Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kuran Tilaveti milli parkta yapıldı
 • Facebook da Paylaş
Kuran Tilaveti milli parkta yapıldı
 • 07-11-2011
 • 5 yorum
 • 5589 okunma
Kızılcahamam Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan kuran tilavetinin 3.sü Soğuksu milli Parkı güreş sahasında yapıldı.

Kızılcahamam Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan kuran tilavetinin 3.sü Soğuksu milli Parkı güreş sahasında yapıldı.

Türkiye'nin önde gelen hafızlarıAhmet Karlı, Hafız Erhan Mete, Hafız Bünyamin Topcuoğlu, Hafız İshak Danış, Hafız Yunus Koçan, Adem Karabey, Fazlı Çoban, Aziz Hardal, Ömer Faruk Güney, Esat Aydoğan ve Seyit Ali Çevik'in yanı sıra İlçe Kaymakamı Mustafa Çit, belediye başkanı Coşkun Ünal, il genel meclis başkanı Ahmet Arslanoğlu, il genel ve belediye meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Coşkun Ünal programın açılışında bu tür programların sözün bitti yer olduğunu dile getirerek, geleneksel hale gelen bu organizasyonun bundan böylede devam edeceğini dile getirdi.Belediye Başkanı Coşkun Ünal Kuran tilavetinin sponsorluğunu üstlenen ilçemiz esnaflarından Ali Yeşil’e teşekkür etti.

Kızılcahamam belediyesi tarafından program anısına yaptırılan plaketi Ali Yeşile eski belediye başkanlnarımızdan Yaşar Yıldırım takdim etti.

Türkiyenin önde gelen hafızlarının okuduğu kuranı kerim izlemeye gelenlere manevi bir atmosfer yaşatırken Program sonunda peygamberimizin sakalı şerifi programa katılanların ziyaretine açıldı.

Program sonunda bir hayırsever tarafından alınan 1000 adet kuranı kerim programa katılanlara hediye edildi.

Her yıl yapılan Kuran Tilavetine katılım beklenenden az oluyor.Kuran ziyafeti başka illerde koca stadyumları doldururken ilçemizde yapılan organizasyona 1000-1500 arasında insan katılması böyle bir organizasyonu öksüz bırakıyor.

Bunun nedenleri nedir bilinmez ama bu organizasyonun saatinin gözden geçirilmesi, programın öğle sıcağı yerine akşam serinliğinde ve şehir merkezinde yapılması katılımı artıracaktır diye düşünüyoruz. 

Etiketler : Kuran - Tilaveti - milli - parkta - yapıldı -
YORUMLAR
 • idirs eryılmaz.   12-07-2011 15:55

  sayın başkanı böyle bir etkinliğe ön ayak olduğu için tebrik ederim. ancak bu etkinliğin mekan seçiminde sanırım bir hata var gibi. hem pazar günü pikniçilerin yoğun olduğu bir zaman diliminde ve bu sıcakta katılım gene iyi idi. birde okuyucular platform olarak uzakta kaldı. kuran dinleyicisi okuyanı görüp seçebilmek ister. galiba bu işin en güzel mekanı yeni yapılan cami olsa gerek hem geniş hemde işin uhreviyetine daha uygun.bi taraf laylaylom yaparken bi tarafta kuran okunması dikkkatleri dağıttı sanırım. yinede tebrikler başkan.bunca kuran erbabını bile bir araya toplayabilmek bile başarıdır. yer ve zaman seçimi zamanla düşünülüp düzeltilebilir.

 • mehmet    12-07-2011 12:16

  Böyle güzel bir organizasyon için herkes gibi bende teşekkür ediyorum.Ancak bu proğrama davetli olarak katılımın daha fazla olabilmesi için kullanılan mekanın değiştirilerek ilçe içerisindeki futbol sahasında gerçekleştirilmesi eminim daha hoş ve güzel olarakcaktır. İstenilen düzeyde satılım sağlanmış, katılmak isteyipte değişik denenlerle mesafe nedeniyle katılamayanlarında katılabilmeleri sağlanmış olacaktır.Bu arada site yöneticisinin de küçük bir cümle ile dile getirdiği bu konunun dikkate alınması organizasyona daha güç katacak, halk ile bütünleşmiş olacaktır.

 • VahiT   12-07-2011 11:30

  hizmet güzel. kutlarım. ancak davetiyelerde şu şekilde yazılması daha güzel olur diye düşünüyorum. Muhteşem Kur an, tilaveti. muhteşem, 3.Kur an tilaveti değil. şehir içinde çiçekliklere bunun takılmasıda çok güzel bir görüntü vermemiş. ama hizmetin bütünü çok güzeldi.

 • anqaralı   11-07-2011 17:31

  Allah razı olsun coşkun Ünal'a çok güsel hizmetler ve etmeye devam...

 • Mehmet   11-07-2011 13:21

  Allah razı olsun belediye başkanımızdan, Ali Yeşil abimizden. Çok güzel bir hizmetti. Keşke şöyle akşam üzeri falan olsa diye düşündüm bi ara. Çok sıcakladık. çoluk çocuk olunca fazlaca da kalamadık. Keşke daha uzun süre durabilseydik. Başkanım hakkaten akşam serinliğinde olsa bu aylarda daha güzel olmazmıydı.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın