Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Mahmut TUZGÖL'e Cumhuriyet İlkokulundan plaket
 • Facebook da Paylaş
Mahmut TUZGÖL'e Cumhuriyet İlkokulundan plaket
 • 08-03-2014
 • 4 yorum
 • 5819 okunma
Cumhuriyet İlkokulu, Değerler Eğitimi kapsamında toplum gönüllüsü Sayın Mahmut TUZGÖL’ü okullarında öğrencileri ile buluşturdu

Cumhuriyet İlkokulu, Değerler Eğitimi kapsamında toplum gönüllüsü Sayın Mahmut TUZGÖL’ü okullarında öğrencileri ile buluşturdu

 Mahmut TUZGÖL’ü  Kızılcahamam da  bir çok kişi tanır. Tanımayanlar için ise biraz  ondan bahsetmek isteriz. Onun doğa sevgisi takdire şayandır. Ben bankadan emekli olduktan sonra toplum için ne yapabilirim diyerek başlamış bu işe ve insanlara faydalı olmak için arayışlar içine girmiş. Kahve köşelerinde vakit geçireceğime hem spor yaparım hem doğayla iç içe olurum demiş. Onu sokaklarda,  Soğuksu yolunda görmüşsünüzdür. Elinde yürüyüş malzemeleri ve üstündeki yürüyüş kıyafetleri ile... Mahmut Amca tam bir doğa aşığı, Yediği meyvelerin çekirdekleri atmıyor. Ceviz alıyor ve onları bir hafta suda beklettiksen sonra dikim zamanı Soğuksuya götürüyor ve dikiyor ve sonraki yıllarda çıkan fidelerin takibini yapıyor böylece her sen yüzlerce meşe palamudu, ceviz, vişne,iğde vb ağaç yetişmesine vesile oluyor.O ben bunu sadakayı cariye olsun diye yapıyorum diyor. İlçemizin Tüm okullara ve tüm Sivil toplum Kuruluşlarına açık olduğunu ve dilimin döndüğünce, gücümün yettiğince  beraber çalışılabileceğini ifade ediyor.

Cumhuriyet  İlkokulunun İdareci ve Öğretmenlerinden böyle bir teklif aldığında terettütsüz kabul etmiş Ayrıca kan bağışlamanın önemini de çok iyi bilen birisi. Bu konudan da  bahsetti ve  bir Kızılay gönüllüsü olarak yapmış olduğu  Kan bağışlarıyla nasıl bir örnek davranış sergilediğini anlattı.

Daha önceleri Cumhuriyet İlkokulu Okul İzci Ünitesi ile doğa yürüyüşü yapan Mahmut Bey her yıl üç kilo ceviz meyvesini nasıl doğa ile buluşturduğunu ve yenilen meyvelerin doğa ile buluşması sonucu nasıl fide ve ağaç olduğunu kendi gözlemleriyle fotoğraflarla öğrencilere anlattıktan sonra bu yıl birlikte doğaya ceviz dikmek için sözleşti.Onların bu hafta bir bütün cevizi bir bardak suda bir hafta beklettikten sonra okul bahçelerinde toprakla buluşturulması için ödev bile verdi…Oğrencilerin mutlulukları gözlerinden anlaşılıyordu

En son  olarak Okul Müdürü Ertuğrul İPEK yapmış olduğu çalışmalar için okulu ve ilçesi adına günün anısına bir plaket vererek teşkkürlerini ifade etti.

 

YORUMLAR
 • mustafa bey   12-03-2014 08:04

  toplumumuzun böyle mümtaz insanlara ihtiyacı var. dostluğu değerli, topluma örnek olan çocuklarımıza örnek olan Mahmut Abi sizi yeni tanıdım ama iyi ki tanımışım. sizi seviyorum. iyi ki varsınız. mustafa bey size de haberiniz için teşekkürler.

 • Veysel BAYRAM   08-03-2014 23:38

  Bazı İnsanlar ve Özellikle Mahmut ağabey “”Yap bir iyilik at denize balık bilmezse Allah c.c bilir”” çalışma ilkesi ile takdire şayan bir ağabeyimiz Allah cc. Razı olsun. ama bunca siyasi pati temsilcileri kamu kurum ve kuruluşları özelikle ve özellikle belediye SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI mum ışığının dibinde kalırken Değerli ağabeyimizi keşfedip onurlandıran Ertuğrul hocama ve ekibini de takdire şayan bulup tebrik ediyorum.

  0

  0

  • Bahri GÖK   14-03-2014 14:54

   Mahmut ağabeyden Bizler razıyız.Allah adı ile işaret edilen de RAZIDIR. Kızılcahamam da Mahmut agabey gibi değerli İnsanları dileriz mevla dan çogaltsın.

   0

   0

  • Dağcı   09-03-2014 23:45

   40 yılın başı adam gibi bi yorum yapmışsın, oy istemeden siyaset yapmadan içimden geldi beğendim. Böyle ol canımızı ye veysel bayram. Siyaset senden geçti artık gençlere bırak onlar bizden daha iyi biliyor neyin ne olduğunu, ne geçmiş kaldı nede senin dönemin artık. Mahmut abimizede saygılar seviliyon mahmut abiiii....

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın