Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kur-an Tilaveti Soğuksu Milli Parkında yapıldı
 • Facebook da Paylaş
Kur-an Tilaveti Soğuksu Milli Parkında yapıldı
 • 01-01-1970
 • 10 yorum
 • 5649 okunma
Kızılcahamam Belediyesi Tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu sene 5.si tertiplenen Kur-an Tilaveti Soğuksu Milli Parkı festival alanında yapıldı.

Kızılcahamam Belediyesi Tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan ve busene 5.si tertiplenen Kur-an Tilaveti Soğuksu Milli Parkı festival alanında yapıldı.

Saat: 18.00 de başlayan Kur-an tilavetine Kızılcahamam Kaymakamı Mustaf Çit, belediye Başkanı Coşkun Ünal, Belediye Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Durali Keleş, MHP ilçe Başkanı Uğur Tekin, Ak Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım ve kuran dinlemek için festival alnına gelen yüzlerce Kızılcahamamlı katıldı.

Bu sene Kur-an tilaveti ramazan ayında yapılması dolayısı ile program sonrasında Kur-an dinlemeye gelenlere  güreş alanında iftar yemeği ikram edildi. Hayırsever bir iş adamı tarafından verilen iftar yemeği üç biin kişilik olrak hazırlandı. Akşam üzeri havanın biranda sağanak yağışa dönmesi dolayısı ile yarım saate yakın yağan yağmur programa katılımın düşük olmasına neden oldu.

İftardan sonra kızılcahamam Belediye Başkanı bir konuşma yaparak programa destek olanlara teşekkür etti. Kur-an tilavetinin sponsorluğunu üstlenen iş adamı Ali Yeşil adına oğlu mehmet Süreyya Yeşil'e plaket verdi.

Program semazen gösterileri ile sona erdi.

 

Etiketler : Kuran - Tilaveti - Soğuksu - Milli - Parkında - yapıldı -
YORUMLAR
 • Şakir   17-07-2013 15:18

  Sayın Başkan Kur-an tilaveti programımıza asla karşı değilim ama yeri ve zamanını iyi belirlenerek HÛŞÛNUN artırılması her zamanki beklentimdir. Sayın Başkan ülkücü bir başkan olarak Kur-an tilavetini inanarak okutuyorsan BABAMIN (senin ifadenle şerefsiz ama aslında alın teri ile helal lokma getiren) ve arkadaşlarının 20 000. lirayı geçen maaş ikramiye alacaklarını ramazan bayramı öncesi ödersin diye umuyorum ve bekliyorum. Sayın Başkan eğer kur-an tilavetini elli yüz oy getirisi için yapıyorsan seni kınıyor neticeyi görmek ve ülkücülüğümü bir kez daha gözden geçirmekiçin beklemede kalıyorum.

 • ahmet   17-07-2013 00:47

  sayın kızılcahamam haber sitesi moderatörü. fotoğraf yayınlarken daha dikkatli olmanızı beklerim. aile albümü hazırlar gibi haber fotoğrafçılığı olmaz. bizi ne igilendirir fiyakalı poz veren adamın biri.

 • Kızılcahamamlı15   16-07-2013 12:45

  Allah rızası için Kur'an'a hizmet eden herkesten ve belediyemizden de Allah razı olsun. Herşey muhteşemdi. Bu vesile ile ilçemize büyük hizmetinden dolayı Fazlı Hocama da teşekkürler ediyorum. Burada bir hususa dikkat çekmeliyim ki, yağmur dolayısıyla programa 20 dakika kadar geç kalmıştım ve o sırada ilçemizde anons başladı " Kur'an Tilaveti başlamıştır, akşama iftar yemeği de verilecektir." diye. Ben de gitmekten vazgeçtim ve bu mübarek olaydan mahrum kaldım. Çünkü ben gecikmeli olarak gittiğimde belki birisi kalbinden "Bak bak iftar yemeğini duyunca geldi." diye düşünebilirdi. Madem iftar verilecekti, günler öncesinden bu husus da belirtilebilirdi. Yine de yıllardır bu husus da büyük hizmeti olan başta başkanımız ve emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bu mesajı okuyan müftümüz, imamlarımız ve müezzinlerimizden de bir istirhamım olacak. Ramazanda cami temizlikleri biraz ihmal ediliyor, Teravih için gittiğim 3 veya 4 camide de kıl ve küçük çöp parçalarından secde edecek yer bulamıyorum.Hürmetler...

 • Kemal Muhtar   16-07-2013 10:53

  Bu Dini faaliyetler için uygun alnlar Camidir.Sayın Başkan.Bu etkinliği Yabanabat Camisinde yapsan çok daha iyi olurdu.Sana kim akıl verdi bilmem amma .Soğuksu bunun için uygun değil.Festival alanlarında yapılması uygun değil.Szi oraya Sanatçı getirdiğinizde e azındam 5000 insam oluyor.gençler ,kızlar kendinden geçerek eğleniyor.İşte gördünüz 50.000 kişi hedefi ile orda Muhteşem Kuran tilavetine 500 kişi bile gelmiyorsa bir sorun var.Halkımız eğlenceye meraklı.o zaman sizn yapacağınzı iş.nedir.Cenazede ağlanır.Düğünde oynanırsa.Muhteşem Kuran Tilavetleri de aslına uygun yerlerde Camilerde olmalı.Bunun içinde en uygun yer.İlçenşz YABANABAT camisidir.Büyük bir huşu ile Millet Bu Tilaveti dinler.Gösteri yapacağım ,Propaganda yapacağım bir kaç oy alacağım mantığı ile hareket ettiğin için Millet bu Tilavete gitmiyor.İnşallah önümüzdeki senelerde bu Muhteşem Kuran Tilaverini uygun yerlerde yapacak Kadro gelecektir.Millet tüm harareti ile Yabanabat Camisinde bunu dinleyecekltir

 • ruşen şenli   16-07-2013 07:38

  Kızılcahamamın bir köyü gelip ali yeşil beyden yardım istiyorda ali yeşil bey olumsuz bakıyorsa kızılcahamamında her yerine el atıyorsa bu ali beyin kızılcahamam üzerinde hesap kitap işleri olduğunu gösteriyor.Hayır nere olursa olsun yalnız ALLAH rızası için yapılandır.Saygılarımla..

 • meseler govermis   15-07-2013 22:43

  Semazenlere buyuk bi hayranligim vardir hz.mevlana allah askindan yanmista donmusya semazen deyip gecmeyek ne demis hz.mevlana sevgide gunes gibi ol, dostluk ve kardeslikte akarsu gibi ol hata lari ortmede gece gibi ol tevazuda toprak gibi ol, ofkede olu gibi ol, her ne olursan ol, ya oldugun gibi gorun, ya gorundugun gibi ol...

 • Öz çıtak   15-07-2013 19:59

  Adnan deli yürek mi oldun yukarıyla pazarlıkmı yaptın proğramdan önce şarıl şarıl yağmurun yağacağını adamlar nerden bilsin hiç yemek döküldüğünü görmedim herkes bol bol yedi artanları adamlar çadır kurmuşlar orada dağıtırlar herkes sen gibi müsrifmi akıllanmışa benziyon rumuzda yazmaya başlamışsın ama o rümüz sana hiç yakışmamış

 • hasan   15-07-2013 19:12

  Bu ve bunun gibi etkinlikler artırılmalı ilçe halkı bilinçlendirilmeli okumak okutmak öğrenmek öğretmek ne güzel değil mi?

 • sayın ali yeşil   15-07-2013 09:40

  ilçemizin ufkunu açan hizmetlerinizin yanında, ayrıca manevi dünyamızı aydınlatan gönül gözümüzü açan bu hizmetteki katkınız ve yardımseverliğiniz ilçemiz tarihine altın harflerle yazılacaktır. size şükranlarımı sunuyorum.

 • deli yürek   15-07-2013 08:18

  kur an mühteşedi an çak organize sıfırdı okadar yemek yapildi hep boşa gitti beşbin kişi de diler beş yüzkişi yoktu bunların elinden bukadar geliyor ayın 19 kuzunda görüleçer bakalim ne yapa bile çek lermi

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın