Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Milletvekili Aday Listeleri Bugün Açıklanıyor
 • Facebook da Paylaş
Milletvekili Aday Listeleri Bugün Açıklanıyor
 • 04-11-2011
 • 16 yorum
 • 5469 okunma
12 Haziran 2011 Milletvekili seçimleri öncesi Ankara’da siyasi partilerden millervekilliğini açıklayan yüzlerce Milletvekili Aday Adayı için bugün her şeyin açıklanacağı gün

12 Haziran 2011 Milletvekili seçimleri öncesi Ankara’da siyasi partilerden millervekilliğini açıklayan yüzlerce  Milletvekili Aday Adayı için bugün her şeyin açıklanacağı gün.Günlerdir kendilerini gazete ve internet sayfalarında tanıtmaya çalışan aday adaylarının listeye girme umudu bugün netleşiyor.

 Ak Partiden 400 MHP’den 130 isim, CHP den 200 ve diğer partilerden aday olan yüzlerce isim 11 Nisan da (bugün) Partilerin Genel Merkezi tarafından açıklanacak olan aday listesini bekliyor. Siyasi partilerin genel merkezleri, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini 11 Nisan Pazartesi günü (bugün) YSK Başkanlığına teslim edecek.

Ankara’ya Ankaralı vekil sloganı ile bu seçimlerde yerel adayların daha ön plana çıktığı ve seçmenin bu yönde görüş bildirdiği seçimler öncesi partilerin bugün YSK ya vereceği listelerde yerel adayların olup olmayacağı merakla bekleniyor.

12 Haziran 2011 milletvekilli seçimlerinde ilçemizden birçok hem şehrimiz milletvekili aday adayı olarak Ak Parti ve MHP ye müracaat ederken CHP ye Kızılcahamamlı milletvekili aday adaylığı için müracaat olmadığı dile getirildi.

Bugün verilecek listede Ak Partiden Prof. Dr. Emrullah İŞLER in ilk yedi içerisine gireceği kulislerde konuşulurken MHP den aday adayı olan Mustafa ERDEM ve Mehmet Aslan’ın ilk üçe girme şanslarının bulunmadığı belirtiliyor.

Kızılcahamamlılar olarak bizlerde merakla bekliyoruz YSK ya verilecek listelerde kendi vekillerimizin olmasını, olanların ise kazanabilecek yerlerden aday gösterilmesini

YORUMLAR
 • Ziya   19-04-2011 09:01

  Salih KAPUSUZ (20 senedir MV) Ahmet İYİMAYA (2 dönem DYP 1 AKP vekili toplam 3 Dönem) Cevdet ERDÖL (2 dönemdir Trabzon MV) bu 3 isim listede olmamalıydı.Yetmeliydi artık.Bunların yerine yeni yüzler e listede yer verilmeliydi.

 • Ziya   19-04-2011 08:19

  Kazanır sorun değil.Ama benim tepkim listenin bu şekilde oluşuna.Bu dönem A.İyimaya,S.Kapusuz listede yer almamalıydılar.Bir de Trabzon MV Cevdet ERDÖL getirilmiş 6.sıraya.Trabzonda yer kalmayınca bura 6.sıra garanti nasıl olsa.Hiç doğru değil 2.Bölgenin seçmenine karrşı bu yaklaşım.Benim düşüncem ağır top kurmay denilen isimler artık gitmeli seçmen bu yüzlerden bıktı artık.C.Çiçek ,Aksu Kapusuz S.yakut daha çok böyle.Kapusuz 20 yıldır vekil bu dönem ona düşen mv müracaatı yapmamak olmalıydı.Ama bencillik böyle bi feragatın bile önüne geçebiliyor demek.Sanırsınız ki bu adam AKP karşıtı.Hayır 91 den beri bu yelpazede oy kullanan bi seçmenim.Yani RP FP AKP.Ama bu liste biçimi çok üzdü beni.Seçmenin istediği isimlere yer verilmeli arkadaşlar.R.Denemeç kim tanır kim bilir AKP ve seçmeni sayesinde Mv oluyor.Tahsili de çok güzel ama 2 dönem yetmeliydi bu kez de 1.Bölge 3.sıra olmaz böyle.Herşeye rağmen destek biter bir an gelir ki.Bütün illerde durum benzer .Liste sıkıntısı heryerde var.Bunun sebebi şüphesiz hazırlayanlar.Bazen Vekil çok çalışkan başarılı ve gerekli de olabilir.Ama şartlar ve seçmen yeni yüz istiyorsa o dönem için o aday nadasaya alınabilir.Anlayış bu olmadığı müddetçe bu tür yanlışlıklar zuhur edecektir.Umarım bu son olur.

 • Fethi Kerim   13-04-2011 19:11

  Ak Partiliyim Başbakana teşekkür ediyorum şeçişecek bir sıradan Emrullah İŞLER Beyi listeye almış.Derler ya işte her şey görünüyor.2007 de 8 Milletvekili çıkartmış AK parti Dokuzuncuyu çok az farkla kaptırmış.Şimdi 8 Garanti Bölgede 1 Milletvekilliğide arttı.nasıl şeçilmeyecek sırada Emrullah İŞLER.Tasayı 3.sırada ki MHP Adayı çeksin o şeçilecek sıraya konulmamış ki Geçen dönem 2 yi zor aldı.Bu sefer Sade Mustafa Bey var diye oyları aratacak değil ya.Hemde Balyozcuları Partiye almış Mansur Beyi küstürmüşken Ak Partiinin 9.sırası MHP nin 1 .sırasından daha garanti MHP liler sizinki Mezarlıktan geçerken Islık çalmakkorku sardı herhalde

 • Hurşit    13-04-2011 15:06

  Devam edersen EKİM 'ekadar devam etmezsen Ekimden sonra KASIM gelir .

 • emekli   12-04-2011 21:55

  akp listelerine amasyalılar giriyor kızılcahamam lı isen 8 ile 15 sıraya koyan akp ye ders vermenin zamanı artık yola akp siz devam edeceğiz.

 • selim   12-04-2011 21:51

  temayülde ilk sırayı alan emrullah işleri listenin sonuna seçilemeyecek yere alan ak partiye bir ders vermenin zamanı geldi. kızılcahamam hiçe sayan ak partiye oy yok. mhp kontenjandan sonraki ilk sırayı mustafa erdeme vermiş bu fırsatı kaçırmayalım bize değer veren mhp destek verelim

 • Habil Tüfekçi   12-04-2011 14:33

  MHP Mansur Beyi küstürdü.Balyozcu Engin ALANI Partiye aldı.Dmıkrat Partinin adamlarını Liste başına koyunca oyları düştü.1 Milletvekili zor çıkarır.Keşke Mustafa Bey çıksa iyide 2007 de 2 aldı.şimdi bu kadar darbeli şeçime girince 3 ü burak 1 bile zor görünüyor.AK parti 2007 de 8 vekili çıkartmıştı .Şimdi 9 olsun 9.sıradaki Pr.Dr Serteçelik ankaralı oda girsin.halktan biri

 • çıtak   12-04-2011 12:11

  yoklamada ilk sırada çıkan sayın emrullah işler neden seçilemeyecek sıraya kondu hiçmi müdahale etmediniz yazık sizlere bu sefer oyum mhp ye mustafa erdem kızılcahamam için

 • kızılcahamam    11-04-2011 18:07

  işte kızılcahamamlı milletvekil sonunda şükürler olsun sağolasın mhp mustafa erdem bölgemiz 3. sıra milletvekili adayı hayırlı mübarek olsun KIZILCAHAMAM

 • timur   11-04-2011 18:01

  hemşehrimiz prof.Dr.Mustafa ERDEM Hocamızın bölgemizden MHP 3.sıra adaylığı kesinleşmiştir. sonukadar çalışıp vekil olarak meclise göndereceğiz. tüm kızılcahamam lılardan desteklerini bekliyoruz.

 • Ankar_ALI   11-04-2011 17:41

  YİNE YORUMSUZ. Varmı Arkadaşlar Kızılcahamamlı Adayımız. Lütfen bilen varsa yazsın. 2. BÖLGE AYŞE GÜLSÜN BİLGEHAN (ÖĞRETİM GÖREVLİSİ) İZZET ÇETİN (MALİ MÜŞAVİR) SİNAN AYDIN AYGÜN (MÜTEAHHİT) GÖKHAN GÜNAYDIN (ZİRAAT MÜHENDİSİ) SEYHAN ERDOĞDU (İKTİSATÇI) EKREM KEREM OKTAY (SİYASET BİLİMCİ) ALPER TAŞDELEN (ULUSLARARASI İLİŞKİLER) ALİRIZA ERBAY (DOKTOR) ALİ ARİF ÖZZEYBEK (DİŞ HEKİMİ) ONUR BAYAR (İKTİSAT) HÜSEYİN ÇELEBİ ERCAN (MALİ MÜŞAVİR) TURHAN İÇLİ (AVUKAT) AYKUT FINDIKÇI (İŞ ADAMI) FARUK YILDIRIM (KİMYAGER) CENK KÜPELİ (TİCARET)

 • ankaralı   11-04-2011 17:34

  Kızılcahamam çamlıdere kazan oylarının yüzde 60 dan fazlası akp ye gidiyor ama akp nufus kağıdında doğum yeri hanesinde bu güzide üç ilçe yazan bir aday bile göstermiyor trabzonlu var elazığlı var kayserili var amasyalı var ama ankaralı yok gerçi hakkını yemeyelim emrullah işleri aday göstermiş 8. sıradan ağzımıza bir parmak bal. onun da çıkma gibi bir ihtimali yok. dilerim artık birlik beraberliğimizi gösterir ankara halkının ciddi bir oy potansiyeline sahip olduğunu anlatırız.

 • Ankar_ALI   11-04-2011 16:00

  Sayın Editör; bu konu ilgili YORUMlarımızı neden yayımlamıyorsunuz? Çok merak ediyorum. Sanırım bugün saat : 17'30'dan sonra yayımlayacaksınız sanırım. Bence çok yanlış olur. Ya sizce. Bu konu ile ilgili açıklamalarınızı bekliyorum.

 • murat   11-04-2011 09:40

  chp kızılcahamam adayı halil başagac var

 • yasin   11-04-2011 09:39

  halkın sesi partisinde 3 kızılcahamamlı hemşerimiz var aday adaylığı müracatında bulunan ve bunlardan en az birinin ilk sırada yer alması bekleniyor.

 • Ankar_ALI   11-04-2011 08:58

  Sayın İLGİLİLER; geçen seçimlerde Kızılcahamamlı Adayımız Milletvekili Ol(a)madı. Bakalım bugün göreceğiz sizlerin (PARTİ İLÇE BAŞKANLARIMIZ / DERNEK YÖNETİCİLERİMİZ) etkin/etkili olup olmadığınızı. Adaylardan AK PARTİ'de ilk yedide en 2 Kızılcahamamlı bekliyorum Sizlerden. AK PARTİ'den Sayın İŞLER'e garanti gözüyle bakıyorum. MHP'den de ilk üçte 1 aday bekliyorum. Bundan sonraki aday/adaylar olursa sizlerin kazanımınız sayabilirmiyiz? Ya da eğer listeye birden fazla aday girmezse/giremezse sizlerin başarısızlığınız diyebilirmiyiz? Ankara'da İkinci Seçim Bölgesinde yaklaşık 400.000 civarında Kızılcahamamlı bulunmakta olup bunun tersini bir Kızılcahamamlı olarak düşünmek isteniyorum.Saygılarımla.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın