Okullarımız (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 19.11.2009 - 23:00, Güncelleme: 19.11.2009 - 23:00

Meslek Lisesi avrupa projeleri sonuç verdi.

 

Meslek Lisesi avrupa projeleri sonuç verdi.

Kızılcahamam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü 2009-2010 dönemi Avrupa Birliği Grundtvıg Programı Proje Çalışmaları sonuç verdi.
T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Hayat Boyu Öğrenme Grudtvig Programı (Grundtvig Programı, bilginin sürekli yenilenmesi neticesinde oluşan gereksinimleri karşılamak ve yetişkin kişilere yaşamları boyunca, bilgi ve niteliklerini geliştirmek için imkânlar sunarak istihdam olanaklarını artırmak ve toplumda meydana gelen değişikliklere uyum sağlamalarını amaçlar. Grundtvig, mesleki eğitim dışında her çeşit  yetişkin ve yaygın eğitim üzerine odaklanır. Yaygın eğitim içindeki öğrenici, öğretmen, eğitmen ve diğer personelle yetişkin eğitim alanındaki eğitim kurumları ve bu tür eğitim fırsatları sunan kuruluşları hedefler. Yaygın eğitim kurumları başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, araştırma merkezleri, danışmanlık ve bilgi/iletişim kuruluşları ile özel kuruluşlar, yüksek öğrenim kurumları vs. ülkeler arası ortaklıklar, Avrupa projeleri ve ağlar kurarak birlikte çalışabilirler. Bu tür kurum ve kuruluşlarda yetişkin eğitimi faaliyeti yapanlar aynı zamanda uluslararası hareketlilik faaliyetlerinde de bulunabilirler) çerçevesinde; Okulumuz Müdür Yardımcısı ve İlçe Proje Ekibi Görevlisi Şener KARABULUT 23/27 Kasım 2009 tarihlerinde “Legislation And Instituons For Pupils With Special Needs In Greece-Yunanistan’da özel eğitime muhtaç bireylerle ilgili mevzuatlar” konulu çalışma yapmak üzere Yunanistan’a, okulumuz İngilizce öğretmenlerinden ve İlçe Proje Ekibi Görevlisi Mehmet Nuri ÖZTÜRK 23/26 Kasım 2009 tarihlerinde“Exchanging experience on managing teachers ‘and trainers’ training-Öğretmen ve eğitmenlerin değişimi yönetme deneyimleri eğitimi” konulu çalışma yapmak üzere Polonya’ya , Okulumuz Psikolojik Danışmanı Fatma KIRIMLI TAŞKIN 02/06 Şubat 2010 tarihlerinde “Essential Skills In Family Learning-Ailede öğrenme etkinlikleri” konulu çalışma yapmak üzere Finlandiya’ya, Okulumuz Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmenlerinden Serkan SAVAŞ 15/19 Mart 2010 tarihlerinde “Eurodidaweb-Pedagogical Use Of Internet And Multimedya Tolls-Avrupa’da eğitim bilimlerinde internet ve multimedya kullanımı” konulu çalışma yapmak üzere İtalya’ya,  gideceklerdir. Bu çalışmalar ile ilgili Türk Ulusal Ajansına proje sunuluyor, incelemeler ve değerlendirmeler sonucu kabul gören, yeterli puanı alan ve ayrılan bütçe doğrultusunda, kişilerin başvuruları kabul edilmekte ve çalışma ve hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde bulunmak üzere ilgili ülkelere gidilebilmektedir. Bu faaliyetlerin masrafları Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından karşılanmaktır. Okulumuzca daha önce yine Türk Ulusal Ajansı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi projeleri çalışması doğrultusunda, öğrenci stajı olarak İspanya’ya 10 öğrenci, Şener KARABULUT’un Almanya’ya, Fatma KIRIMLI TAŞKIN’ın Polonya’ya ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Çalışmalarda bulunacak arkadaşlara başarılar diliyoruz. Projelerinin kabulünden dolayı da tebrik ediyoruz
Kızılcahamam Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü 2009-2010 dönemi Avrupa Birliği Grundtvıg Programı Proje Çalışmaları sonuç verdi.

T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Hayat Boyu Öğrenme Grudtvig Programı (Grundtvig Programı, bilginin sürekli yenilenmesi neticesinde oluşan gereksinimleri karşılamak ve yetişkin kişilere yaşamları boyunca, bilgi ve niteliklerini geliştirmek için imkânlar sunarak istihdam olanaklarını artırmak ve toplumda meydana gelen değişikliklere uyum sağlamalarını amaçlar. Grundtvig, mesleki eğitim dışında her çeşit  yetişkin ve yaygın eğitim üzerine odaklanır. Yaygın eğitim içindeki öğrenici, öğretmen, eğitmen ve diğer personelle yetişkin eğitim alanındaki eğitim kurumları ve bu tür eğitim fırsatları sunan kuruluşları hedefler.

Yaygın eğitim kurumları başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, araştırma merkezleri, danışmanlık ve bilgi/iletişim kuruluşları ile özel kuruluşlar, yüksek öğrenim kurumları vs. ülkeler arası ortaklıklar, Avrupa projeleri ve ağlar kurarak birlikte çalışabilirler. Bu tür kurum ve kuruluşlarda yetişkin eğitimi faaliyeti yapanlar aynı zamanda uluslararası hareketlilik faaliyetlerinde de bulunabilirler) çerçevesinde; Okulumuz Müdür Yardımcısı ve İlçe Proje Ekibi Görevlisi Şener KARABULUT 23/27 Kasım 2009 tarihlerinde “Legislation And Instituons For Pupils With Special Needs In Greece-Yunanistan’da özel eğitime muhtaç bireylerle ilgili mevzuatlar” konulu çalışma yapmak üzere Yunanistan’a, okulumuz İngilizce öğretmenlerinden ve İlçe Proje Ekibi Görevlisi Mehmet Nuri ÖZTÜRK 23/26 Kasım 2009 tarihlerinde“Exchanging experience on managing teachers ‘and trainers’ training-Öğretmen ve eğitmenlerin değişimi yönetme deneyimleri eğitimi” konulu çalışma yapmak üzere Polonya’ya , Okulumuz Psikolojik Danışmanı Fatma KIRIMLI TAŞKIN 02/06 Şubat 2010 tarihlerinde “Essential Skills In Family Learning-Ailede öğrenme etkinlikleri” konulu çalışma yapmak üzere Finlandiya’ya, Okulumuz Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmenlerinden Serkan SAVAŞ 15/19 Mart 2010 tarihlerinde “Eurodidaweb-Pedagogical Use Of Internet And Multimedya Tolls-Avrupa’da eğitim bilimlerinde internet ve multimedya kullanımı” konulu çalışma yapmak üzere İtalya’ya,  gideceklerdir. Bu çalışmalar ile ilgili Türk Ulusal Ajansına proje sunuluyor, incelemeler ve değerlendirmeler sonucu kabul gören, yeterli puanı alan ve ayrılan bütçe doğrultusunda, kişilerin başvuruları kabul edilmekte ve çalışma ve hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde bulunmak üzere ilgili ülkelere gidilebilmektedir. Bu faaliyetlerin masrafları Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından karşılanmaktır. Okulumuzca daha önce yine Türk Ulusal Ajansı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi projeleri çalışması doğrultusunda, öğrenci stajı olarak İspanya’ya 10 öğrenci, Şener KARABULUT’un Almanya’ya, Fatma KIRIMLI TAŞKIN’ın Polonya’ya ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Çalışmalarda bulunacak arkadaşlara başarılar diliyoruz. Projelerinin kabulünden dolayı da tebrik ediyoruz

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.