Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kültür Sanat ve SU festivali Başladı
  • Facebook da Paylaş
Kültür Sanat ve SU festivali Başladı
  • 01-01-1970
  • 0 yorum
  • 5498 okunma
Kızılcahamam Belediyesi Kültür Sanat ve Su Festivali bugün yapılan açılış ile başladı.Kızılcahamam Atatürk anıtında yapılan açılışa İlçe Kaymakamı Mustafa Çit Belediye Başkanı Coşkun Ünal, ilçede görev yapan mülki amirler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Kızılcahamam Belediyesi Kültür Sanat ve Su Festivali bugün yapılan açılış ile başladı.Kızılcahamam Atatürk anıtında yapılan açılışa İlçe Kaymakamı  Mustafa Çit Belediye Başkanı Coşkun Ünal, ilçede görev yapan mülki amirler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk anıtına çelenk koyan Belediye Başkanı Coşkun Ünal burada yaptığı konuşmada “ dördüncüsünü düzenlediğimiz Kültür Sanat ve Su Festivali bugün başlıyor.Her sene ilçemizdeki insanlarımız moral bulsun kızılcahamamımız bundan birşeyler alsın, kızılcahamamımıza gelenlere ilçemizi tanıtmak amacı ile yaptığımız, ilçenin gelenek ve göreneklerini tanıtacağmız bu festivalin ilk günündeyiz burada bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum.

Eğer festivalin tamamını inceleyecek olursanız su ile ilgili paneller olduğunuı göreceksiniz su nedir bizim geçim kaynağımız nelerdir bunları anlayacaksınız, geçmişte düğünlerin nasıl olduğunu kız almanın, damat giydirmeyi düğün adetlerimizin nasıl olduğunu göreceksiniz, biz festivalimizi her yıl Temmuz ayının üçüncü haftasında yapıyruz Atatürkün Kızılcahamama gelişini canlandıracağız, hergün akşam ilçemizde konserler olacak diyen Belediye başkanı Coşkun Ünal önümüzdeki günlerde Kızılcahamam’da birçok yeni projenin temelini atacağız, 2012 yılı yatırım yılı olacak dedi.

Konuşmanın ardından Gürcistan halk oyunları topluluğu yöresel oyunları sergiledi.Daha sonra Soğuksu milli parkına kadar kortej yürüyüşü yapılarak resim sergisi açılışı yapıldı. Dört gün sürecek festila boyunca Turgay Başyayla, Yusuf Güney, Cenk Güngör, Zara ve  Murat Göğe Bakan konser verecek

 

Etiketler : Kültür - Sanat - ve - SU - festivali - Başladı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın