Ana Sayfa  /  Spor  /  Milli Atletler Kızılcahamam'da kampa girdi
  • Facebook da Paylaş
Milli Atletler Kızılcahamam'da kampa girdi
  • 08-09-2015
  • 0 yorum
  • 5719 okunma
Dünya dağ Atletizm şampiyonasına katılacak üçü bayan yedi atlet Kızılcahamam'da kampa girdi.

19 Eylül 2015 tarihinde İngiltere’de yapılacak olan Dünya Dağ Atletizm şampiyonasına katılacak milli atletlerin Kızılcahamam Kampı başladı.

Patalya Otelde başlayan Bitlis bölgesi Milli Takım antrenörü Fadıl Kara, Kayseri bölgesi antrenörü Muzaffer Koçyiğit, Atletizm Federasyonu maraton koordinatörü Ahmet Altun ’ un başkanlığında dört erkek ve  üç bayan atletin katıldığı kamp 15 gün devam edecek.

Teknik direktör Fadıl Kara yaptığı açıklamada  “genç bayan ve genç erkekler olmak üzere iki takımla Kızılcahamam’da kampa girdik. Hedefimiz dünya şampiyonu olmaktır. Geçen yıl Ferhat Bozkurt genç erkeklerde dünya üçüncüsü oldu, genç bayanlarda da Burcu Subatan dünya üçüncüsü oldu iki takımımız da dünya birincisi oldu. Bu sene İngiltere’de yapılacak Dünya Dağ Koşuları şampiyonasında erkeklerde ilk üçü bayanlarda ise ilk iki dereceyi almayı hedefliyoruz. Takım olarak ta inşallah dünya şampiyonu olmayı hedefliyoruz. Federasyon başkanımız Fatih Çinti milli takım hazırlık kamplarına önem veriyor. Türkiye olarak dünya dağ koşularında balkanlarda, Avrupa’da ve dünyada birinci sırada yer almaktayız.

Kızılcahamam kamp için gerçekten çok güzel ilk kez burada kamp yapıyoruz, tesis ve antrenman için mükemmel yerler var burada tek eksik tartan pisti yok eğer böyle bir pist yapılacak olursa bütün atletizm branşlarındaki kampların Kızılcahamam’da yapılma şartları oluşacaktır” dedi.

 

Etiketler : Milli - Atletler - Kızılcahamam'da - kampa - girdi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın