Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Meteoroloji uyardı: Sıcaklık 10 derece düşecek!
  • Facebook da Paylaş
Meteoroloji uyardı: Sıcaklık 10 derece düşecek!
  • 02-12-2013
  • 0 yorum
  • 5478 okunma

Hafta sonu artan hava sıcaklıkları yeni hafta ilebirlikte yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakıyor. Salıgününden itibaren sıcaklıklar 10 derece birden azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan sonaçıklamaya göre, salı günü Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava dalgası nedeniyle;hava sıcaklığının kuzey ve iç bölgeler başta olmak üzere ülkemiz genelinde hissedilir derecede (4 ila 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın salıgünü Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Orta ve Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-60 zaman zaman 70-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Hafta başında kuzey ve iç bölgelerde aralıklarla beklenen yağışlarınhava sıcaklığındakihissedilir derecedeki azalışla birlikte 02.12.2013 Pazartesi akşam ve gece saatlerinde Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde, 03.12.2013 Salı günüOrta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve Sivas çevrelerinde karla karışıkyağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

03.12.2013 Salı günü kuzey ve iç bölgelerde hissedilir derecede olmak üzere beklenen anisıcaklık düşüşü, poyraz ve karayel fırtınası, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (kara ve deniz ulaşımındaaksama, trafikte aksama, buzlanma ve don olayı vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(13)

ANKARA: Çok bulutlu, aralıklı ve hafif Yağmurlu, gece saatlerinde kuzey kesimleri karla karışık yağmurlu. (8)

İZMİR: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı.(18)

ADANA: Parçalı Bulutlu (21)

ANTALYA: Parçalı yer yer çok bulutlu.(22)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmurlu.(15)

ERZURUM: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı.(-7)

DİYARBAKIR: Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli.(13)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Bursa ve Bilecik çevreleri yükseklerinde karla karışık yağmurşeklinde olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey Ege aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmurve sağanak, gece saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

AKDENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Aksaray, Nevşehir ve Kayseri çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, gece saatlerinde Eskişehir, Çankırı, Yozgat ve Sivas ile Ankara'nın kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikleyağmur, akşam ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur veyükseklerinde kar şeklinde olacak.

ORTA VE Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikleyağmur, gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerindekar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Erzincan ve Erzurum, gecesaatlerinde Ardahan, Van, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri karla karışık yağmur ve karyağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Batman ve Siirt çevreleri Yağmurlu geçecek.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın