Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kızılcahamam Tek Yürek, Deprem Bölgesine Yardım
  • Facebook da Paylaş
Kızılcahamam Tek Yürek, Deprem Bölgesine Yardım
  • 27-01-2020
  • 0 yorum
  • 4323 okunma

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Kızılcahamam Kaymakamlığı ve Kızılcahamam Belediyesi tarafından yardımlar deprem bölgesine ulaştırılmak üzere toplanmaya başlandı.

Kızılcahamam Belediyesi önünde kurulan çadıra, halktan toplanan gıda malzemesi, giyim eşyası, battaniye, soba, çocuk bezi gibi ürünler, bölgedeki depremzedelere gönderilecek.

9 Yaşındaki Muhammed Arslan Ağı Sayan, cebindeki son 20 TL’yi bağışlayarak “cebimde son param olan 20 TL’yi harcayamadım. Benim yaşımdaki arkadaşlarım orda evsiz soğuk havada dışarıdalar verdiğim para ile inşallah biraz olsun yardımcı olur” dedi.

Kızılcahamamlı vatandaşlar 7 den 70’e tek yürek olarak birlik ve beraberliğini gösterdi.

Kısa sürede harekete geçen vatandaşlar, hazırladıkları gıda ve ihtiyaç malzemelerini Kızılcahamam Belediyesine teslim etti. 

Bazı vatandaşların yardım malzemelerini sırtında, omuzlarında zorlanarak taşıdığı, bazılarının ise taksiyle getirmek için çaba harcadığı görüldü.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, depremin ardından yardım kampanyası çağrısında bulunduklarını belirterek Kızılcahamamlı her bir vatandaşına destek olduklarından dolayı teşekkür etti.

Etiketler : Kızılcahamam - Tek - Yürek - - Deprem - Bölgesine - Yardım -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın