Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Mahkemeağacin Şehitler Ormanına İlk Fidanlar Dikildi
  • Facebook da Paylaş
Mahkemeağacin Şehitler Ormanına İlk Fidanlar Dikildi
  • 28-10-2016
  • 0 yorum
  • 5819 okunma
Kızılcahamam Mahkemeağacin köyüne şehitler ormanı oluşturuldu

Kızılcahamam Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Mahkemeağacin köyüne 15 Temmuz’daki darbe kalkışması sırasında şehit düşen Mehmet GÜLŞEN, Hakan GÜLŞEN, Lütfi GÜLŞEN ve İbrahim ATEŞ’ in  hatırasını yaşatılması için şehitler ormanı oluşturuldu.

Mahkemeağacin köyünde oluşturulan şehitler ormanına yapılan törenle ilk fidanlar dikildi. Fidan dikim törenine Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Ankara Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya, şehit yakınları ilçede görev yapan müdürler ve öğrenciler katıldı. 

“HATIRALARI YAŞAYACAK”

Programda konuşan İlçe kaymakamı Mehmet Yıldız “15 Temmuz’daki darbe teşebbüsü bertaraf edildi. Bu girişimi kınıyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle tarih yazdılar. Bununla birlikte artık her yıl 15 Temmuz Şehitlerimizi anma gününde kendilerini hassaten yâd edecek hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız” bunun için buraya oluşturduğumuz şehitler ormanını yaşatacağız" Milletimizin darbeye karşı durarak geleneklerine ve geleceğine sahip çıktığını dile getiren Yıldız, şöyle konuştu: “Bu kapsamda bahçelerimizde eşzamanlı olarak şehitlerimizin hatıralarının çınar ağacı gibi uzun ömürlü olması ve yaşatılması amacıyla fidan dikimi yaptık.” Tören şehitler için yapılan dualarla sona erdi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın