Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam’da 9 hektar Ormanlık alan yandı.
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam’da 9 hektar Ormanlık alan yandı.
  • 27-08-2014
  • 2 yorum
  • 5817 okunma
Kızılcahamam Kuşcuören Köyünde otluk alanda bugün saat 15.15 sıralarında yangın çıktı.Yangında 9 hektar ormanlık alan kül oldu

Kızılcahamam Kuşcuören Köyünde otluk alanda bugün saat 15.15 sıralarında yangın çıktı.

Kızılcahamam Orman İşletme Müdürü Sait Sağlam yaptığı açıklamada “ Kuşcuören köyünde tarlada başlayan rüzgârın etkisiyle hızla yayılan yangına, Orman İşletme Müdürlüğü olarak çok sayıda ekip sevk ettik ve yangına 15.40 itibari ile müdahale etmeye başladık.

Şiddetli rüzgârın etkisiyle Başören Köyüne hızla ilerleyen yangına Kuşcuören Köyü sakinleriyle birlikte yangın işçi orman muhafaza memuru ve Kızılcahamam’dan gelen yaklaşık 150 kişilik bir ekip, iki helikopter, iki adet yangın söndürme uçağı, Kızılcahamam, Çamlıdere, Çerkeş, Gerede, Nallıhan, Ankara, Kırşehir, Beypazarı ve Güdül Orman İşletme Müdürlüklerine ait on  arozöz, Ankara Büyükşehir, Kızılcahamam ve Güdül Belediyelerine ait beş adet itfaiye aracı ile Çamlıdere, Ankara Büyükşehir ve Kızılcahamam Orman İşletmesine ait üç adet dozer yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Orman genel müdürlüğüne ait bir helikopter de yangını sürekli havadan takip ederek yerde ekipleri yönlendirdi.  

KISMEN KONTROL ALTINA ALINDI

Bölgenin sarp araziden oluşması nedeniyle alevlere müdahale etmekte güçlük çeken ekip, engelleri iş makineleriyle aşmaya çalıştı.

Yaklaşık 6 saatlik yoğun bir çalışmanın ardından yangın saat 21.00 sıralarında kontrol altına alındı.

9 HEKTAR KARAÇAM ORMANI VE MEŞELİK KÜL OLDU

Havanın kararması ile birlikte uçak yangın söndürme uçakları ve helikopter çalışmaya ara verirken Kızılcahamam Orman işletmesine ait ekipler ve dozerler kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmalarına devam ediyor.

Yangında şuana kadar yaklaşık 9 hektarlık karaçam ormanı ve meşelik alan yandı.

Etiketler : Kızılcahamam’da - 9 - hektar - Ormanlık - alan - yandı. -
YORUMLAR
  • Sakıncalı Piyade   29-08-2014 16:36

    Tertip Emrullah İşler artık başbakan yardımcısı değil, bu konuda da bir haber yapsana.

  • Ali   29-08-2014 15:51

    Bu habere yorum yapan olmamış.Utanç duyuluyor olmalı ki yorumsuz kalmış.Gavur toprakları yanıyor du heralde Kızılcahamam halkı yardıma gitmemiş.Her zaman söylüyorum Kızılcahamamlılar kendi toprağının insanına vefasızki toprağına vefa göstersin.Yazıklar olsun ne diyim.Biz olsak milletin ölmüşüne kalmışına yardım etmek için canımızı ortaya koyarız.Yazık la vallaha yazık size

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın