Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Muhteşem Kur'an tilavetine ünlü hafızlar katıldı
 • Facebook da Paylaş
Muhteşem Kur'an tilavetine ünlü hafızlar katıldı
 • 07-12-2010
 • 10 yorum
 • 5875 okunma
Kızılcahamam Belediyesi tarafından bu yıl 2. düzenlenen Muhteşem Kur’an tilaveti ve Türk tasavvuf musikisi konseri Soğuksu Milli Parkı Güreş sahasında yapıldı.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından bu yıl 2. düzenlenen Muhteşem Kur’an tilaveti ve Türk tasavvuf musikisi konseri Soğuksu Milli Parkı Güreş sahasında yapıldı.

Dünyaca ünlü hafızlar Ahmet Karlı, Hafız Ali Tel, Hafız Kadir Temel, Hafız Osman Şahin, Hafız Ekrem Nalbant, Hafız Muhammet Tusi, Hafız Ahmet Ebul Kasımı ile Kasidehanlar İsmail Coşar, Bilal Demiryürek, Fazlı Çoban ve Seyit Ali Çevik’in katıldığı programa tribünleri dolduran binlerce vatandaş katıldı.

Programın açılışında kısa bir konuşma yapan belediye başkanı Coşkun Ünal şunları söyledi. “ bugün burada sözün bittiği yerdeyiz ünlü hafızlar burada bizlere manevi değeri yüksek bir gün yaşatacak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz bu organizasyon bundan böyle her yıl devam edecek” dedi. Belediye başkanı Coşkun Ünal’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik ise yaptığı konuşmada bugün burada manevi açıdan doyuma ulaşacağımız bir günü yaşayacağız emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından başlayan programda ünlü hafızların okuduğu Kuranı kerim tilaveti tribünleri binlerce kişiye manevi bir atmosfer yaşattı.

Kuran tilavetinin ardından Türk Tasavvuf müziği konserinde ünlü mevlithanlar beşli ezan okudu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
 • serdar BAL   09-08-2010 13:06

  "Güzel ahlak, kimseyle çekişmemek ve kimseyi çekiştirmemektir" Kızılcahamam güzel olan her şeye layıktır.

 • berrin baloglu   21-07-2010 16:24

  kuran ziyafetinin sesli görüntülarini 2009 yilindaki gibi siteye koyabilirmisiniz merakla bekliyoruz.

 •    17-07-2010 21:22

  neden bizim hafızlarımızın vidioları gösterilmiyor......bi zahmet.

 • KIZILCAHAMAMLI_YABANABATLI   14-07-2010 10:54

  TURİSTİK İLÇENİN HALLERİ Ankara'nın Turizm bakımından önde gelen ilçelerinin başında gelen İlçemiz Merkezindeki ana cadde üzerinde hem ilçe halkı tarafından hemde dışarıdan gelen misafirler tarafından ibadetlerini eda etmek için daha sık kullanılan iki adet camimiz bulunmaktadır.Bu camiler Ankara caddesi üzirendeki Aşağı Merkez Cami ve Kazım Karabekir caddesi üzirindeki Yukarı Merkez camilerimizdir.Yukarı Merkez cami çok yakın bir zaman önce restore edilerek kullanıma açılmıştır.Aşağı Merkez camimizin dışında bulunan kısmı yakın bir zaman önce demir doğramalar ile tavanı kapatılmış ve gayette güzel olmuştur.Ayrıca yaklaşık bir aydır caminin Tuvaletlerinde tadilata gidilmiş tuvalet tadilatı bitmiş ve diğer tadilatın ise ne zaman bitecek bilmiyorum turistik ilçenin merkezindeki caminin tuvaletleri ve diğer tadilat işleri ise turizm sezonu sonunda bitecek gibi. Gelelim esas konuya aşağı merkez camide namaz kılanların dikkatini çekiyormu bilmem ben yaklaşık iki üç aydır takip ediyorum Cuma günleri cumu namazı esnasında caminin iç kısmı dolduktan sonra dışarıda namaz kılmak için vatandaşlar birbirinin üzirine basa basa itiş kakış ve temiz olmayan halı kilim ve mukavva kartonlar üzerinde namazlarını kılmak zorunda kalıyorlar ve vatandaş olarak ben bunu görebiliyorsam bu camide namaz kıldıranlar ve bunları kontrol edenlerin bu noksanlığı yerine getirmeleri gerekmiyormu. Turiztik ilçemizde bu noksanlığın bir an önce giderilmesi için gerekli tedbirleri kimler alması gerekiyorsa alması gerektiği kanaatindeyim eğer Müftülüğümüzün ve Diyanet Vakfının bu noksanlığı karşılayacak maddi gücü yoksa halkımızdan buralara örtülecek hasır veya vb.malzemenin bedelini talep etmelerinde bence sakınca yoktur. ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA İLÇEMİZDE GELENEKSEL FESTLİVAL YAPILACAK VE FESTLİVALEDE DIŞARIDAN MİSAFİRLER KATILACAKTIR.BU NUDENLE BU NOKSANLIĞIN BİR AN ÖNCE GİDERİLEREK DIŞ KISIMDA NAMAZ KILACAK VATANDAŞLARIMIZIN NAMAZ KILACAK ORTAMLARININ DÜZELTİLMESİNİ RİCA EDERİM.

 • BULAKLI SELAHATTİN   12-07-2010 16:13

  Sayın başkanım Kızılcahamam için yaptıklarınız yapacaklarına birer örnektir.Tüm zamanınızı ilçemize ve köylerine harcıyorsunuz.Sizlere başkan yardımcısı sayın cevat yüce ve meclis üyelerimize başarılar dilerim.Köyümüz Bulak şenliklerne katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.Kızılcahamam Festivali için başarılar dilerim.Bizlerde sizlerle beraberiz.Saygılarımla.

 • ALLAH KABUL ETSİN   12-07-2010 13:47

  İnanç değerlerimizin ve kültürümüzün yaşatılması için, kıt ekonomik kaynaklarına rağmen özverili bir çalışma sergileyen Kızılcahamam Belediye Başkanı ve ekibini tebrik ederiz. Gerçekten güzel düşünülmüş bir organizasyon. Ayrıca okunmuş olan Kur'an-ı Kerim ve Duaların hörmetine Yüce Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bu ülke için canlarını feda eden şehitlerimize de Rahmet eylesin. Amin. Selam ve Saygılarımızla, Durmuş KARATAŞ K.Hamam Akçaören Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı "Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli: Değmesin ma' bedimin göğsüne nâ-mahrem eli! Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli- Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.".... M.Akif ERSOY

 • Kızılcahamamlı   12-07-2010 12:51

  Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, bu tür etkinliklerin devamını özlemle bekliyoruz. Başkanımıza ve Fazlı Hocamıza da özel olarak teşekkür ederiz.

 • Hasan YALÇIN   12-07-2010 11:32

  emeği geçen herkesten ALLAH RAZIOLSUN Gerçekten çok güzel oldu Belediye başkanımızın dediği gibi bundan sonraki senelerde devamı gelecek saygılarımla

 • mehmet   12-07-2010 11:32

  Başkanıma ve Belediye çalışanlarna çok teşekkür ederiz. Sağolun muhteşemdi.

 • hilmi güleroğlu   12-07-2010 11:06

  herkesten ALLAH razı olsun.bu arada aydından hala ses yok :D. ağlama duvarı aydından

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın