Ana Sayfa  /    /  Kurtlar vadisi yayına girmedi
  • Facebook da Paylaş
Kurtlar vadisi yayına girmedi
  • 15-02-2007
  • 1 yorum
  • 5437 okunma
Bu akşam yayınlanması gereken kurtlar vadisi yayına girmedi. Kurtlar vadisi terör yayından kaldırıldı. Dizinin yayından kaldırılmasıyla ilgili bütün gelişmeler birazdan
FLAŞ...FLAŞ...FLAŞ...

KURTLAR VADİSİ'NİN YAPIMCILARI AZ ÖNCE SHOW TV EKRANLARINDA YAYINLADIKLARI DUYURU İLE SERT BİR AÇIKLAMA YAPTI ! AÇIKLAMADA SHOW TV'NİN YAYIN LİSANSI İPTALİYLE TEHDİT EDİLDİĞİ BİLDİRİLDİ !

Show Tv ekranlarında Pana Film logosuyla yer alan duyuru, "Kurtlar Vadisi'nin Saygıdeğer İzleyicileri" başlığıyla yer aldı.

Açıklamada, dizinin yeni bölümlerine gelen yayın yasağının fiili bir durum olduğu belirtilirken, dizinin görüymemiş bir baskı ile yayından kaldırıldığı vurgulandı.

Hiç bir demokratik hukuk devletinde görüşmemiş bu uygulamaya tepki gösteren dizinin yapımcıları, Show TV'nin "Ya Kurtlar Vadisi'ni yayından kaldırırsın, ya da yayın lisansın iptal edilir" diye tehdit edildiğini kaydetti.

Dizinin daha ilk bölümü yayınlanmasına ve hiç bir uyarı almamasına rağmen sonraki bölümlerinin engellendiği ifade edilen açıklamada, dizinin verdiği mesaj da dile getirildi.

Açıklamada, "Kürt ve Türk'ün kardeşliğinden rahatsız olanlar dizinin yayınını engellemiştir" ifade yer alarak, dizinin "linç uygulamasına hedef olduğu" kaydedildi.

İŞTE O AÇIKLAMANIN TAMAMI

KURTLAR VADİSİ’NİN SAYGIDEĞER İZLEYİCİLERİ,
23 yıldır Türkiye’nin gününü kana bulayan, ufkunu kapatan ve geleceğini körelten terör belasının arkasındaki karanlık gerçekleri konu edindiğimiz dizimizin yeni bölümlerine gelen yayın yasağı fiili bir durumdur.

Bildiğiniz gibi, önyargılı karalama kampanyalarına rağmen Kurtlar Vadisi Terör’ün birinci bölümü yayınlanırken, bütün ülkede televizyon izleyenlerin yarısı nefeslerini tutmuş, her kesimden 30 milyon insanımızın yüreği birlikte çarpmış, eserde şu veya bu kesime karşı en küçük bir ayırım ve aşağılama görülmemiştir… Buna rağmen geçtiğimiz Pazartesi günü itibariyle fiili sansür çarkı dönmeye başlamış, hiçbir demokratik hukuk devletinde görülemeyecek bir uygulama ile dizimizin yayımlanması imkânsız hale getirilmiştir… Ya Kurtlar Vadisi yayından kalkacak ya da kanalın yayın izni iptal edilecekti…

Yapımcı olarak bizim yaptığımız 30 milyon vatandaşın takdirini kazanan sanal bir gerçekliktir ama bu kitlenin beğenisini hiçe sayan sansürcü zihniyetin yaptığı somut bir gerçekliktir… Zira, dizinin henüz sadece bir bölümü yayınlanmış ve bu bölümde herhangi bir sakınca görülmemiş olduğu halde sonraki bölümler, ısmarlama bir takım kaygı ve tahminlerden hareketle ağır şekilde suçlanmıştır.

Oysa Kurtlar Vadisi, daha birinci bölümün ilk sahneleriyle birlikte bu ülkede her şeye rağmen herkesin kardeş olduğu bilincini pekiştirmek için en etkili örneği vermiştir… Dizinin en güçlü mesajlarla vurguladığı Kürt ve Türkün kardeşliğinden rahatsız olanlar Kurtlar Vadisi’ni suçlamış, yayın engellenmiştir…

Kurtlar Vadisi, yaklaşık çeyrek yüzyıl boyunca bu ülkenin 40 bin insanına kıyan senaryoyu yazdıran ellerin parmak izlerini sanal labaratuarda teşhis edeceği için mi linç uygulamasına hedef olmuştur?

Kurtlar Vadisi, kanlı sürecin yolaçtığı dolaylı-dolaysız 300 milyar dolarlık kaybın hesabını sorgulayacağı için mi sakıncalı bulunmuş ve susturulmak istenmiştir?

Ancak, Kurtlar Vadisi’nin yapımcısı olarak PANA FİLM, bu konuda ve her konuda sözünü bir şekilde söyleyecek, televizyonda olmazsa sinemada, dijital platformlarda veya internet aracılığıyla siz saygıdeğer izleyenleriyle buluşacaktır…

Etiketler : Kurtlar - vadisi - yayına - girmedi -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
  • Davut   18-02-2007 13:36

    Ülkemiz üzerinde son yıllarda oynanan oyunlarınbir arçası ve en önemlisi olan terör gibi bir baş belasının üzerindeki etkileri ve tepkileri kamu oyu ile paylaşma gibi bir ortamı sağlayan KURTLAR VADİSİ dizisinin yayından kaldırılmasını isteyenler ve bunu sağlayanların hangi zihniyete hizmet ettikleri ortaya çıkmıştır. Çünkü 30 yıl bu terörle mücadele etmiş birisi olarak, geçmişte birkaç çapulcu diyenlerin hengi zihniyet olduğu da bu gün ortaya çıkmıştır. Bu günde bu girişim tarihe bunların kimler olduğunu ortaya koyacaktır. Kurtlar vadisi yerine çocuklarına, televizyon mağazinlerinde adeta ahlaksızlık derslerini verenlere şilt verenler çağdaşlık adı altında neler yapıldığını da görmüş olacaktır. Rambo ve benzeri filmlerin seyredilmesini engelleyebilecek babayiğit RTÜK yetkilileri varmıdır görmek isterim. hodru meydan, yabancı dizileri engellesinler bakalım. magazin adı altında dilimizi örfümüzü adeditimi kız çocuklarımızın bunlara özenerek evden kaçmalarını progfram yapanlara ödül versinler. İşte Türkiyem bu kuyatma altında. Kurtlar vadisini engelleyenler Sağır Odaya ne diyorlar acaba. Yazıklar olsun o zihniyete çanak tutanlara

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA