Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam’da Ulusal Yemek Yarışması Düzenleniyor
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam’da Ulusal Yemek Yarışması Düzenleniyor
  • 31-07-2019
  • 0 yorum
  • 3451 okunma
Kızılcahamam Belediyesi ve Anadolu Şef Aşçılar Derneği işbirliği ile 24-25 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan yarışmaya bütün halkımız davetli

Kızılcahamam Belediyesi tarafından 24-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında 1.ncisi düzenlenecek olan Ulusal Yemek Yarışması için çalışmalar başladı.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’ın yaptığı açıklamada belediyemiz öncülüğünde Anadolu Şef Aşçılar Derneği ve Mutfak Sanatları ve Gastronomi Federasyonu ile birlikte 81 ilimizden tahmini olarak 1500 yarışmacının katılacağı 2 gün sürecek olan Ulusal Yemek Yarışması ile ilçe halkı ve misafirlere keyifli bir etkinlik sunacaklarını belirtti.

Başkan Acar, yarışmanın asıl amacının ülkemizde yemek kültürümüzü gelecek nesillere ve ülke geneline yaymak, aşçı mesleğini gelecek nesillere aktarırken aşçılık mesleğini sevdirmek, çırak usta ilkesini kaybetmeden genç nesillere aktarmak olduğunu, birincisi düzenlenecek olan etkinliği ise geleneksel hale getirerek ilerleyen yıllarda da devam ettirmek istediklerini sözlerine ekledi.

Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlarımız için Kızılcahamam dışı başvurular; www.mugafed.org adresinden, Kızılcahamam içi başvurular ise Kızılcahamam Belediyesi Kültür ve Sosyal işler müdürlüğünden bizzat alınacaktır. Vatandaşlarımızın 20 Ağustos 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın