Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  MHP İl Başkanları Toplantısı sona erdi
 • Facebook da Paylaş
MHP İl Başkanları Toplantısı sona erdi
 • 01-01-1970
 • 9 yorum
 • 5540 okunma
"Başbakan Erdoğan'ın bütün hesabı, BDP ile işbirliği yaparak 330 rakamını bularak referandum yoluyla, medyanın yakın desteği, okyanus ötesinin sıcak bakışı ile ve yalan dolana dayalı propaganda gücüyle başkanlık sistemini halka kabul ettirmek" ded

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,

"Başbakan Erdoğan'ın bütün hesabı, BDP ile işbirliği yaparak 330 rakamını bularak referandum yoluyla, medyanın yakın desteği, okyanus ötesinin sıcak bakışı ile ve yalan dolana dayalı propaganda gücüyle başkanlık sistemini halka kabul ettirmek" dedi.

Bahçeli, Kızılcahamam'da yapılan il başkanları toplantısının kapanışında düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının aynı zamanda partisinin kuruluşunun 44. yıl dönümüne tekabül ettiğini belirterek "8-9 Şubat 1969'da başlayan millet ve ülke mücadelesi geçtiğimiz cumartesi 44. yılına girmiştir. Bu sebeple mutluyuz, sevinçliyiz ve fazlasıyla da coşkuluyuz" dedi.

Partisinin rüştünü ispat ettiğini, Türk siyaset ve fikir hayatında eşsiz bir yer edindiğini vurgulayan Bahçeli, "Sahip olduğumuz milli ve manevi mirası her şeyin üzerinde görerek ve her konunun üstünde tutarak bugünlere geldik. Bir parti için yarım asra yaklaşan siyasi mücadele anlamasını ve kabullenmesini bilenler için çok şeyler ifade edecektir" görüşünü dile getirdi.

-Aşağılamak ve küçük düşürmek-

MHP Lideri, "Türk milliyetçiliğini aşağılamak ve küçük düşürmek AKP öncülüğünde günün modası, geçer akçesi ve bildik zihniyetlerin alışkanlığı haline gelmiştir" dedi.

Bahçeli, şöyle konuştu:

"Yıllar içinde parti olarak, haksızlıkları yendik, zorlukları geçtik ve çetin imtihanları alın terimizle aştık. Hakkımızın yenmesine, eziyetlerin artmasına ve darlıkların çoğalmasına itibar etmeden yönümüzden, yolumuzdan ve çizgimizden ayrılmadık. Üzülsek de burkulsak da incinsek de zaman zaman kırılsak da pes etmedik, geri adım atmadık ve mefkurelerimizin izinden ayrılmadık.

Bu zamana kadar doğrularımızdan ödün vermedik. İlkelerimizle, ülkülerimizle ve sözlerimizle katiyen çelişmedik. Çok az siyaset kurumunda sahip olacak bir olgunlukla, partimiz Allah'a şükürler olsun ki bu şekilde 44 yaşına gelmiştir.

Çalışarak, çabalayarak, kurşunlara göğüs gererek, tuzakları tersine çevirerek, milli ve manevi kaynaklarımızdan en ufak sapma göstermeyerek bugüne geldik. Allah ömür verdiği müddetçe de bundan sonra geleceğe uzanacağız."

Mağduriyetlere, mahkumiyetlere, hak kayıplarına uğrayarak bugüne ulaştıklarını anlatan Bahçeli, bundan sonra da hiçbir şeyden yılmayacaklarının altını çizdi.

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kavgalardan çıkarak, zalimlere haddini bildirerek, zorbalara teslim olmayarak bu zamana vardık. Gerekirse dün yaptıklarımızın fazlasını yine yapacağız, yine her şeyi göze alarak milletimize sahip çıkacağız.

Suçlu olarak ilan edilmiş, ırkçılıkla itham edilerek, şeytanın yolu olduğu küstahça ileri sürülmüş, bilimsel, fikri ve ahlaki temeli olmayan değerlendirmelerle yakıştırılmayan sıfat ve atılmayan iftira, yüklenmeyen günah kalmamış, çatışmacı, ayrımcı, kafatasçı, şiddet kışkırtıcısı, bölücü, demokrasi düşmanı gibi temelsiz ve hayasız suçlamalarla kara çalma sağanağı altında bırakılmıştır.

Kısacası, Türk milliyetçiliğini aşağılamak ve küçük düşürmek AKP öncülüğünde günün modası, geçer akçesi ve bildik zihniyetlerin alışkanlığı haline gelmiştir."

-Samimiyet dili-

Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisine yönelik "samimi olun" açıklamasını da eleştirerek, şöyle konuştu:

"Bize samimiyet dilini öğrenmemizi tavsiye eden ve aldığı ahlak dersinin farklı olduğunu ifade Başbakanın bilmesi lazımdır ki PKK'ya samimiyet göstermek, İmralı canisine yönelik samimi pozlar takınmak, Türkiye'nin milli gerçeklerini, Türk milletinin bin yıllık kardeşliğini samimiyet sözleriyle yok etmek, peşmergeye ve BOP'a hayranlık içinde samimiyetle bağlanmak bir marifet olarak görülüyorsa, bizim kitabımızda böylesi bir samimiyetin bırakınız bulunmasını, esamesi bile okunmayacaktır.

Samimiyet dilinden kasıt bölücü ve yıkıcı niyetlere sahip olmak ise biz bu dili ya sustururuz, ya koparırız ya da elimizin tersiyle iteriz.

Ortadır ki Başbakanın ahlakı da itiraf ettiği gibi farklıdır. Allah korusun, bizim ahlakımız bu siyasi anlayışla benzerlikler taşımış olsaydı, kendimizden utanır, 44 yıllık geçmişimizle çelişirdik.

Gelişmelere bakıldığında herkesin üzerinde durması gereken ilk soru, hangi duygu ve düşüncelerin bir Başbakanı Türk milliyetçiliğini suçlama kampanyasının ve Türk milletini bölme bayraktarlığını yapmaya sevk etmiş olduğudur."

-Sakat düşünceler-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin milli birliği ve milli kimliği hususunda "sakat düşünceleri ve etnik bölücülüğe cesaret kazandıran tutumu" olduğunu ileri süren Bahçeli, "Gelişerek değiştiği edebiyatıyla geçmişini inkar ederek, değişmeyen niyet ve düşüncelerini saklamaya çalışan Başbakanın siyaset geçmişi ve geleneği, bugününün aynasıdır" dedi.

Erdoğan'ın, 1991 yılında Refah Partisi İl Başkanı iken Kürt sorunu hakkında parti yönetimine sunduğu raporun içeriğine işaret eden Bahçeli, şunları kaydetti:

"Başbakan Erdoğan, 18 Aralık 1991 tarihinde hazırladığı raporda, tıpkı bugün Türk milliyetçiliğini karalamaya çalıştığı gibi Milliyetçi Hareket'in siyasi felsefesini Türk ırkçılığı olarak itham etmiştir. Türkiye'nin resmi ideolojisinin de ırkçı olduğunu iddia eden Başbakan, devletin meşru güçlerinin PKK terörüyle mücadelesini, 'Devletin geleneksel zora ve silaha başvurma' yöntemi olarak tanımlamış ve bu yöntemin iflas ettiğini söylemiştir."

Başbakan Erdoğan'a yönelik eleştirilerini sürdüren Bahçeli, "Bizzat kendisi söz konusu raporunda fren tutmayarak, PKK terörü kadar devlet terörünün de kınanması gerektiğini dile getirmiştir. Bu zihniyet için devlet ile bölücü terör örgütü PKK terazinin iki eşit kefesinde olup, esasen aralarında hiçbir fark yoktur" dedi.

-Başkanlık sistemi-

Başbakan Erdoğan'ın "mevcut rejimi yıkarak başkanlık sistemini, bölücülerle birlikte getirme amacının çok tehlikeli sonuçlara yol açacağı" iddiasında bulunan Bahçeli, demokratik tepkilerini her platformda göstereceklerini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun dağılmaması için üzerlerine ne düşüyorsa yapacaklarını bildirdi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, bir soru üzerine şunları kaydetti:

"Sayın Başbakan gün belirlemekte gün hakkında söz söyleyenleri oyalamakta mahir bir şahsiyet. İnandırıcılığı güvenilirliği kalmamıştır.

Onun bütün hesabı, BDP ile işbirliği yaparak 330 rakamını bularak referandum yoluyla, medyanın yakın desteği, okyanus ötesinin sıcak bakışı ile ve yalan dolana dayalı propaganda gücüyle başkanlık sistemini halka kabul ettirmek. Ama halkımız çok sabırlıdır soğukkanlıdır ve vicdani sorumluluk içerisinde bir değerlendirme yapacaktır."

-2015'de AK Parti yok-

Mahalli idareler seçiminde AK Parti'nin gerileyeceğini ve önemli oy kaybına düşeceğini savunan Bahçeli, şunları da kaydetti:

"Cumhurbaşkanlığı veya kendisinin arzuladığı şekliyle demokratik padişahlık olan başkanlık sistemini ve devlet başkanı olma hayalini suya düşürecektir ve 2015 yılında AKP denen bir siyasi partiden eser kalmayacaktır. Buna milletimizi inandırmak, bu yoğun propaganda karşısında milletimizin iradesini geliştirmek ve bağımlılıktan kurtarmak hepimizin üzerine düşen görev.

Türkiye'nin gündemini basın müessesesi belirlemeli, kişilerin veya kurumların ortaya koymuş olduğu görüşlerin hangilerinin gündem oluşabileceği kararını basın vermeli ve Türk milletini doğru bilgilerle aydınlatmalıdır. Tercihi de millet iradesine bırakmalı ve o iradeyi de saygı duymalıdır.

Sabahtan akşama kadar, 'sabahleyin uyandı bir bardak suyunu içti, 30 dakikalık yürüyüşünü yaptı' Dünden kalma programları parça parça ayırarak 24 saati Recep Tayyip Erdoğan'la doldurmanın hiçbir basın patronuna bir fayda getirmeyeceğini de buradan ifade etmek istiyorum."

Bahçeli, konuşmasını, "Millet iradesi, bugünkü siyasi iktidardan bu milleti kurtardığı gün esas tarihi sorgulama yüzleşme ve hesap sorma o gün başlayacaktır. Bunun muhatabı Recep Tayyip Erdoğan, yandaşları ve kendisine faydalanmak için destek veren aldatmacılar olacaktır. Cenab-ı Allah bunu bize nasip ederse Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'yi terk etmediği takdirde hesabını mutlaka verecektir" ifadesiyle tamamladı.

Etiketler : MHP - İl - Başkanları - Toplantısı - sona - erdi -
YORUMLAR
 • emekli   18-02-2013 09:53

  abd li conilerin başımıza geçirdiği çuval mı, açık denizlerde öldürülen 9 canımız mı, ülke güvenliğinin sonradan patroid ve künecik hava savunma sistemleri ile dış güçlere tevdi edilmesi mi, bop un eş başkanlığı mı, bunun gibi daha nice Türk milletini ve devletimizi rencide eden olaylar mı başarı.!!!!! ayrıca ihalelerden bahsedilmiş türktelekom un , petkimin, köprü ve otoyolların mı çimento sfabrikalarının satılması özelleştirilmesinden mi haber vermek istiyordunuz.!!!!

 • Mehmet FİŞEK   18-02-2013 05:15

  Anavatan Partisi 1983 Genel seçimleri,ardından 1984 yarel seçimlerini kazandı.19987 yapılan referandumu kaybetti.ardından 1987 de kasımda yapılan genel seçimi kazandı.ardından 1988 de referandum kaybetti.ardından 1989 yerel seçimlerini kaybedip sadece Malatyada belediye başkanlığı kazandı otları ilgenel bazında 21.75 düştü.ardından 1991 20 Eylül genel seçimlerinde %24 oy alıp muhalefete düştü.yani 3.girdiği genel seçimden önce zaten 2 kez refarandumda 1 de yerel seçimlerde hüsrana uğramıştı.Ak Partiye gelince 2002 Genel seçim % 35 2004 yerel seçim % 41 2007 Genel Seçim %47 2007 referandum %69 2009 yerel seçim %41 2010 Halk oylaması anayasa için % 58 2011 genel seçimleri %50 oy alıp görüldüğü gibi 7 seçim kazana bir parti oylarını genel seçimlerde artırarak halkın güvenini kazanıp Cumhuriyet tarihinin en köklü,Ülkeye en iyi hizmet eden Demokrat İktidarı.kalıp anavatanla akpartinin kaderini bir görüp karşılaştırmak abesle iştigaldir.MHP lideri bahçeli seçimlerde Büskevitle ,entari ve çukulata ile uğraşırken Sayın Başbakanın Kanal İstanbul mega projelerle ortaya koyduğu ufuk ve vizyonu Hamiyetperver ve kadirşinas Milletimiz büyük takdirle karşılayıp her defasında oyunu yükseltmektedir.Şimdi ise terörden kandan beslenen gürüha ders verircesine ülkemizdeki ayrılıkçı terörü bitirmek için elini değil gövdesini taşın altını koyup yürümektedir.Yolun açık olsun Büyük Usta yürüyeceksin Mİllet yürüyecek arkandan saaygılar.

 • K.Hamamlı Emekli   17-02-2013 17:12

  AKP şahini olmasa idi b ugün TBMM de kargalar siyast yapacak, İtibarımız İMF kapılarında postal altında inleyecek. Bütce Merkezbankası 45 banka soyulacak memurlar işciler maaş alamayacaktı ama NHP ihale kovalamayı sürdürecekti öylemi olsun diyorsun emekli kardeş

 • çağrı çetin   16-02-2013 23:43

  hasan bey turgut özalın anavatanı, demirelin doğru yolu neredelerse akpnin sonuda budur hırsızlığın talanın sonu hep hüsrandır.

 • Torunundan   16-02-2013 12:19

  (Dedeciğim Emekli isen dedesin. Dedeler bir ayağı huzura yönelen kişidir. Bunun için dedeler doğruyu söyler) Bahçeli kafasında ülkücülük milliyetlilik adına eser olmayan ve bu sebeplede, kafaları CHP BDP mafya çete bölücülük rant fikirleri ile dolu danışmanlarının hazırladığı konuşma sayfalarını tartmadan konuşan hatta yazıla sayfaları okumada zorlanan hizmet siyaset politika üretemeyen bir parti başkanı. Kafası klasik MHP söylemlerinden başkasını kabul etmeyen emekli de aynı söylemlerle hasan akına cevap vermiş. kızılcahamamın en çok okunan en çok yorum alan kizilcahamamheber.com Editörü yayınlarsa yine bu sitenin (MHP İl Başkanları Toplantısı Başladı) manşet haberine yazılan iki yorumu emekli dedem okusun ve miliyetcilik ülkücülük adına son düşündüklerini yine bu Sütunlarda açıklayarak torunlarına çok büyük hizmetlerde bulunsun diye ………….. bigi yorumu YORUM = 1 5.000.00 TL Ödüllü Bilgi Yarışması Aşağıdaki soruları doğru cevaplayan 10 kişiye Öz Milliyetçilik ve Öz Ülkücülük Payesi ödül plaketi verilecektir. Yarışmaya katılma şatları; Dinini Kitabını Peygamberini vatanını milletini devletini bayrağını mili marşını ve öz Milliyetçilik ve öz Ülkücülük onurunu CHP BDP referanslı çakma MHP ideolojisinden çok seven bir T.C vatandaşı olmak. Yarışmaya katılmak isteyenler cevap şıklarının bu pencereye göndererek katılabilirler. Kazananlar Çakma Ülkücü MHP iktidar olduğu gün açıklanacak ikramiyeler çakma milliyetçilik ülkücülük yeminlerini ettikleri gün verilecektir. Soru 1) 1) Amaçları İslamı gölgelemek olduğu bilinen Milletin iktidar yapmadığı çakma solcu DSP yi kim iktidar yaptı Milletin Başbakan yapmadığı Ecevit’i kim başbakan yaptı Cevap: a) SP b) HASP c ) AKP d( MHP Soru 2) Amaçları İslamı gölgelemek olduğu bilinen Ahmet N.Sezeni C.Başkanı Kemal Gürbüzü YÖK Başkanı Kemal Alamdaroğlonu İÜ. rektörü kim yaptı Cevap: a) SP b) HASP c ) AKP d( MHP Soru 3) Başı Kapalı diye Merve Kavakçıyı TBMM kimin emriyle kim kovdu. MHP Milletvekili Nesrin Ünal’a kimin emriyle kim başını açtırdı Cevap: Ergenekoncu darbeci DSP yani CHP emri ile d( MHP Soru 4) Terörist başı adi bebek katili Apo i.tini idamdan kim kurtardı. Terörist başı adi bebek katili Apo i.tini özel adada besleme sözleşmesini kim imzaladı.. Cevap: a) SP b) HASP c ) AKP d( MHP Soru 5) Terörist başı adi bebek katili Apo i.tini ve bütün teröristleri mafyaları beteleri kaçakçıları azılı katilleri dışarı çıkarma planı olarak tutuklu paşaları gazetecileri rektörleri kim milletvekili adayı ve milletvekili yaptı. Kim hala bu tutuklu milletvekillerini kurtarmaya çalışıyor Cevap: d( MHP + CHP +BDP Soru 6) İmam hatip Lise Mezunları İlahiyat mezunları polis olamaz kanununu kim çıkardı. : Cevap; a) SP b) HASP c ) AKP d( MHP Soru 7) ) Bayındırlık ve Enerji Bakanlıklarını ile 30 bankayı kim soydurdu. Hırsızlar belli iken bu parayı millete kim ödetti Cevap: a) SP b) HASP c ) AKP d( MHP Soru 8) Gecelik faizi % 300.00 TL. Günlük enflasyonu %150 lere. Doları 300,00 TLden 1.500.000.00 TLye çıkararak fakir halkı kim daha çok fakirleştirdi. . Cevap: a) SP b) HASP c ) AKP d( MHP Soru 9) Kızılcahamama Ülkücüler parkı ve Ülkücüler şehitliği etikmidir, Cevap a) Evet c) Hayır Soru 10) Allah için şehit olanların Türkü Lazı Çerkezci Ülkücüsü olurmu Cevap a) Evet c) Hayır Soru 11) Kızılcahamama Ülkücüler parkı ve Ülkücüler şehitliğinin finansmanını kim karşılamıştır Cevap a) MHP b) Sponsorlar c) K.H.Belediyesi Soru 12) Yakın geçmişi unutacak kadar saf olanlar kimlerdir Cevap; a) Millet b) MHP ve K.H.Belediyesi Soru 13) Editör yayınlamaz diye kısa kestim devamını ikinci haberde okumak istermisiniz. Cevap a) Evet b) Hayır Yorum = 2 Âdem Arıcı ve gibilerine ithafen Cevaplıyorum ve ikramiyemi MHP nin gerçek yüzünü ortaya çıkaracak kişilere ve heyetlere devrediyorum. Soru 1) Amaçları İslamı gölgelemek olduğu bilinen Milletin iktidar yapmadığı çakma solcu DSP yi kim iktidar yaptı Milletin Başbakan yapmadığı Ecevit’i kim başbakan yaptı Cevap: d( MHP Soru 2) Amaçları İslamı gölgelemek olduğu bilinen Ahmet N.Sezeni C.Başkanı Kemal Gürbüzü YÖK Başkanı Kemal Alamdaroğlonu İÜ. rektörü kim yaptı Cevap: d( MHP Soru 3) Başı Kapalı diye Merve Kavakçıyı TBMM kimin emriyle kim kovdu. MHP Milletvekili Nesrin Ünal’a kimin emriyle kim başını açtırdı Cevap: Ergenekoncu darbeci DSP yani CHP emri ile d( MHP Soru 4) Terörist başı adi bebek katili Apo i.tini idamdan kim kurtardı. Terörist başı adi bebek katili Apo i.tini özel adada besleme sözleşmesini kim imzaladı.. Cevap: d( MHP ve bizzat Devlet Bahçeli Soru 5) Terörist başı adi bebek katili Apo i.tini ve bütün teröristleri mafyaları beteleri kaçakçıları azılı katilleri dışarı çıkarma planı olarak tutuklu paşaları gazetecileri rektörleri kim milletvekili adayı ve milletvekili yaptı. Kim hala bu tutuklu milletvekillerini kurtarmaya çalışıyor Cevap: d( MHP + CHP +BDP Soru 6) İmam hatip Lise Mezunları İlahiyat mezunları polis olamaz kanununu kim çıkardı. : Cevap; d( MHP Soru 7) Bayındırlık ve Enerji Bakanlıklarını ile 30 bankayı kim soydurdu. Hırsızlar belli iken bu parayı millete kim ödetti Cevap: d( MHP Soru 8) Gecelik faizi % 300.00 TL. Günlük enflasyonu %150 lere. Doları 300,00 TLden 1.500.000.00 TLye çıkararak fakir halkı kim daha çok fakirleştirdi. Cevap: d( MHP Soru 9) Kızılcahamama Ülkücüler parkı ve Ülkücüler şehitliği etikmidir. Cevap c) Hayır Soru 10) Allah için şehit olanların Türkü Lazı Çerkezci Ülkücüsü olurmu Cevap c) Hayır Soru 11) Kızılcahamama Ülkücüler parkı ve Ülkücüler şehitliğinin finansmanını kim karşılamıştır Cevap c) K.H.Belediyesi Soru 12) Yakın geçmişi unutacak kadar saf olanlar kimlerdir Cevap; b) MHP ve K.H.Belediyesi Soru 13) Editör yayınlamaz diye kısa kestim devamını ikinci haberde okumak istermisiniz. Cevap c/ yetere yakın açıklama var / Çekimser

 • Şemsettin ALTIPARMAK   16-02-2013 12:18

  O karede Bahçelinin sağ tarafında bir eski bir vekil ,Solunda Coşkun var.Bakında ibret alın arkadaşlar. eski vekil kim CEMAL ENGİNYURT.Eski Ordu Millet vekili yani Sadi SOMUNCUOĞLU Cumhur başkanı adayı oldu diye Bahcelinin işareti ike silah çekip tartaklayan Adam.Yani DHKPC lileri hasta diye af eden Eski Cumhurbaşkanı Necdet SEZERE yol açan adam.ahhh yine dertlendik.Ah MHP Ah.nelerde yaptın sen İktidarda İhalleri bırakmayıp Türkiye Sevadalılığından vazgeçerek ah ah...hemde ne ahh. şimdi çıkmış konuşuyorlar. alırda gidermisiniz arabadan soğanı

 • Hasan ASLAN   16-02-2013 09:00

  Kan olmazsa?Şehit cenazeleri gelmez ise MHP nin söyleceği ne var?Biliyoruz bu Bahçeli önderliğindeki MHP ve Bahçeliyi 1999 şeçimlerinden önce Fazilet Partisi için ÜRKEK kendisini ERKEK görüp beni iktidara getirin Apoyu ben asarım.başörtüsünü ben çözerim dedi.Halk %18 oyla MHP yi sağın büyük Partisi yaptı.DSP %22 Fazilet %15 Anap %13 DYP %12,5 oy aldı.Rahşan kalktı Ülkücülere katiller dedi.Kendiside şeçimden sonra Fazilet ve DYP dinlensin dedi.kendini kendisine ve camiasına KATİLLER diyen ve özür dilemeyen Rahşan Hanım ve Romanyada burnunan poker oynarken yumruk yiyen Mesut YILMAZ ın Anapı ile gitti Koalisyon yaptı?Koalisyona girmeden Arkadaşlar Bern seçimden önce böyle dedim.Apoyu asarım.başörtüsünü çözerim dedim.Buna varmısınız varsanız Koalisyon olalım.Ülkeyi yönetelim.terörü bitireliimi ded.i yooo ne oldu gitti onlarla koalisyon oldu.onlarla beraber oldu.aponun kesinleşen idam dosyasını Başbakanlıkta beklettiyani dodyayı meclise indirtemedi.2002 nin Ağustos ayında AB ye uyum paketlerinin bilmem kaçıncısında Hükümet tarafından Meclise idam cezalarının kalkması için bir tezkere geldi.Komisyon görüşmelerinde o zaman kapatılan Fazilet Partisinden ayrılanların kurduğu Ak parti Aksaray Milletvekili Ramazan TOPRAK bu tezkere komisyonda yani Meclise gönderilmeden önceki oturunlarsa önerge verdi.İdam cezasının Terör şuçu işleyenleri kapsamasın diye.bu önergeye SaadeAkparti-Doğru yolun komisyon üyeleri destek verdi.MHP emirle çekimser kaldı.ve tezkere terör şuçlarınında kapsayan bir şekliyle Meclise indi.orda MHP YAasanın o haliyle geçmesine ret verdi.Be Mübarek Meclise indirtmeden komisyondaki teklifi kabul ederk aponun dosyasını ayırtsan Apo asılırdı asılırdı. NE DERLER OĞLUMUN ADI YAŞAR KARAKOLDA DOĞRU SÖYLER, MAHKEMEDE ŞAŞAR. Siz şimdi Kandile girin kandile girin diyen MHP Siz eğer samimi olarak İHALE SEVDALISI değil TÜRKİYE SEVDALISI olsaydınız o zaman Hükümeti bırakırdınız.veya bu DSP ve anap ile hükümet olmazdınız.bizim zamanımızda sıfır terör vardı diye.apo itinin idam sürecinde eşkiyanın ateşkesini sıfır terör gafletinde bulunmayıp şimdi kandile kandile diye hedef gösterirken o zamna KAndile kandile gidip Karayılanı,fehmanı,cemil itini getirseydiniz ne terör olurdu.nede akparti.ancak edebiyat yaparsınız.Morg önü bekler siyah takım elbise sivri topuk ayakkabı ile Şehitlerimizin cenazesinde arzı endam ederek bakan başbakan yuhlarsınız..yediydi Millet sanki.Başbakan elini değil gövdesini taşın altına koyuyor.siz hamaset yapıyorsunuz.terör bitse söyleyeceğiniz ne varki sizin?3 lü koalisyonda ne yapacağınızı çapınızı çengelinizi millet gördü.Ülkeyi ekonomik olarak da iflasa sürüklediniz.milyarlarca dolar batık bankalara gitti.bir gecede dolar kaç misli, arttı.siz ne yapıyordunuz hala 80 ine merdiven dayamış Rahmetli Ecevitin koluna girip Başbakanlığa çıkarıyordunuz.tutturmuşsunuz bir TÜRK teranesi.sen Türksen bende Türküm ne olmuş yani.amma benim farkım var.ben dinsel milliyetçilik,bölgesel milliyetçilik ve etnik milliyetçilik yapmam.benim milliyetçilik anlayışım ülkemde hangi milletten olursa olsun bu ülkenin namuslu bir bireyi olsun.yaptığı işin en iyisini yapsın.ülkeye çağ atlatma anlayışına sahip olsun.memlekete hayrı olmadıktan sonra türk olsan kaç yazar.kürt olsan kaç yazar.bak kardaş ashaptan önemli bir zat Eba ZER ''Bilalı Habeşiye Siyah kadının oğlu seslenince Peygamber efendimz bunu duyar.Eba zere buuz eder.bırakın bu kan ,ırk üstünlüğünü.Dinimiz Takva diyor.ırkçılık şeytandandır.Kendini sevmek ŞER kişinin İnsanı i sevmek ER kişinin işidir.saygılar.

 • emekli   15-02-2013 18:12

  Hasan Akın Bey kargalar güler demiş, herhalde gündemi takip etmiyor, etse böyle düşünmezdi. Bebek katili ile görüşmeler Türk milletini rencide etmiş bu süreç milleti bölünmeye doğru süratle götürmektedir. Yeni anayasada Türk Milleti ibaresinden rahatsızlık duyanlar biraraya gelmiştir. Ak parti BDP işbirliğine CHP kredi açmıştır. MHP bu bağlamda yalnız kalarak Türk Milletinin ümidi durumundadır.MHP Türk Milletinden yana olan siyasetini devam ettirmektedir.Dün söyledikleri ile bügün söyledikleri aynıdır. Çok tutarlı bir politika izlemektedir.Bu da MHP ye olan güveni ve desteği her geçen gün arttırmaktadır.Yaşasın Türk Milleti Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!!!!!!!!!!

 • Hasan Akın   15-02-2013 06:32

  Bu lafa kargalar bile güler.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın