Ana Sayfa  /    /  MP3'ler benzin pompasondan
  • Facebook da Paylaş
MP3'ler benzin pompasondan
  • 12-01-2007
  • 0 yorum
  • 5600 okunma
Microsoft uyumlu benzin pompaları aracılığıyla, MP3 çalarlara istasyonlarda müzik yüklemek mümkün olacak. Pompadaki ekrandan seçilebilen şarkılar yükleme işleminden önce dinlenebilecek.

Şükrü Andaç'ın haberi

Dresser Wayne firması uluslararası teknoloji fuarı CES'te yazılım devi Microsoft'la işbirliği yaparak geliştirdiği müzikçalar destekli benzin pompasını tanıtıyor. Pompanın en önemli özelliği içerisindeki özel bir bölümden MP3 çalarlara müzik parçalarının kablosuz olarak yükleniyor olması. Böylelikle bilgisayar ya da internet bağlantısı olmaksızın MP3 çalarlara müzik yüklenebilecek.

Üzerinde geniş bir ekran bulunan benzin pompasından müzik yüklemenin yanı sıra, birçok şarkının deneme sürümlerini dinleyebilmek de mümkün. Müzik dinlemek için benzin pompasının üzerinde hoparlör sistemi de yer alıyor. Kullanılan ekranın boyutu ise 15 inç büyüklüğünde. Ekran aracılığıyla ayrıca trafik durumu veya hava durumu hakkında detaylı bilgi alınabiliyor.

Zune ile uyumlu çalışıyor

Microsoft yazılımları kullanılarak geliştirilen benzin pompası Windows işletim sistemini desteklediğinden dolayı Microsoft'un piyasaya çıkardığı Zune modeli müzikçalarlar ile uyumlu çalışıyor.

Dresser Wayne firmasından yetkililer MP3 çalarlara ilginin oldukça üst seviyede olduğu bir dönemde benzin pompalarına böylesine bir teknolojiyi eklediklerini belirtti.Milliyet
Etiketler : MP3'ler - benzin - pompasondan -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın