Okullarımız (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 22.02.2016 - 22:10, Güncelleme: 07.01.2021 - 21:44

Kızılcahamam Sağlık Meslek Lisesi Taşındı

 

Kızılcahamam Sağlık Meslek Lisesi Taşındı

Kızılcahamam Sağlık Meslek Lisesi geçtiğimiz günlerde taşındı.Binanın şimdi gelecekte ne olacağı tartışılıyor.
Binanın gelecekte ne olacağı merak konusu İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Tarihçesi Kızılcahamam Sağlık Meslek Lisesi, 1990 / 1991 eğitim-öğretim yılında eski hastane binasında gerekli tadilat ve tamiratlar yapılarak, 1 kurucu okul müdürü, 1 öğretmen ve Sağlık Memurluğu Bölümüne alınan 33 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. 1991 / 1992 eğitim-öğretim yılında Hemşirelik Bölümü, 1994 / 1995 eğitim-öğretim yılında da Tıbbi Sekreterlik Bölümü ilave edilerek üç bölümde eğitim-öğretime devam edilmiştir. 1993 / 1994 eğitim-öğretim yılı sonunda Sağlık Memurluğu bölümünden ilk mezunlar verilmiş, 1994 / 1995 eğitim-öğretim yılında Hemşirelik bölümünden ilk, Sağlık Memurluğu bölümünden ikinci mezunlar verilmiştir. Yüksek Sağlık Şurası kararı ile Sağlık Memurluğu, Hemşirelik ve Ebelik bölümlerinin Meslek Yüksek Okulları olarak üniversitelere devredilmesi ile birlikte 1996 / 1997 eğitim-öğretim yılı sonunda Hemşirelik bölümünden 3. dönem, Sağlık Memurluğu bölümünden 4. dönem mezunlarla birlikte sağlık hizmetlerinde görev yapmak üzere toplam 85 Hemşire ve 114 Sağlık Memuru mezun edilerek bu bölümlerde eğitim-öğretime son verilmiştir. Tıbbi Sekreterlik bölümünden 1997 / 1998 eğitim öğretim yılında ülkemizin ilk Tıbbi Sekreterleri sağlık hizmetlerinde görev almak üzere mezun edilmişlerdir. 2009 / 2010 eğitim-öğretim yılı dahil toplam 346 Tıbbi Sekreter mezun edilmiştir. 2009/2010 eğitim öğretim yılında açılan Acil Sağlık Hizmetleri alanı Acil Tıp Teknisyenliği dalının açılması ile halen Tıbbi Sekreterlik, Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği alan/dallarında 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, 1 rehber öğretmen, 4 genel bilgi dersleri öğretmeni, 12 Hemşirelik, 1 Acil Tıp Teknisyenliği, 4 Tıbbi Sekreterlik öğretmeni, 1 ücretli genel bilgi dersi öğretmeni, 2 hizmetli ve 200 öğrenci ile eğitim-öğretim hizmetine devam edilmektedir. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında tam gün tam yıl kapsamına alınan okulumuzda sağlık alanında halk eğitimi kursları da açılmaya başlanmıştır. Okulumuzdan mezun edilen Hemşirelerin tamamı, Sağlık Memurlarının tamamına yakını ile Tıbbi Sekreterlerin büyük bir çoğunluğu sağlık hizmeti sunan resmi ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapmaktadır. Eski mezunlarımızdan lisans eğitimi yaparak şu anda eğitim dahil değişik alanlarda görev yapanlar mevcuttur. Halihazır mezunlarımız Hacettepe, Ankara ve Gazi Üniversitelerinin meslek yüksek okullarına sınavsız geçişle girip önlisans mezunu olarak sağlık hizmetleri alanında görev yapmaktadırlar. Anadolu Ü. A.Ö.F.’ne 3. sınıftan devam etme hakları da bulunmaktadır.<span style="\&quot;font-family:" arial,="" sans-serif;\"="">
Kızılcahamam Sağlık Meslek Lisesi geçtiğimiz günlerde taşındı.Binanın şimdi gelecekte ne olacağı tartışılıyor.

Binanın gelecekte ne olacağı merak konusu

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Tarihçesi

Kızılcahamam Sağlık Meslek Lisesi, 1990 / 1991 eğitim-öğretim yılında eski hastane binasında gerekli tadilat ve tamiratlar yapılarak, 1 kurucu okul müdürü, 1 öğretmen ve Sağlık Memurluğu Bölümüne alınan 33 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır.
1991 / 1992 eğitim-öğretim yılında Hemşirelik Bölümü, 1994 / 1995 eğitim-öğretim yılında da Tıbbi Sekreterlik Bölümü ilave edilerek üç bölümde eğitim-öğretime devam edilmiştir.
1993 / 1994 eğitim-öğretim yılı sonunda Sağlık Memurluğu bölümünden ilk mezunlar verilmiş, 1994 / 1995 eğitim-öğretim yılında Hemşirelik bölümünden ilk, Sağlık Memurluğu bölümünden ikinci mezunlar verilmiştir. Yüksek Sağlık Şurası kararı ile Sağlık Memurluğu, Hemşirelik ve Ebelik bölümlerinin Meslek Yüksek Okulları olarak üniversitelere devredilmesi ile birlikte 1996 / 1997 eğitim-öğretim yılı sonunda Hemşirelik bölümünden 3. dönem, Sağlık Memurluğu bölümünden 4. dönem mezunlarla birlikte sağlık hizmetlerinde görev yapmak üzere toplam 85 Hemşire ve 114 Sağlık Memuru mezun edilerek bu bölümlerde eğitim-öğretime son verilmiştir.
Tıbbi Sekreterlik bölümünden 1997 / 1998 eğitim öğretim yılında ülkemizin ilk Tıbbi Sekreterleri sağlık hizmetlerinde görev almak üzere mezun edilmişlerdir. 2009 / 2010 eğitim-öğretim yılı dahil toplam 346 Tıbbi Sekreter mezun edilmiştir. 2009/2010 eğitim öğretim yılında açılan Acil Sağlık Hizmetleri alanı Acil Tıp Teknisyenliği dalının açılması ile halen Tıbbi Sekreterlik, Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği alan/dallarında 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, 1 rehber öğretmen, 4 genel bilgi dersleri öğretmeni, 12 Hemşirelik, 1 Acil Tıp Teknisyenliği, 4 Tıbbi Sekreterlik öğretmeni, 1 ücretli genel bilgi dersi öğretmeni, 2 hizmetli ve 200 öğrenci ile eğitim-öğretim hizmetine devam edilmektedir.
2010-2011 eğitim-öğretim yılında tam gün tam yıl kapsamına alınan okulumuzda sağlık alanında halk eğitimi kursları da açılmaya başlanmıştır.
Okulumuzdan mezun edilen Hemşirelerin tamamı, Sağlık Memurlarının tamamına yakını ile Tıbbi Sekreterlerin büyük bir çoğunluğu sağlık hizmeti sunan resmi ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapmaktadır.
Eski mezunlarımızdan lisans eğitimi yaparak şu anda eğitim dahil değişik alanlarda görev yapanlar mevcuttur. Halihazır mezunlarımız Hacettepe, Ankara ve Gazi Üniversitelerinin meslek yüksek okullarına sınavsız geçişle girip önlisans mezunu olarak sağlık hizmetleri alanında görev yapmaktadırlar. Anadolu Ü. A.Ö.F.’ne 3. sınıftan devam etme hakları da bulunmaktadır.<span style="\&quot;font-family:" arial,="" sans-serif;\"="">

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kizilcahamamhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.