Ana Sayfa  /    /  Mumcu ABD,ye kızdı Gül,e yüklendi
  • Facebook da Paylaş
Mumcu ABD,ye kızdı Gül,e yüklendi
  • 09-02-2007
  • 0 yorum
  • 5418 okunma
Anavatan lideri Erkan Mumcu, ''Sözde Ermeni soykırımı ile 301. maddenin bir şekilde bağdaştırılması ve pazarlık konusu yapıldığına ilişkin ABD'nin tavrını ortaya koyan Gül'e tepki gösterdi.
Mumcu, yaptığı yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün sözde Ermeni soykırımı yasa tasarılarına yönelik ABD'de yürüttüğü temaslar sırasında, ''ABD parlamentosunun tasarıya yönelik takınacağı tavrın, Türkiye'nin 301. maddeye ilişkin tavrıyla bağlantılı olacağı'' şeklinde mesajlar geldiğini hatırlattı. Mumcu, hiçbir ülkenin bu konuda tarihin dosdoğru ve dürüstçe anlaşılması gibi bir arayış içinde olmadığını ve sözde soykırım bahanesi üzerinden, ''rolleri paylaştırılmış bir oyunun'' sürekli sahnelendiğini kaydetti.

Toplumun bilinç altına yönelik, ''sen soykırım yaptın, bunu kabul et'' aşılamasının da, bu oyunun bir parçası olduğunu ifade eden Mumcu, şunları kaydetti: ''Sözde soykırım ile 301. maddenin bir şekilde bağdaştırılması ve pazarlık konusu yapılması başlı başına bir garabettir. Burada yapılmak istenen, Türk kamuoyuna sözde soykırım konusunda bir suçluluk duygusu enjekte etmek ve Türkiye'nin direncini kırmaktır. Toplum, bir yandan diasporanın sözde soykırıma yönelik saçma argümanlarıyla, diğer yandan ise sürekli gündemde tutulan 301 ile bunaltılmaktadır.

Türkiye, önüne gelenin her istediğini alabileceği, her istediğini talep edebileceği bir ülke değildir. Ne var ki, hükümetin her konuda ortaya koyduğu zaaf tablosu, Türkiye'ye karşı kimin ne niyeti varsa hepsini ayağa kaldırmış, çıkarlarımız aleyhindeki iştahları kabartmıştır.'' Ermeni olaylarının planlayıcısı ve organizatörünün bizzat batı olduğunu iddia eden Mumcu, Türkiye ve Türk milletinin bu oyuna gelmemesi ve tuzağa düşmemesi gerektiğini kaydetti. Mumcu, ''Hiç kimse Türk insanının bu konuda suçluluk duyması ve komplekse girmesini beklemesin'' dedi. -''...

CEMAATLERİN OPERASYONUDUR''

Anavatan Partisinden yapılan başka bir yazılı açıklamada da geçen hafta bazı basın organlarında Mumcu'ya atfen yer alan, ''...Bu emniyet teşkilatına sızan cemaatlerin operasyonudur'' cümlesinin Mumcu'ya ait olmadığı belirtildi. Açıklamada, ''İlgili basın organlarını, Mumcu'ya atfen yer verdikleri bu cümleyi, basın ilkeleri ve kamuoyuna saygının gereği olarak düzeltmeye çağırıyoruz'' denildi.
Etiketler : Mumcu - ABD - ye - kızdı - Gül - e - yüklendi -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA