Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Türkiye İkincisi Oldu
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Türkiye İkincisi Oldu
  • 24-07-2019
  • 0 yorum
  • 4183 okunma
Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde bulunan Soğuksu Milli Parkı, 2 milyon 125 bin 552 ziyaretçiyle en çok ziyaret edilen ikinci milli park oldu.
Termal ve Doğa Cenneti Kızılcahamam
 
Ankara’nın Kızılcahamam İlçesinde bulunan Soğuksu Milli Parkı, özellikle hafta sonları ziyaretçilerinin yoğun ilgisini çekiyor. Yakın olması sebebiyle Başkentlilerin ve çevre illerden gelenlerin akın ettiği Kızılcahamam'da; termal, dağ turizmi ve doğa turları için ideal mekanlar da bulunuyor.
 
Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar; yaptığı açıklamada; "Başkent Ankara’nın 80 km kuzeyinde olan ilçemiz, ziyaretçilerimizin yoğun ilgisini çekiyor. Özellikle de hafta sonları ilçemizi gezmek ve mangal yakmak adına gelen misafirlerimiz hafta sonunu keyifli bir şekilde geçirme fırsatı buluyorlar.
 
Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, 2 milyon 125 bin 552 ziyaretçiyle TÜRKİYE’de ikinci sırada yer aldı.
 
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden (DKMP) edindiği bilgiye göre, Türkiye'de Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, 2 milyon 125 bin 552 ziyaretçiyle ikinci sırada yer aldı" dedi.
 
Başkan Acar, ayrıca Sağlık (Termal) Turizmi alanında şifa deposu Kızılcahamam'ın  termal özelliği zengin olan bir ilçe olduğunu belirterek kaplıca suyunun romatizma hastalıklar, böbrek ve idrar yolu hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları ve kemik eklem rahatsızlıklarına şifa verdiği tespit edildiğini belirtti. 
 
Etiketler : Kızılcahamam - Türkiye - İkincisi - Oldu -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın