Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızlcahamam'ı anket şirkeleri boş bırakmıyor
 • Facebook da Paylaş
Kızlcahamam'ı anket şirkeleri boş bırakmıyor
 • 07-02-2009
 • 18 yorum
 • 5524 okunma
Kızılcahamam Belediye başkan adayları hummalı bir şekilde çalışmalarını yürütürken son günlerde ilçeyi anketörlerde boş bırakmıyor.

Yerel seçimler yaklaşırken Kızılcahamam’da siyasi çalışmalarda hız kazandı. Belediye başkan adayları hummalı bir şekilde çalışmalarını yürütürken son günlerde ilçeyi anketörlerde boş bırakmıyor.

Dün ve önceki gün ilçede kalabalık bir grup tarafından ev ve işyerlerinde cadde üzerinde anket çalışması yapıldı. Seçimlerin yaklaştığı bu dönemde insanımızı bir hayli ilgisini çeken ankete katılmak için deyim yerindeyse millet sıraya geçmiş.

 

Cadde üzerinde gördüğümüz kalabalık üzerine bir olay olduğunu düşünerek geldik birde ne görelim 3 anketörün sorduğu soruları yanıtlamak ve anket doldurmak için bekleyen insanların kalabalığından oluştuğunu gördük.

 

Konuştuğumuz insanlar anketörlerin siyasi partilerin seçim bürosuna götürüldüğünü ve orada anket doldurulduğunu ifade edenler de oldu.

 

Kimin tarafından yapıldığını kesin bilmemekle birlikte Ankara üniversitesi tarafından yapıldığı ifade edilirken sonucun Kızılcahamam’da ne çıktığı hangi parti veya adayın seçim çalışmalarını önde götürdüğü ise belli değil.

 

Yapılan sistemi gördüğümüz için eğer bu sistem ile yapıldı ise sonucunun pek gerçekleri yansıtmayacağını düşündüğümüz anketin seçimler yaklaştıkça bu tür çalışmaların da sıklaşması beklenen ilçemizde daha böyle çok manzaralar ile karşılaşmaya hazır olun.

 

 

YORUMLAR
 • vatandaş   02-03-2009 19:29

  arkadaşlar mhp döneminden gelen bir belediyeyi aldı akp peki soruyorum size hangisi çok çalışmış kızılcahamamın giriş köprüsünden başka hiç bir şey yapılmamış kızılcahamam 1915 yılında kurulmuş ve bugüne kadar böyle yatırım yapılmamış neden sular kanalizasyon vesayre şeyler yapılmamış veya coşkun bey gelse yok kanalizosonu bırakın asvaltlayalım gitsin mi diyecek ben onunda adem başkan gibi bu purojeyi bitirip asfaltlamaya gececegini düşünüyorm o yüzden adem özbekleri destekliyorum

 • ERDOGAN BENLİ   25-02-2009 11:10

  rasım akkayayı desteklemekten vazgeçmeyın kızılcahamama büyük destekleri olacaktır

 • Serdar   20-02-2009 09:26

  K. hamamlı arkadaşlarımız Kızılcahamam sevdalısıdır Albayrağın altında olmaktan onur Türk olmaktan gurur Müslüman olmaktan şeref duyar Canabı Allah Gönüldaşlaramızın çıktığı yolu kolay eder Çoşkun Bşk. Kızılcahamamlıyı yediden yetmişe tanır ki Adam gibi adamdır İnşallah k. Hamamın yüzü gülcek adil, şeffaf, bi şekilde İnşallah Yönetilcek ki zaten şuna inanıyoruz Canabı Allah K. hamam ı Kızılcahamam sevdalıları Halka Hizmet Hakk a hizmet düstüru ile hizmet edilcek selametle

 • MONAL   18-02-2009 09:04

  İlçemiz için hayırlısını diliyorum, şu da bir gerçekki ortada iki aday var sayın coşkun ünal ve adem özbekler. Sonuçta ikisinden biri olacak başkan... Gelelim diğer adaylara saadete bakıyorum yorumlar yapmışlar şeffaf diye...yahu neresi şeffaf bunun başka isim yokmu allah aşkına hepsi birbirlerini ağırlamışlar... ne diyelim onlarada hayırlısını diliyorum. İlçemiz için hayırlısı ne ise o olsun. Adaylara da centilmen demokratik ortamda iyi yarışmalar diliyorum.

 • mehmet   17-02-2009 20:39

  herkes anketı bılmez 29 martınb sonucunu ıı ogrenecek

 • zeynep   15-02-2009 14:47

  sandıktan elbet saadet çıkacak inşallah

 • can canan   14-02-2009 10:26

  alperen kısa ve öz anlatmış tamamıyla katılıyorum.evet bir 5 sene daha kaybetmeyelim başka altarnatif yok deyip mhp gelmesinden akp daha iyi korkusuyla 5 senemizi öldürmeyelim.kendi hemşerimiz saadet partisi adayı abdulkadir aydın a destek verelim.çünkü o da partiside başarmak zorunda başaracakta emanete sahip çıkacak belediye mizi emin ellere teslim edebiliriz.oylarımızı kendi hemşerimize verelim.

 • SAADET   13-02-2009 14:27

  Her sene oldugu gibi ya chp-akp yada mhp-akp ve bunun gibi yönlendirme anketleri bu seçimde daha fazla olacak;mutsuzlugu,açlıgı,işsizligi,iflasları,gölgeleyerek SAADET'in oylarını düşük göstererek yönlendirmeye çalışacaklar Ama göreceksiniz sandıklar patlayacak,SAADET çıkacak

 • alperen   12-02-2009 21:43

  Kızılcahamam ilçemizi özellikle 1980 den sonraki dönemlerini bir yorumlayın. Esenali geldi kızılcahamamdaki kaplıca oteli ve kaplıcalar ona buna beleş yeri oldu. Tarihte halkı isyan noktasına getirdi. Bu gün nereye sığında, Kızılcahamam, 1994 - 1999 yılları arasında bir atılım yaptı ve bu günkü asya termal ve patalya, abuhayat gibi tesisler kızılcahamama kazandırıldı, jeotermal ortamı ile halk tanıştı, ilçemiz kongre merkezi haline geldi. 1999 - 2004 yapılanların escilinden öte gitmedi, malesef hocamız beklentisini veremedi, 2004 - 2009 arası kızılcahamam için bir kayıptı. Nedeni ise tek başına iktidar olan bir parti ve aynı parti yönetimi kızılcahamam belediyesinde, Kızılcahamam için neler yapıldı. İşsizlik had safhada, yatırım yok, bir tek insana iş açılmadı, belediya başkan yardımcısı olan zatın eşi ve kendisinden başka oyu olmamasına rağmen belediyeye gelenleri kovduğu söylentileri had safhada, araba ile ilçenin içine girilmiyor, konfre merkezi ilçe böylemi olmalı, e tabi başbakan geliyor ama köprüden sola girmeye tenezzülü yok, sağa giriyor asyaya, ilçeyi görmüyorlar, yönetimlerimiz ilçe yönetimindekilerde ahmet mehmet derdine sen ben derdine senin benim derdine sen alacan ben alacağım derdine, adliye binası hakim evine kaç kişi alındı. ölmüş adamlara kömür göndermeye benzemez bu dostlar. kim kaybediyor kızılcahamamlılar kaybediyor. Değerli hemşehrilerim, kızımcahamam bizim, biz kızılcahamamlıyız, artık aşiret toplumu gibi yaşamayı bırakıp kızılcahamamlı gibi kızılcahamama sahip çıkacak insanları bulmalıyız. adaylar taliple gelmeli ve yapamadıklarında hesap sorulmaya açı olmalı. atama veya transferle gelmemeli. BİZ ANKARALIYIZ BİZ KIZILCAHAMAMLIYIZ. DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ.

 • adnan güngör   12-02-2009 21:12

  yapılan anketlerde kızılcahamamı tanımakta zorluk çekiyorum.bence adem özbekler değiştirilmeli aksi taktirde ak parti seçimi kızılcahamamda kaybedecek. ve mhp kazanacak o zaman bunun hesabını kim verecek ?? bence daha genç bir belediye başkanı lazım ak partiye..

 • harbi AK PARTİLİ   11-02-2009 19:36

  EDİTÖR: BÜYÜK HARFLE yazılan ,iyorumlar yayınlanmamaktadır. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür

 • eren   11-02-2009 14:23

  akp kızılcahamammı kaybederse nerede rahatça kamp yapıp devletin parasını yiyecek o yüzden tehlikeyi anladı böle çalışmalara başladı hiç ugraşmasın oylar MHP'ye başkan coşkun

 • mehmet   10-02-2009 18:58

  engıne bak yha

 • sinnannn   09-02-2009 16:36

  madem anket şirketleri sonucu biliola ne diye dünya kadar seçim için para harcancak değilmi... bu kafayla ancak ve ancak bi kazmanın arkasına olursunuz sap...))) amaç kararsızları etkilemek. onların oyunu bi şekilde alabora edip kendi yanlarına çekmek. yoksa anket niye yapsınlar.... saçlarım beyazlamışbı berber bey önüne düşünce görceksin değilmi.... seçim sonucu her şeyi göstercek. bide seçmenin iradesine tecavüz edilmese......

 • yaşar d   09-02-2009 08:51

  ya harun kardeş ufak atta civcivler yesin kafana göre sıralamayı yapmışsın hayal alemnde hayırlı olsun

 • kızılcahamam sevdalısı   09-02-2009 08:15

  bizzat bu anketi bana sordular arkadaşlaşlar akp tarafından tutulmuş kişiler bana sorduklarınada ben mhp dediğim zaman adres telefon istiyorlar akp deseydim sadece işaret koyuyorlar akp artık kızılcahamam da kaybedeceğini anlamış olsa gerek artık araştırmalar da mhp yi başta gösteriyor kendimizi aldatmayalım geçen seçimlerde akp nin rüzgarıyla alınan kızılcahamama çivi çakılmadı bizim halkımız bunları haketmiyor biz çalışan aday istiyoruz çoşkun ünal gibi bir hakiki kızılcahamamlı dışardan getirilip kızılcahamamı tanımayan yüzleri değil nekadar anket yapılırsa yapılsın kendileri de biliyor kızılcahamam bu sene mhp nin

 • Harun Çimen   08-02-2009 21:43

  İki Anket şirketinin yapmış olduğu sonuçları gördüm: Ortalama olarak şöyle; 1. AKP % 35 2. MHP % 30 3. CHP % 9 4. SP % 8 5. DSP % 7 6. DP % 3 7. BOŞ % 8

 • hayırlısı   07-02-2009 16:17

  Anketin AKP tarafından ankete katılanların isimve telefon numaralarının alınarak yaptırııldığı, ankete katılanlardan başka adayı destekleyenlerle birebir görüşme yapılması için ankete katılanların isim ve telefon numaralarının zorunlu olarak istendiğini söylemek mümkündür. Sonuçlar açıklandıktan sonra markaja devam.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın