Ana Sayfa  /    /  Mimar Sinan'ın hayatı çizgi film oluyor
  • Facebook da Paylaş
Mimar Sinan'ın hayatı çizgi film oluyor
  • 25-01-2007
  • 0 yorum
  • 5489 okunma
Osmanlı döneminin ünlü mimarı Mimar Sinan’ın hayatı, Kayseri Valiliği, Erciyes ve Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle 70 dakikalık çizgi film yapılacak. Çizgi filmin, ingilizce dublajlı CD'leri de hazırlanarak yurt dışına gönderilecek
Kayseri Valisi Osman Güneş, Kayseri’nin Ağırnas Beldesi'nde doğan Mimar Sinan’ın hayatını çizgi filme aktaracaklarını söyledi. Mimar Sinan gibi bir dehanın yaşam hikayesini yansıtan 70 dakikalık çizgi film için Erciyes Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi'nin çalışma yaptığını belirten Vali Güneş, “Filmin mali boyutu için sporsorlarla görüşüyoruz. Teknik ve seneryosu konusunda Erciyes Üniversitesi de bize destek verecek. Sanıyorum Eylül veya Ekim ayında çizgi film hazırlanmış olacak. Mimar sinan gibi bir dehanın yaşam öyküsünü sade ülkemizde değil, ingilizce hazırlanacak CD'leriyle yurt dışında da tanıtacağız. Kutlamalarımız da ulusaldan uluslararası düzeye dönüşecek” dedi.

9- 11 Nisan tarihleri arasında yapılacak Mimar Sinan’ı anma günü etkinlikleri çerçevesinde ayrıca ödüllü afiş yarışması, fotoğraf sergisi, tiyatro gösterileri, belgesel sunumları ve okullarda Mimar Sinan’ı tanıtıcı etkinlikler yapılacak.

Etiketler : Mimar - Sinan'ın - hayatı - çizgi - film - oluyor -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın