki devlete karsi hakkini aramak.

  0

  0

  • köy tulumu   09-12-2013 08:46

   seni tebrik ediyorum şerrrefsizim aynısını diyecektim. ne

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın