Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Meclis toplantısı yapıldı.İşte merak ettikleriniz
 • Facebook da Paylaş
Meclis toplantısı yapıldı.İşte merak ettikleriniz
 • 03-06-2009
 • 23 yorum
 • 5469 okunma
Kızılcahamam Belediyesi aylık olağan meclis toplantısı belediye düğün salonunda halka açık olarak yapıldı.Toplantda alınan kararlar şöyle

Belediye meclisi aylık olağan toplanyısını bugün belediye düğün salonunda halka açıkolarak yaptı.Saat 10 da başlayan toplantıya Belediye Başkanı Coşkun Ünal ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Meclis toplantısında ilçede yapılan işler ve ay içerisinde yapılacak işlemler ele alındı işte bu konuşardan bazıları şöyle.

 

 

Seraların kiralanması

Kızılcahamam girişinde daha önce kapanan yolun açılması

Asansör

Kilitli Taş

Kesilen Ağaçlar

Kaplıcalar

Küçük Kaplıca

Terminal Binası

Otobüsler

Parklar

Kentsel Dönüşüm

Toki

Türkçe olimpiyatları

Yukardaki maddeleri tartışan belediye meclisi toplantı sonunda aldığı kararlar ise şöyle.

 

 

Seraların 15 yıllığına kiralanıyor

Organik tarım meyve ve sebze kurutmak için kiralanması kiralanacağıı belirten belediye başkanı Coşkun Ünal burada meyve ve sebze kurutacaklar ve 50-100 arasında işçi çalıştıracaklar diyerek buranın 15 yıllığına kiralanması için meclisten yetki istedi ve oy birliği ile kabul edildi.

 

Kapanan yolun tekrar açılması

Daha önce istanbul istikametinden Kızılcahamama giriş olarak kullanılan ve geçtiğimiz dönem kapatılıp yaya yolu olarak kullanılan yol tekrar trafiğe açılıyor.İstanbuldan gelişte sıkıntı olduğunu belirten başkan yolu atlayan sanayiye kadar gitmek durumunda kalıyor burasını tekrar eski işlevine kazandıracağız dedi.

 

Asansör Hizmete hazır

Asansörün tamamen bittiğini belirten Belediye Başkanı Coşkun Ünal Hastaneye teslim edildiğini hastane istediğinde çalıştırmaya başlayabileceğini dile getirerek biz belediye olarak asansörün olduğu caddeye taş döeşeyeceğiz ve belediyenin arka tarafında şuanki aş evinin bulunduğu yerleri yıkarak otopark haline dönüştüreceğiz dedi.

 

35 km Kilitli taş döşenecek

Belediye Başkanı Coşkun Ünal Asfalt ile taş kıyaslandığında yarı yarıya taşın ucuz olduğunu dile getirerek,sıcak asfalt şanytiyen yoksa asfaltta yamalarında sorun teşkil ettiğini belirterek kilitli taşı bu manada tercih ettik bozulduğunda veya açıldığında tamiri daha kolay ve daha estetik duruyor bu açıdan tercihimiz kilitli taşdan ayan oldu diyerek ilçemiz içerisinde toplam 35 km yol ağı bulunuyor bunun 5 km si ana cadde geri kalan kısmı ise sokak ve imar yollarından oluşuyor biz 5 km kısmı 1 Temmuza yetişmesi için doğrudan verdik geri kalan yolun yapımı için 11 Haziranda taş ihalesi yapılacak dedi.

 

Kesilen Ağaçlar ne olacak

Toplantıda Ak partili belediye meclis üyeleri tarafından gündeme getirilen şehir içerisinde kesilen ağaçların durrmu ne olacak soruna başkan Ünal yol içerisinde trafiğe engel olan ağaçların kesileceğini dile getirerek biz ağaca karşı değiliz fakat yola engel olan ağaçları keseceğiz bunların yerine İhlamur topak Akasya, ve diğer ağaçlar dikilecek.

 

Büyük Kaplıca 13 Haziranda açılıyor

Kaplıcalardaki tadilatlara da değinen belediye başkanı Coşkun Ünal bayanlar bölümünün tadilatının tamamlandığını dile getirerek aslında burayı açabiliriz fakat erkekeler bölümünde devam eden tadilat dolaysı ile hamam önündeki malzemelerden dolayı ikisini bir açmayı uygun gördük ve bu hafta değil ama önümüzdeki hafta Cuma günü büyük ihtimalle hizmete açacağız dedi.

 

Küçük Kaplıca: Eksiklikler tamamlanmazsa otele ruhsat yok 

Küçük kaplıca ilgili de açıklama yapan başkan Ünal Müteahhit çağırdık eksiklikleri çıkartarak önüne koyduk kendi oteline kullandığı dış cephe kaplama ile kaplıcayıda kaplayacak çıkartılan eksiklikleri de tamamlayacak ondan sonra otelin ruhsatı verilecek

Müteahhide de yazık olduğunu belirten başkan Ünal birsürü para harcamış kendide sıkıntıya düşmüş diyerek kaplıca sisteminde askıda havuz olurmu ama buraya yapmışlar daha bir yıl olmadan hazular kaçırmaya duvarlar çatlamaya başlamış, kendi otelinin üzerine Kılıçoğlu kiremit döşeyen arkadaşımız hamamın üzerine Çorum kiremiti döşemiş böyle bir mantık olmaz.

Oteli istedik bize ver aylık sana 50-100 verelim dedik yoksa hamamdaki eksiklikleri tamamladıktan sonra ruhsatını vereceğiz dedi.

 

Terminal Binası bünyesinde neler var

Terminal binasının bu ay içerisinde biteceğini belirten başkan Coşkun Ünal burada bazı düzenlemeler yaptıklarını dile getirerek terminal binasının

3.kat düğün salonu,ve sergi merkezi,

2.kat kreş, gençlik merkezi, kütüphane, hanımlar lokali, emekliler için bir bölüm ve düğün salonu

1.kat gençlik merkezi, terminal binası

zemin kat Sinama,spor merkezi,otopark,oyun salonu

Terminal binasında bulunan işyerlerinin de ihale dileceğini dile getiren Belediye Başkanı Coşkun ünal bu işyerleri için belirledikleri fiyatları da meclis toplantısında açıkladı.Buna göre ihaleye çıkacak yerler fiyatları ise şöyle

Düğün salonu 10.000 TL

Oyun Salonu 2.500 TL

Sinema 1.000 TL muammen bedel ile ihaleye çıkacak.

 

Otobüsler 16 Haziran son gün

Meclis toplantısında diğer bir konu ise otobüsler idi bu konuda açıklama yapan beleidye başkanı 16 Haziran 2009 gününe kadar küçük otobüs kalmayacak herkes otobüsünü büyütecek otobüslerde bundan böyle Altınsu ve Javsu haricinde su satılmayacak biz bu ikazlarımızı yaptık otobüslerin herbirini ilçemizin değişik simgeleri ile giydirileceğinide ifade eden Coşkun Ünal araçların hepsinin kızılcahamam plakası olacağını bundan böyle kesinlikle ayakta yolcu alınmayacağını ve şöför ve yardımcılarının giyimlerininde nizami bir şekilde olacağını sözlerine ekledi.

 

Parklar ihaleye çıkıyor

Kadirbey parkı ve sarıtepe parkı yapılacak düzenlemeler ve 37 m2 kapalı alan yapıldıktan sonra ihale edilecek ve buraların bakım ve sulama işlerini parkı alanların yapacağı bir sistem yapmak istediklerini dile getirerek aslında buraları biz ihalesi ilçemzideki bayanlara vermek ve onların buralarda iş sahibi olmalarını istiyoruz ama ihale etmek mecburiyetinde olduğumuz için buralar önümüzdeki haftalarda ihaleye çıkartacağız.

 

Kentsel dönüşüm iptal

Kentsel dönüşüm konusunda Ak Parti belediye meclis üyesi Feridun Ünsalın sorusuna cevap veren Belediye Başkanı bu konuda yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Önceki dönemde başlatılan kentsel dönüşüm projesini iptal ettik.İsmetpaşa mahallesinde yeri olanları çağırıp imarsız olan bu bölgeye birlikte imar geçirelim ve belediye ile birlikte bir kooperatif kurup burada yeri olan herkesi ev sahibi yapacağız.Bu düşüncemize köylüler de sıcak bakıyor

 

Toki 8.Ayda teslim edilecek ?

Toki ile ilgilide açıklama yapan Belediye Başkanı Toki’ nin daha önce teslim edilmesi için birkaç tarih verdiklerini fakat sürenin uzadığını belirterek biz bekliyoruz bize şimdiye kadar gelen olmadı. Çevre düzenlemesi yapılıyor istinadı yok bu atılmadığı sürece oralar mutlaka göçer elimizde bazı Rasimlerinde bulunduğunu ifade eden Başkan bize ruhsat için gelecekler geldiklerinde bizde bakacağız dedi.

 

Türkçe Olimpiyatları Perşembe ilçe stadyumunda.

İlçemizde bu yıl 7.si düzenlenen Türkçe olimpiyatlarında çok uğraşmalarına rağmen Programın daha önce yapılması dolayısı ile Perşembe düzenlenecek ödül törenini ilçe stadyumuna alabildiklerini belirterek Kaymakamlık ile birlikte ilçe halkına güzel bir program sunmayı düşündük bu önümüzdeki yıl daha farklı olacak diyerek ilçe halkını Perşembe günü yapılacak programa davet etti.

 

Meclis daha sonra köfteci Ahmet ustanın yerinde yenen öğle yemeğinin ardından sona erdi.

 

 

YORUMLAR
 • halk   19-06-2009 22:51

  kimseye iyilik yaramaz zaten

 • kızılcahamamlı   18-06-2009 14:54

  kardeşim kimse kimseyi kandırmasın! bu belediye hangi kudretle hangi imkanla yapacak bu kooperatifi_?_ bunlar hikaye.. sevgili hemşehrilerim doğalgazı unutun tokiyede gelince Allah ordan ev alanlara bu belediye ile sabır versin.. doğalgazı nie unutun_? ben sayın coşkun ünal ve tahir taşkının yaptıkları ilk icraatlarına bakıyorumda bu icraatlar arasında geçen dönem bir çok kişiye yetersiz, kota dolu diye diğer abonelerin ısınma kalitelerinde olumsuz etki yapmasın diyerek verilmeyen jeotermal aboneliği gecenin bir yarısında milletten saklı yapılırmış gibi bence tarzına bakılırsa ki öyle, dağıtılıo bu kişide isim vermek istemiyorum kendini bilir yazıyı oıkuduktan sonra. peki bu neden yapılıyor çünkü doğal gaz gelmiycek kızılcahamama, sebebi ise; kızılcahamam içine döşenecek doğalgaz dağıtım hattının maliyeti yapılan masrafları çıkarmadığı için hiç bir firma kabul etmiyor. şu anki hali hazırdaki belediye yönetimide bu konuu yaptırım noktasında basireti yetmez zayıf kalır..kendisi de yapamaz.. ve doğalgazda gelir kızızlcahamamın dibinde kalır!.. bunun sebebide kızılcahamamın halkıdır bazı şeyleri ileriye yönelik düşünemediler ve gaflete düşüp seçim sonucunu bugunkü duruma getirdiler. Ben şimdi asıl olarak şunu düşünüyorum sayın coşkun ünal kızılcahamama taşınacak ve bim marketin üstüne oturcak! o binada da jeotermal yok! başkan kömürmü yakacak!!_?_ yoksa jeotermalmi bağlatacak!!_?_ bence jeotermal bağlatacak_?_ sizce_?_ peki bağlatırsa..._?_ (güzel bir noktaya değinelim) bir önceki başkandan talep ettiklerinde yukarıdada açıkladığım gibi yetersiz kota ve dier kzıızlcahamam halkının ısınma kalitesini etkilememesi için alamadıkları jeotermal abaoneliğini yeni komşularınada vercekmi_?_ peki bunları yaparsa etik olurmu_?_ bumu adalet_?_ bumu temiz yönetim ve belediye_?_ cevapla ey kızılcahamam halkı...."Geçmişin Mirasını İstediğiniz Gibi İsraf Edebilirsiniz. Ama Geleceğinin Emanetini İyi Değerlendirmek Dileği İle " die yazısını sonlandırmı sayın veysel bayram abimiz bunlar sadece dilekte ve temennide kalır sayın veysel abi...saygılarımla..

 • kenan   17-06-2009 22:21

  oguz kayarken görmüyosun yavaş kay bi tarafkını kırarsın ak parti nin adını destur de de al ağzına bizler kızılcahamamlı olarak neyin ne olduğunu biliyoruz önümüzde genel seçimde kızılcahamam ın oy dağılımıa bak

 • kemal    17-06-2009 22:18

  ya arkadaşlar kızılcahamada coşkun bey çalışıyormuş gibi gözüküyor iki kilitli taş döşemek le bu iş olmaz ak parti zamanın da yer altı işi bitti su, elektirik, kanalazisyon v.s sıra geldi makyaj yapmaya nedirki zoru yap sonra hazıra kon süsle püsle üç beş çiçek dik makyaj adı üstünde makyaşlar gözünüzü boyamasın kızılcahamam

 • atakan   17-06-2009 22:12

  ya başkan toki ve doğalgaz nolcak?

 • ak partili   17-06-2009 22:11

  tabi kilitli taş ucuz asfaltı almazsınız asfat sıcaktır el yakar

 • Oğuz'un Kayı   06-06-2009 01:29

  Yahu şu yorumlara bakıyorum da kulp takmak için adeta paralanıyor millet... Adamcağız hiç görülmedik biçimde şeffaf bir yönetim sergiliyor, Kızılcahamam'ın kanserleşmiş sorunlarına tek tek ve elini korkak alıştırmadan neşter vuruyor bu belli... Partizanlık adına yazıldığı çok belli olan yorumlar bunlar... Bir dostumuz Kızılcahamam 5 sene geriye gitti demiş, eksik bile söylemiş Kızılcahamam AKP yönetimi altında 1950 lere geri döndü..... Coşkun Başkan; Ne şahsını tanırım ne yüzünü görmüşlüğüm var ama siyaset yazıp çizen biri olarak olması gereken yerde olan bir adamı görebiliyorum, bilgisayarımın başında. Helal olsun. Hak bildiğin yoldan dönme. Tanrı seni ve temsil ettiklerini utandırmasın...

 • adanalı   04-06-2009 19:19

  coşkun ünal sn.Adem başkanımızın mirasını yiyor bakalım ne kadar yetecek , o zabıtaları hangi yetkiyle sen belediyeye aldın anlamış değilim ama kızılcahamam 5 sene daha geri gitti vah ki vah..

 • ALİHAN   04-06-2009 18:19

  Sayın yetkililer, Maden Suyumuzun hangi markette olursa olsun hiç göremiyorum bu konuya acil bir çözüm görekiyor. Birde Maden Su fabrikaların bulunduğu yerin altından akan suyun saf maden suyun aktığını hepimiz biliyoruz, bu suyun insan derisine faydalı olduğunu biliyoruz, bu bölgeye sağlıkla ilgi bir tesis kurulabilir, yani saf maden su ile yıkanma ve saf maden sulu çamur banyosu gibi bu konuya ilgililerin ağırlık vermelerini bekliyoruz. Suyumuz boşuna akıp gitmesin hem insanlara faydalı hemde ilçemize gelir kaynağı olabilir. Saygılarımla.

 • angaralı   04-06-2009 16:50

  başkanım öncelikle saygılar sunarım çalışmalara başladığın sorunlarda güzel herşey iyi olacak inşallah.fakat yanında bazı kişiler var sen artık bir parili değilsin hepimizin başaknısın ilçe başkanınız sayın taşkın bey taksici savaş vede murat atacan bunların yanınızda daha ne işleri var artık yeter kendi başınıza gezin denetleyin tabiki meclis üyelerinizide alın ama onları almayın özellikle tahir başkanı.sakın beni kimse yanlış anlamasın kensini severim bi sıkıntımda yok ama artık sen bir belediye başkanısın tepki çekiyorsun başkanım haberin olsun

 • elif   04-06-2009 16:05

  SAYIN BAŞKANA, Sevgili başkanım seni çok seviyorum.

 • şehirlinin efendisi köylü   04-06-2009 14:06

  başkanım sizden allah razı olsun allah emeklerin zaay etmesin allah gönlüne göre verslütfen arkadaşlar çalışan şabalayan başkanımızın bu yazılarla şevkini kırmayın...başkanımıs seçildikten sonra hiç durmadı...kızılcahamam için elinden geleni yapıyor ve yapmaya çalışıoo...başkanımız seçilene kadar ne gördü bu kızılcahamam..açok söylüyorum düşüncem başkaydı başkandan koltuğa geçtikten sonra unutur diorduk ailece bu düşüncedeydikk...şimdi ise o yapılan emekler çabaları gördükçe allah razı olsun oylarımız helal olsun...dioruz...biz eminiz coşkun başkanımız kızılcahamam için çalışıo...temennimizde bu gayretlerinin devam etmesi doğrultusunda,,,

 • Yusuf ŞENGÜl   04-06-2009 08:21

  Sevgili Veysel BAYRAM'a katılıyorum,bende bir sivil toplumun temsilcisi olarak orada olmayı çok istiyordum ama rahatsızlığım nedeniyle katılamadım.bu tür toplantılara katılarak kulağıyla duyarak,herkesin bilgi sahibi olması gerçekten şeffaflığın da en güzel örneği olduğunu da biliyoruz,her ne kadar bu sitelerden bazı konulara vakıf olunup iyi veya yanlış eleştiriler olsada bunlardan daha önemlisi orada bulunup ilçenin geleceğini vatandaşın parasının nerelere harcandığını veya harcanacağını yerinde duysa en güzeli ve çevresinide öyle aydınlatmış olur ama maalesef ilçedeki sivil toplum kuruluşlarına falanca tesiste yemekli istişare toplantısı var de hepsi koşar,burda öyle birşey yok ya kimse gelmez maalesef durum yıllardır hep aynı.kimse suya sabuna dokunmak istemiyor nedense,bu toplantılar bir süre sonra katılım olmayınca ne olacak kapalı kapılar ardında olmaya başlarsa ondan da kendimizi sorumlu tutmamız gerekir diye düşünüyorum ve bu vesileyle herkese engelsiz,sağlıklı ve mutlu gelecekler ve başarı dolu çalışmalar temenni ediyorum.

 • çitak   04-06-2009 08:14

  yorum yapan arkadaslar sankı kizilcahamam yerınden oynamıs gıbı yorumlar yapmıslar onların olaya tek taraflı baktıkları apacık bellı sayın baskanın bu gune kadar yollara tas dosenmesınden baska bı icratını oremedık yaptıgı degısıklıkler her yenı gelen beledıye baskanının yaptıgı işler haa baskan bıraz abarttı ayrı mesele her kes tasın altına elini koysun dıyo sayın baskan ii de ne kadar tasin altında tutabilcez elimizi bu kadar parayı kızılcahamam beledıyesıne kim verecek yok sa kıredı öekılıp kızılcahamam ipotek mi edilecek sayın baskan bıde bu konuları gorussun meclis toplantısında da bızde bılelım saygılar kolay gelsin

 • mustafa   04-06-2009 07:52

  tirink zabıtalarımız hayırlı olsun memlekete

 • Veysel BAYRAM   03-06-2009 23:47

  Kızılcahamam’ın ayni ve nakdi sermayesi Kızılcahamam halkının olup, temsilcileri olan Belediye Meclis Üyelerinin kararları ve Belediye Başkanının icraatları ile yönetilmektedir. Yani Her Kızılcahamamlı Belediyenin ayni ve nakdi sermayesi ve borçları toplamının, Kızılcahamam nüfusuna bölünmesi ile bulunan rakam oranında bu sermayesinin hissedarıdır. Yıllardır Kızılcahamam belediyesinde kapalı kapılar ardında yapılan çalışmalardan pasif ve menfi çalışmalardan yakınıp, aile – çay ocağı – ikili üçlü arkadaş grupları vb. sohbetlerimizde serzenişlerde bulunur mevcut idareyi eleştirip, kendimizce olaylara çözümler geliştiririz, Geçmiş dönemlerde örnekleri olsada bu dönemde Sayın Coşkun ÜNAL, şeffaflaşma uğruna elinden gelen gayreti göstermektedir ama maalesef 02.06.2009 tarihinde yapılan Belediye Meclis Toplantısına, mahalli basın mensupları ile başlangıçta 2, daha sonra 4’e ulaşan vatandaş gurubu ile bir sivil toplum kuruluşumuzun başkanı katıldı, Toplantıya katılanlar İlçemiz ve Belediye çalışmaları ile ilgili merak edilen pek çok hususu ve alınan kararları birinci ve yetkili ağızlardan öğrenirken, kendilerini ve yakınlarını müspet ve menfi yönde ilgilendiren konularıda öğrenmiş ve denetlemiş oldular, Katılmayanlar KBRTV ve İnternet sitelerinden öğreniyoruz rahatlığı içerisinde olabilirler ama, şuanda uygulanmakta olan basına ve halka açık toplantı ve çalışmalar halkın STK vb. kurum ve kuruluşların ilgisizliği sebebi ile uygulamadan kaldırılır ise, kimse bu işin vebalinden kurtulamaz, Lütfen kendimiz için değilse bile emanetçisi olduğumuz geleceğimiz için, uygulamada olan şeffaflaşma ve şeffaflaşma çalışmalarının devamına en önemlisi şeffaflaşma çalışmalarının gelecek nesillerimize aktarılmasına destek ve öncü olunması amacıyla, öncelikle kent konseyinde temsil hakkı olan kurum ve kuruluş mensuplarımız ve halkamız ile, gelecek Kent Konseyi - Belediye Meclisi – ilgili esnaflarımızın da esnaf, vb. toplantılarında buluşmak dileği ile saygılar sunarım. 0555 335 85 12

 • ganyancı   03-06-2009 21:17

  büyüksün başkanımm kazamızdakiii calışmalarıı gördükce.. inanınnn cokk gururlanıyorumm.kazamızz öncee allahınn sonraa belediye başkanımızz sayın coşkun ünallın sayesindee inşalahhh dünyaa markası olacaktırr başarılaınızınn devamını dilerim..başkanım

 • isimsiz   03-06-2009 19:43

  Duyduguma göre düğünsalonunu yusuf fidanteke vereceklermiş yusuf fidantek EFOR a kazanda şube açtırmadı bakalım cevat abimizin tepkisi ne olacak

 • YAĞIZ   03-06-2009 18:00

  Başkanımızın icraatlarından memnunuz. İnşallah ilçemizde daha hayırlı işlerde bulunur ve ilçemize dünyada örnek bir ilçe durumuna getirir. Allah ımızın izni ile. Rabbim dini vtanı ve mileti için çalışıp kendi çıkarlarını ön planda tutmayan kullarından razı olsun ve onlara yardım etsin inşallah. Biz başkanımız dan ve meclis üyelerin den böyle olmalarını istiyoruz. Sayın editörümüz de bu yorumları ilgili kişilere bildirsin. Biz kazamızın insanı ile değil ulaşamadığımız kişiler ile bu ortamda konuşmak istiyoruz. Yada olmazzsa belediye bi internet sitesi açsın şikayetlerimizi ve tebriklerimizi oradan bildirelim. Ve lütfen artık ilçemiz için doğru hayırlı işler yapalım. İlçemizai kalkındıralım. Bunu yapacak gücümüz var . Rabbim bi çok nimetini ilçemize nasip etmiş değerlendirmesini bilelim. Başkanım Allah rızası iöçin dikkatli ol.

 • mine   03-06-2009 17:30

  yeni başkanımız anladığım kadarıyla TOKİ'yle pek ilgilenmek istemiyor.bir çok insan en geç ağustos ayında oturmayı planlıyor bu planlar altüst olmasın lütfen insanları boşyere ümitlendirmeyin.sayın başkan yapacakları işler arasında en başa TOKİ'yi alalmalıdır.

 • Ankaralı   03-06-2009 17:24

  13 BİN 300 PERSONEL- Adalet hizmetlerinin adil, etkili ve hızlı bir şekilde yerine getirilmesi ve yargının gecikmesinden kaynaklanan mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla Bakanlıkça bu yıl içinde toplam 13 bin 300 personelin alınacağı bildirilen açıklamaya, şöyle devam edildi: ''Bu kapsamda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi uyarınca, 2009 yılında ilk defa istihdam edilmek üzere Haziran ve Temmuz aylarında 3 bin zabıt katibi ve 3 bin infaz koruma memuru olmak üzere toplam 6 bin sözleşmeli personel alınacaktır. Bunun dışında yine bu yıl Ekim ve Kasım aylarında da 3 bin zabıt katibi ve 3 bin infaz koruma memuru olmak üzere 6 bin personelin daha alınması planlanmaktadır. Bunlara ek olarak, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'na göre Bakanlığımıza verilen açıktan atama izni çerçevesinde çeşitli unvanlarda bin 300 kadrolu personel alınacaktır. Sözleşmeli personel alımında ve açıktan atamalarda, daha önce memur alımlarında uygulanan sistem uygulanacak ve personel ihtiyacı bulunan illerdeki Adalet Komisyonlarınca sınavlar yapılacaktır. Bu sınavlara, 2008 KPSS sınavının ilgili puan türünde 70 ve üzerinde puan alan adaylar başvurabilecektir. Zabıt katipliği ve infaz koruma memurluğu için aranan genel ve özel şartlar yapılacak ilanlarda belirtilecektir.'' Açıklamada, personel alımına ilişkin başvuru şartları, yerleri ve tarihleri hakkında ayrıntılı bilgilerin, en kısa sürede Adalet Bakanlığının ''www.adalet.gov.tr'' adresli internet sayfasında yer verilecek ilanlarla duyurulacağı belirtildi.

 • Ahmet ACAR   03-06-2009 17:18

  Sayın belediye başkanının başlangıcını tebrik ediyor ve devamını diliyorum. Ancak şu ikazı yapmak istiyorum. Kilitli taş güzel bir uygulama ancak ana caddede bakımı biraz zor çünkü tonajla kamyonlar bu kilitli taşları çok bozar. Bir de kilitli taşlar döşenirken tahliyelere dikkat edilmeli. Yan tarafa yapılan su akım yerleri çok yağmurlar için yeterli değil gibi görünüyor. Bu konuya özen gösterilmeli diye düşünüyorum. Şeffaf ve iyi başlayan yönetimin devamını dilerim.

 • Ankaralı   03-06-2009 08:37

  "Kentsel dönüşüm iptal" deniliyor bence büyük yanlış TOKİ ile anlaşıp ASYA TERMAL TESİSLERİ gibi yaptırılabilir. İlçemizin bütünlüğünü karmaşıklığı engellemek için daha düzenli bir biçimde olması için bu kararın yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Niye mi çünkü Kooperatif işi çok uzun sürede şayet biterse. Hem de oranın sahiplerine bırakılırsa ellerinden alınsın demiyorum hakkı fazlasıyla verilsin. Ama çeşitli şekillerde karmakarışık kimisi tek kat kimisi birden fazla katlı binalar olunca daha mı iyi olacak. Lütfen Sayın Başkan bu kararı yeniden değerlendiriniz. Saygılarımla.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

Instagram
ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın