Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Melih Gökçek Ankapark'ta Çocuklar Gibi Eğlendi
  • Facebook da Paylaş
Melih Gökçek Ankapark'ta Çocuklar Gibi Eğlendi
  • 20-12-2015
  • 0 yorum
  • 5801 okunma
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediye meclisi üyeleri ve aileleriyle birlikte Ankapark'ı gezdi, adrenalin dolu oyuncaklara bindi, çocuklar gibi eğlendi.

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediye meclisi üyeleri ve aileleriyle birlikte Ankapark'ı gezdi, adrenalin dolu oyuncaklara bindi yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.


Büyükler Roller Coaster'dan, Kollu çembere, Air Race'ten Kule Coaster'a kadar değişik oyuncaklarda adrenalin dolu anlar yaşarken, çocuklar uçan araçlarda, aile salıncağında ve 500'e yakın atarinin olduğu çadırda doyasıya eğlendi.

Hizmete açıldığı zaman 1217 oyuncak sayısıyla ve içeriğindeki pek çok özelliğiyle dünyanın en büyüğü olacak olan Ankapark, daha şimdiden ziyarete gelenleri büyülüyor, eğlendiriyor, adrenalin dolu anlar yaşatıyor. Ankapark'ın dünyanın en büyük tema parkı olacağını kaydeden Başkan Gökçek, "Ankapark'ın açılışını önümüzdeki yıl Ağustos ayına yetiştirebilmek için çalışıyoruz" dedi.

ANKAPARK'TA ÇILGIN EĞLENCE

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına tüm hızıyla devam edilen Ankapark'taki çılgın oyuncaklar, hem adrenalin hem de eğlence dolu anlar yaşatmaya başladı.

Başkan Gökçek, Türkiye'nin farklı bölgelerinden 13 ayrı Selçuklu mimarisi eserini içinde barındıran temaparkın devasa giriş kapısı önünde yaptığı açıklamada, kapının 100 metre genişliği, 35 metre yüksekliği ve giriş bölümünün toplam 10 bin metrekareye yakın kapalı alanı bulunduğunu söyledi.

"Heybeti ve zenginliğiyle, ülkemizin tüm ihtişamını bu kapıda tadacağız. Anadolu'yu ve Selçuklu’yu temsil eden özel bir dizayn" diye açıklamalarını sürdüren Başkan Gökçek, "Şu anda içerisinde bulunmuş olduğumuz Ankaparkımız dünyanın en büyük temaparkı" dedi.

 

Etiketler : Melih - Gökçek - Ankapark'ta - Çocuklar - Gibi - Eğlendi -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın