Ana Sayfa  /  Spor  /  Kızılcahamam yarı maratonu ve 10 k yarışları yapıldı
 • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam yarı maratonu ve 10 k yarışları yapıldı
 • 10-03-2014
 • 3 yorum
 • 5876 okunma
Birinci Kızılcahamam Yarı Maratonu ve 10 k koşusu yapıldı. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İlk kez 2014 yılı faaliyet programına alınan ve Kızılcahamam Belediyesinin sponsorluğun da yapılan Maraton koşusuna Türkiye’nin değişik bölgelerinden iki yüzün üzerinde sporcu katıldı.

Birinci Kızılcahamam Yarı Maratonu ve 10 k koşusu yapıldı. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İlk kez 2014 yılı faaliyet programına alınan ve Kızılcahamam Belediyesinin sponsorluğun da yapılan Maraton koşusuna Türkiye’nin değişik bölgelerinden iki yüzün üzerinde sporcu katıldı.

Kızılcahamam Sarayköy mevkiinden startı verilen yarışlar Perihan Erdoğan İlkokulunda son buldu. Yarışlarda 10 k erkekler kategorisinde 1. Aykut TAŞDEMİR, 2.Serkan KOCALAN, 3. Ramazan İŞMEN, 4.Oğuzhan YILMAZ, 5.Sedat ÖZDEMİR oldu. Bayanlar 10 k koşusunda,1.Seyhan ADANIR 2.Senem  ÇAĞLAN, 3.Yeliz  AYYILDIZ, 4.Hüsniye DURSUN, 5.Emine DİNÇER dereceye girdi.

Birinci Kızılcahamam yarı maratonu 21 km kategorisinde ise 1.Akif KITIR, 2.Yahya TERVELİ, 3.Rıdvan Alper AFACAN, 4.Mevlüt SAVAŞER, 5.Murat KAYA, 6.Gıyasettin YALÇIN olurken Bayanlar 21 km koşusunda ise 1.Türkan ÖZATA, 2.Nursel YILDIZ, 3.Lütfiye KAYA, 4.Nuriye ARSLAN, 5.Emine DERELİ oldu.

Busene ilki yapılan yarışlar sonrasından Perihan Erdoğan İlkokulu bahçesinde düzenlenen ödül törenine, Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa ÇİT, Belediye Başkanı Coşkun Ünal sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. Burada bir konuşma yapan Kızılcahamam kaymakamı Mustafa Çit “ilki düzenlenen ve güzel bir havada gerçekleşen yarışlarda dereceye giren sporcuları tebrik ediyorum” dedi. Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal ise yaptığı konuşmada “ Kızılcahamam yarı maratonu ve 10 k koşusunun bu sene ilkini gerçekleştirdik, zamanlaması bizim istediğimiz bir tarih olmadı ama bu tarihten başka uygun bir zamanda yoktu, yerel seçim çalışmalarının en yoğun olduğu bir zaman olması dolayısı ile eksikliklerimiz mutlaka oldu. Biz bu güzel yarışların başlangıcını ve bitişini  şehir içinden vermek istiyorduk ama olmadı, inşallah önümüzdeki yıllarda bu eksikliklerimizi tamamlayıp daha güzel bir maraton yapacağız dedi.

Maraton Ulusal Basında "Kupa Töreninde Hırsılık Şoku" başlığıyla çıktı.

Belediye Başkanı Coşkun Ünal kupa töreni sonrasında yaşanan eksiklikler ve ulusal basında çıkan haberler dolayısı ile yaptığı açıklamada, biz ilk defa bir maraton yarışı yaptık, biz kaç kupa verileceğini bilmeyiz, maddi anlamda biz organizasyonun sponsoruyuz, yapılan organizasyonun teknik kısmında yaşanan aksaklıklar bizim inisiyatifimiz dışındadır. Organizasyonun teknik kısmı yapan TEDOK kendi arasında organize olamamasından dolayı bu tur aksaklık olmuştur. Bunun Kızılcahamam’a mal edilmesi ve Kızılcahamam isminin böyle büyük bir organizasyonda hırsızlıkla anılması çok yanlıştır” dedi.

Kızılcahamam Maratonu için yapılan ikinci haber ise  "Para ödülleride verilmemiş" oldu.

Ankara'nın Kızılcahamam İlçesi'nde bu yıl ilk kez düzenlenen 21 kilometrelik Kızılcahamam Jeoparkı Yarımaratonu ve 10 Kilometre Koşusu'nda dereceye girenlere dağıtılacak kupalarla madalyaların bir bülümünün çalınmasının ardından, para ödüllerinin de verilmediği ortaya çıktı.

Etiketler : Kızılcahamam - yarı - maratonu - ve - 10 - k - yarışları - yapıldı -
YORUMLAR
 • hasan   19-09-2014 16:56

  ebeleri gördünüz mü sizin çıplak koştuğunuz yollarda sırtlarında en az 40 kilo yükle çıkıyorlar üstelik sizden üç kat yaş daha fazlalar. Ah eski topraklar ah.Bu yaşlılardan yakında ülkede hiç kalmayacak. Hepsi vefat edip gidecek. Onlarla birlikte bir tarih de yok olup gidecek.

 • ERTUĞRUL MISIRLIOĞLU   05-04-2014 00:16

  Kızılcahamam yeni belediye başkanını tebrik ediyoruz,yarı maratonda ödül kazanan atletlerin paraları hala gönderilmemiş bunu sayın başkanımıza lütfen duyuıralım,kul hakkı kalmasın.

 • fatih tarhan   10-03-2014 20:23

  misafirliğiniz içinteşekür ederim..asya termal otele ve çalışanlarına da teşekür ederim.belediye başkanımıza ve ekibini kutlarım..ilk defa hazırlanan bu etkinlikte elbette kusurlar olacaktır.önemli olan eksikliklerden ders çıkarmaktır.kimi arkadaşlarımız kupa ve ödüllerini hakettikleri halde alamadılar.kimi de hakketmediği halde kupaları çaldılar.birileri hakedip birileri onların hakkını gaspediyorsa bu hırsızlıktır.bu hırsızları orada hep birlikte gördük.kafile başkanları kendi guruplarındaki hırsızları elbette biliyorlar..temennim o ki inşallah bu karaktersizler uyarılır ve isimleri yarış etkinliklerine bildirilerek men edilmeleri sağlanır.ben kendi adıma kendi gurubumdaki bazı insanlardan utandım.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın